Protherm (Vaillant Group Slovakia, s.r.o.)

Znížte svoje prevádzkové náklady a vykurujte ekologickejšie – s udržateľnou a inovatívnou technológiou tepelných čerpadiel. Pre lepšiu klímu vo vašich domovoch i všade okolo. Dnes, aj v budúcnosti.

O väčšine tepelných čerpadiel a zásobníkov teplej vody sa dá trochu zveličene povedať, že sú to len také „biele krabice“. Vytvárajú však dôležitú príjemnú atmosféru u vás doma. Spoľahlivé, vysoko efektívne a cenovo dostupné riešenia pre vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody od značky Protherm sú #viacnezbielekrabice. Ide o najmodernejšie technológie pre váš domov, ktoré myslia na udržateľnosť aj na vaše budúce každodenné pohodlie.

Inteligentné technológie

Spoznajte technológie budúcnosti, ktoré sú pre všetkých, nielen pre ekologických nadšencov. Ušetria vaše náklady na vykurovanie a znížia uhlíkovú stopu. Presne také sú tepelné čerpadlá značky Protherm. Bez ohľadu na to, či ide o novostavby alebo rekonštrukcie, je to správne rozhodnutie pre životné prostredie aj vašu peňaženku. Výsledkom bude maximálne pohodlie u vás doma. Dokážu totiž zabezpečiť vykurovanie v zime, chladenie v lete a prípravu teplej vody po celý rok. Sú šetrné k prírode, využívajú až 75 % energie z obnoviteľných zdrojov, teda z energie zo vzduchu. Prinášajú úsporu hneď z viacerých strán. Nízke prevádzkové náklady dosahujú vďaka zníženej spotrebe energií a vďaka dlhej životnosti i kvalite majú aj nižšie náklady na servis.

Pre maximálne pohodlie

Jedným z najmodernejších, cenovo prijateľných riešení je tepelné čerpadlo GeniaAir Split typu vzduch/voda (3 – 12 kW, A+++/A++). To, čo presvedčí mnohých majiteľov rodinných domov pre tento druh vykurovania, je najmä rýchla, jednoduchá inštalácia a skutočne nízke náklady na prevádzku. Systém pozostáva z tepelného čerpadla, ktoré sa môže nachádzať na podstavci v záhrade, na streche garáže alebo sa zavesí na stenu domu. Vnútorná jednotka zvykne byť umiestnená v interiéri domu, najčastejšie v pivnici, na chodbe či v technickej miestnosti. Jej súčasťou je 190 l zásobník, ktorý dokáže pokryť bežné nároky štvorčlennej rodiny na teplú vodu.

Tepelné čerpadlo dokáže spoľahlivo fungovať pri vonkajšej teplote do -20°C. Je nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj prekvapivo tiché. Patrí k najtichším tepelným čerpadlám vzduch/voda na trhu. Už vo vzdialenosti pár metrov od zariadenia je jeho zvuk takmer nebadateľný. Je preto vhodné aj pre rodinné domy v hustej radovej zástavbe. Systém môžete ovládať z pohodlia gauča alebo aj na diaľku, cez internet a aplikáciu v smartfóne či tablete. Kedykoľvek a kdekoľvek, jednoducho a prehľadne. A to v prípade, že tepelné čerpadlo skombinujete so systémovým regulátorom.

www.protherm.sk