Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

 

Kam sa uberajú trendy v oblasti vykurovania, prípravy teplej vody, klimatizácie či vetrania? Ako môžeme domácnostiam ešte viac uľahčiť využívanie zelených energií?

To prezradí značka Vaillant vo svojom stánku číslo 113 (v hale M1) na veľtrhu Aquatherm na výstavisku Agrokomplex v Nitre, v dňoch 5. až 8. februára 2019.

 

recompact

 

recompact2

Nové vnútorné tepelné čerpadlo vzduch/voda s prieduchmi cez stenu. (Vaillant recoCOMPACT exclusive)

 

Nové a multifunkčné

Trendom sú zariadenia na využívanie zelených energií, výrobcovia sa však zameriavajú najmä na maximalizáciu pohodlia užívateľov. „Čo by ste povedali na jedno zariadenie namiesto troch či štyroch?  A s jednoduchou inštaláciou?“ pýta sa Mária Prachárová, marketingová riaditeľka spoločnosti Vaillant Group Slovakia. Poukazuje pritom na novinku s názvom recoCOMPACT exclusive, ktorú Vaillant predstaví práve na Aquatherme. „Ide o vnútorné tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, zásobník teplej vody a centrálnu vetraciu jednotku – v jedinom, kompaktnom zariadení,“ dodáva M. Prachárová. Zariadenie v zime zabezpečí komfortné vykurovanie, v lete chladenie a po celý rok riadené vetranie aj prípravu teplej vody. Má pritom veľkosť šatníkovej skrine, inštaluje sa dovnútra (v pivnici či práčovni), s prieduchmi cez obvodovú stenu domu. Inštalácia sa tak prakticky zredukovala zo štyroch zariadení na jedno jediné. Aj týmto produktom nastavuje značka Vaillant v Európe najvyššiu latku pre využívanie obnoviteľných prírodných energií. Jej medzinárodný vývojársky tím má okolo 700 zamestnancov a v Nemecku vývojové centrum špecializujúce sa na tepelné čerpadlá, do ktorého skupina investovala 54 miliónov eur.

 

arotherm

 

arotherm split

Nové tepelné čerpadlo typu vzduch/voda (Vaillant aroTHERM Split).

Dizajnová novinka

Nový technický dizajn a jednoduchšia inštalácia. Tým dokáže prekvapiť nové tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split typu vzduch/voda, ktoré vykuruje, chladí a pripraví aj teplú vodu. Nedávno získalo prestížne ocenenie Red Dot Design Award 2018. Osvedčilo sa u rekonštrukcií i pre novostavby, pozostáva z interiérového modulu uniTOWER a vonkajšej jednotky tepelného čerpadla. Je mimoriadne tiché, vhodné i pre susedstvá s hustejšou zástavbou.

Značka Vaillant na Aquatherme ukáže aj nové, vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus, výnimočne šetrné plynové kotly z radu ecoTEC, reguláciu pre ovládanie vykurovania cez smartfón či najmodernejšie solárne riešenia.