Deceuninck, spol. s r.o.

Okná sú udržateľnými stavebnými súčasťami s dlhou životnosťou. Vždy sú prepojené s okolitou konštrukciou budovy a štýlom, v ktorom je stavba postavená – tradičnom, rustikálnom, modernom či mestskom. Ktorý okenný profil zvoliť, aby okná podtrhli vizuálnu podobu stavby?

Profily z PVC majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a spĺňajú tak všetky požiadavky na energetickú účinnosť.  Sú odolné voči vonkajším a vnútorným vplyvom (voda, vlhkosť, slnečné žiarenie, nečistoty), stálofarebné, nenasiakavé a takmer bezúdržbové. Poskytujú tak požadovaný komfort bez ohľadu na počasie. S okenným profilom Elegant možno vkusne dotvoriť a podtrhnúť štýl akejkoľvek navrhovanej stavby.

5 typov krídel a 3 stavebné hĺbky rámov

Rad Elegant je stelesnením dizajnu bez obmedzenia výkonnosti. Spája v sebe vynikajúce tepelnoizolačné hodnoty PVC okien s najštíhlejším dizajnom na trhu (exteriérová hrana iba 9 mm). Súčasťou profilu je modulárny systém iCOR, ktorý umožňuje kombinovať rôzne stavebné hĺbky rámov s rôznymi typmi krídel. V rámci radu Elegant bolo vyvinutých celkom 5 dizajnov krídel, ktoré možno kombinovať s tromi variantmi rámov v stavebných hĺbkach: 76, 84 a 115 mm. Rôzne stavebné hĺbky umožňujú riešenie veľkého množstva stavebných detailov, tepelnoizolačných požiadaviek a požiadaviek na dizajn.

  • Mestský štýl s Elegant Infinity – rovné krídlo, pre ktoré je charakteristický jemný prechod medzi profilovým rámom a krídlom. Má mnohostranné využitie vďaka kombinácii priamych línií a nadčasového, minimalistického dizajnu. Krídlo je k dispozícii tiež s technológiou ThermoFibra, kde bola oceľová výstuž nahradená dlhými sklenými vláknami. To umožňuje ešte viac znížiť exteriérovú hranu, a to z 9 mm na 7 mm. V kombinácii s výstužami Forthex v ráme predstavuje Elegant Infinity ThermoFibra najlepšie fungujúce riešenie okien bez použitia štandardnej oceľovej výstuže, ktoré možno navyše recyklovať.
  • Moderný industriálny štýl s Elegant Abstract – predsadené krídlo, ktoré je celkom zarovnané s rámom. Zaisťuje maximálnu tepelnú i zvukovú izoláciu, ochranu proti vlámaniu a umožňuje tiež zasklenie veľkých plôch. Ide o ideálne riešenie pre modernú architektúru, ktorá sa vyznačuje minimalistickým a elegantným vzhľadom. Elegant Abstract získal hneď niekoľko ocenení za dizajn, medzi nimi i Red Dot Design Award 2019. Je skvelou alternatívou k hliníkovým oknám.
  • Útulné retro a Elegant Origin – polozapustené skosené krídlo s oceľovou výstužou je vhodné pre okná klasického vzhľadu, možno ho použiť pre stavby v tradičnom, klasickom alebo vidieckom štýle či pri renováciách. Vďaka širokej škále imitácií prírodného dreva a veľkému výberu štruktúrovaných fólií farbeného dreva ide o dokonalú náhradu klasických drevených okien.
  • Rustikálny štýl a oblé tvary Elegant Grando – predstavuje tradičný vzhľad PVC okna. Vďaka výraznejšej exteriérovej ​​hrane je univerzálnym riešením. Hodí sa však nielen na renovácie, ale i na novostavby.

Profil Elegant sa hodí do akéhokoľvek architektonického štýlu – mestského, vidieckeho, priemyselného i na polyfunkčné objekty, ale aj do rezidenčnej výstavby.

Profil Elegant je vhodný i pre domy s takmer nulovou potrebou energie. V kombinácii s technológiou ThermoFibra možno dosiahnuť hodnotu súčiniteľa prestupu tepla Uf = 0,88 W/(m2.K).

Okenný profil vhodný i pre domy A0

Profil má 6 komôr a predstavuje alternatívu k hliníkovým oknám pri zachovaní vlastností PVC. Vyznačuje sa nízkym súčiniteľom prestupu rámom Uf = 0,93 W/(m2.K). S použitím technológie ThermoFibra, ktorá oceľovú výstuž profilu nahrádza sklenými vláknami, možno dosiahnuť ešte nižšiu hodnotu súčiniteľa prestupu tepla Uf = 0,88 W/(m2.K). Systém tak bez problémov spĺňa sprísnené požiadavky na energetickú náročnosť budov, podľa ktorých by mali nové stavby od 1. 1. 2021 spĺňať kritériá budov s takmer nulovou potrebou energie. Vďaka výstužiam Forthex sa navyše podstatne zníži hmotnosť finálneho okna, čo predstavuje veľkú výhodu nielen pri jeho výrobe, ale i pri manipulácii a montáži hotového produktu.

50 farieb

Rad Elegant ponúka škálu 50 farieb v lesklej alebo matnej povrchovej úprave. Pre mestský štýl je pripravená paleta s vkusnými odtieňmi šedej, ktoré sú optimálne pre priemyselné objekty a mestské domy. Teplými tónmi dreva možno zasa zvýrazniť charakter vidieckych domov. K dispozícii je jadro profilu v bielej farbe, pre obojstranne fóliované profily možno zvoliť prefarbené, tmavošedé jadro.