Marox s.r.o.

Nová univerzálna testovacia sada Fernox, ktorá práve prichádza na trh zjednodušuje diagnostiku kvality vody v systéme ústredného kúrenia a pomáha inštalatérom dodržiavať najnovšie revízie normy BS 7593: 2019, priemyselného kódexu postupov pri úprave systémov vykurovania a chladenia vody nielen v domácnostiach. Kompaktná súprava poskytuje všetko potrebné na testovanie zákalu vody, úrovne pH a tvrdosti vody, ako aj prítomnosti chemickej úpravy vody.

Testovanie vody v systéme sa už v minulosti potvrdilo ako najlepšia prax v prípadoch kedy inštalatéri čelia systému ústredného kúrenia, ktorý má problémy s výkonom. Výsledky môžu poskytnúť zásadný prehľad a pomôcť rýchlo určiť správny postup na mieste.

Nová univerzálna testovacia súprava Fernox obsahuje testy na hodnoty pH a tvrdosti vody, ktoré naznačujú aká je pravdepodobnosť, že systém bude trpieť usadzovaním vodného kameňa a taktiež napomáhajú analyzovať pravdepodobnosť vzniku korózie vo vode. Po pridaní Protector Reagentu sa pre inštalatérov naskytá možnosť vykonať ďalšiu analýzu systémovej vody priamo na mieste.

Tentokrát bude analýza demonštrovať hladinu Fernox Protector F1 (inhibítor korózie) prítomného v systéme. Profesionálni inštalatéri by mali mať na zreteli, že v prípade nižšej dávky inhibítora ako je stanovené, bude následkom negatívny vplyv na výkon systému – preto je tento test rovnako dôležitý.

„Neustále sa snažíme o nové spôsoby ochrany systémov ústredného kúrenia a uľahčenie celého procesu testovania vody v systéme. Naša univerzálna testovacia súprava je len jednou z najnovších inovácií, ktorá poskytuje rýchlu, ale presnú analýzu systémovej vody priamo na mieste, “uviedol Richard Crisp, vedúci oddelenia pre chémiu vo Fernoxe.

Univerzálna testovacia súprava Fernox sa používa veľmi pohodlne a je kompaktná. Obsahuje dostatok vybavenia na testovanie najmenej 25 systémov a to s výsledkami poskytnutými za pár sekúnd.

Majitelia domov tradične pri zapínaní systémov ústredného kúrenia čelia často problémom s výkonom. Pri zavolaní na miesto je dôležité, aby boli inštalatéri rýchlo informovaní o stave systému aby boli schopní správne diagnostikovať a liečiť problémy so systémovou vodou, čím sa obnoví účinnosť celého systému vykurovania. Naša nová súprava pomáha tento efekt dosiahnuť k spokojnosti koncového zákazníka.