VIADRUS a.s.

VIADRUS U22 Economy predstavuje vysokokvalitnú náhradu dosluhujúcich kotlov na tuhé palivá v starších „samotiažnych“ vykurovacích systémoch. Tento liatinový splyňovací kotol na kusové drevo dosahuje emisnú triedu 5 a spĺňa podmienky „Ekodizajn“, vyhovuje tak všetkým súčasným aj budúcim legislatívnym požiadavkám, ku ktorých sprísneniu dôjde od septembra 2022. Nástupca legendárneho modelu U22 sa začal vyrábať 2. augusta tohto roku.

Najväčšími prednosťami kotla U22 Economy sú o. i. bezkonkurenčný pomer cena/výkon, desaťročná záruka na liatinový výmenník vlastnej výroby, možnosť prevádzky nezávislej od elektrickej energie, až o 50 % nižšia spotreba paliva v porovnaní s prehorievacími kotlami, originálne patentované riešenie spaľovacej komory ViaBurn™, jednoduchá montáž, obsluha aj údržba. Cena 16-kilowattovej verzie je 1138 € vrátane DPH. Kotol je dostupný vo výkonových radoch 16, 21, 25, 30, 34, 38 a 41 kW.

Nové technické riešenie regulácie spaľovacieho systému ViaBurnTM zaisťuje prúdenie predhriateho spaľovacieho vzduchu na báze podtlaku vytvoreného komínom a umožňuje tak čistejšie a úspornejšie horenie. Vďaka tejto inovatívnej patentovanej technológii vedenia spaľovacieho vzduchu spĺňajú kotly U22 Economy všetky najnovšie emisné predpisy Európskej únie vrátane prísnej nemeckej normy BIMSCH V2.

História spoločnosti VIADRUS, ktorá patrí medzi významných hráčov na európskom vykurovacom trhu, siaha do roku 1888, keď sa vo vtedajších Hahnových železiarňach v Bohumíne začala prevádzka zlievarne sivej liatiny. K rozšíreniu výrobného programu o liatinové kotly na tuhé palivá vlastnej konštrukcie došlo v roku 1928. „Na slávnych historických základoch staviame modernú firmu s progresívnym kúrenárskym sortimentom, ktorá zbiera ocenenia za inovatívne produkty. Firmu, ktorá ako jediná na slovenskom trhu dokázala skĺbiť storočiami preverenú kvalitu liatinovej výroby s modernými požiadavkami na ekodizajn, špičkové emisné triedy a využitie biomasy na vykurovanie. VIADRUS je jedným z posledných závodov v Európe vyrábajúcich liatinu. Chystáme investície do nových pecí, pretože chceme ukázať, že aj zlievarenstvo sa dá robiť ekologicky,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti VIADRUS Petr Teichmann.

Medzi moderné a ekologické produkty vykurovacej techniky z Bohumína patria okrem nového modelu U22 Economy aj liatinové kotly na tuhé palivá radu Hercules U68, kotol E68 navrhnutý pre kotlíkové dotácie alebo plne automatický model A68.

Spoločnosť VIADRUS je taktiež tradičným výrobcom radiátorov z liatiny, ktoré sa oproti plechovým vyznačujú predovšetkým dlhou trvanlivosťou a značnými tepelnými úsporami, navyše ich možno vyrábať v rôznych farebných variantoch a s voliteľným príslušenstvom. Vykurovacie telesá značky VIADRUS možno nájsť v mnohých českých aj zahraničných významných stavbách, napr. na radnici v holandskom Rotterdame, Pražskom hrade alebo vo vile Tugendhat. Pre podrobnejšie informácie navštívte stránky www.viadrus.cz.