Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Požiadavky majiteľov rodinných domov na vykurovacie technológie sú rôzne. Pokiaľ ide o tepelné čerpadlá, na trhu sú zariadenia s rôznymi vlastnosťami. Niektoré sú multifunkčné, univerzálne, priestorovo úsporné, ďalšie mimoriadne tiché či s jednoduchou inštaláciou…

Značka Vaillant venuje neustálu pozornosť vývoju tepelných čerpadiel,  rozširovaniu ich sortimentu, príslušenstva a služieb. Reaguje tým na zvyšujúce sa nároky koncových zákazníkov. Pre majiteľov rodinných domov, ktorí uvažujú o tepelnom čerpadle, rozbehla na svojej webovej stránke novú službu. Ide o vypracovanie odborného návrhu na inštaláciu tepelného čerpadla – nezáväzne a zadarmo. Zároveň ponúka malé ukážky zo širokého sortimentu tepelných čerpadiel:

 

tower

Tepelné čerpadlo aroTHERM s modulom uniTOWER.

 

1. Zariadenie s jednoduchou inštaláciou

Majitelia rodinných domov sa často obávajú, že inštalácia tepelného čerpadla bude priveľmi náročná a diskomfortná pre celú rodinu. Výrobcovia preto zavádzajú také novinky, aby inštaláciu tepelných čerpadiel čo najviac uľahčili. Značka Vaillant preto vyvinula komplexný systém s výnimočne ľahkou montážou. Tvorí ho tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda v kombinácii s kompaktným hydraulickým modulom uniTOWER (so zásobníkom teplej vody). Systém sa osvedčil nielen v novostavbách, ale aj na vykurovanie existujúcich budov, čo umožňuje výstupná teplota až 63 °C. Kľúčovým prvkom je monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda s výkonom 5, 8, 11 a 15 kW. Využíva obnoviteľný zdroj energie, ktorým je teplo získavané z okolitého vzduchu. Disponuje vysokou energetickou účinnosťou triedy A+/A++. Vďaka inovatívnej konštrukcii, riadeným otáčkam ventilátora a kompresora, zabezpečuje bezpečnú a vysoko účinnú prevádzku. Dobrou správou pre montážne firmy je, že systém s tepelným čerpadlom aroTHERM vzduch/voda a modulom uniTOWER vyniká jednoduchou manipuláciou. Vďaka možnosti rozdeliť zariadenie uniTOWER na dva kusy (pomocou niekoľkých jednoduchých krokov), sa modul ľahko prenáša aj cez stiesnené priestory rodinného domu. Tento fakt ušetrí prácu zhruba jedného človeka za deň. Modul uniTOWER je zároveň špeciálne prispôsobený pre rýchlu inštaláciu, obsahuje totiž všetky potrebné komponenty vnútornej technologickej časti, vrátane prípravy teplej vody. Ide o 190-litrový zásobník teplej vody, riadiaci modul tepelného čerpadla, elektrický prídavný ohrev s výkonom 6 kW, 3-cestný prepínací ventil, vysokoúčinné obehové čerpadlo, poistný ventil a expanznú nádobu vykurovacej vody. Do modulu uniTOWER je možné inštalovať aj hydraulický 40 l vyrovnávací modul, hydraulický oddeľovací modul, cirkulačnú sadu a expanznú nádobu teplej vody. Zákazník získa lepšie a dizajnovejšie využitie priestoru pre inštaláciu, než pri montáži jednotlivých komponentov mimo modulu. Zariadenie uniTOWER v domácnosti nezaberie viac miesta ako chladnička či práčka. Výsledkom je priestorovo úsporná a nákladovo efektívna inštalácia. Vykurovanie, ohrev teplej vody alebo aktívne chladenie sú možné ihneď. Správne navrhnutý systém s týmto tepelným čerpadlom je účinným receptom, ako ušetriť až dve tretiny nákladov na vykurovanie v domácnosti.

 

schemaa 

 

Schéma zapojenia tepelného čerpadla flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda a vonkajšej jednotky aroCOLLECT.

 

2. Multifunkčné a univerzálne riešenie

Na vykurovanie, prípravu teplej vody a chladenie, pre novostavby, modernizácie, do klasických i nízkoenergetických rodinných domov sa osvedčilo   inteligentné tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ. Je flexibilné, dokáže totiž využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Závisí len od majiteľa rodinného domu, pre aký zdroj sa rozhodne. Zariadenie flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda získalo na veľtrhu Aquatherm Nitra 2017 zlatú medailu za vysokú účinnosť (trieda A++/A+++) a použitie recyklovateľných materiálov. Má integrovaný 185 l zásobník teplej vody a najnižšiu hlučnosť spomedzi tepelných čerpadiel dostupných na trhu. S novovyvinutým vysokoúčinným chladivovým okruhom toto tepelné čerpadlo dosahuje vyššie COP. Má nemeckú kvalitu, nízke prevádzkové náklady a možno ho pohodlne ovládať aj na diaľku prostredníctvom Wi-Fi a aplikácie v smartfóne či tablete.

 

compact

Tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive.

 

3. Malé závesné tepelné čerpadlo

Malé, priestorovo úsporné riešenie, ktoré prináša maximum komfortu – také je monoenergetické závesné tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM zem/voda, s výkonom 3 kW. Je vhodné do nízkoenergetických a pasívnych domov, klasických rodinných domov aj na modernizáciu decentralizovaných vykurovacích systémov v bytových domoch. Slúži na vykurovanie, prípravu teplej vody aj pasívne chladenie. Vďaka jeho malým rozmerom je inštalácia vo vnútri budov veľmi jednoduchá. Dá sa kombinovať so zásobníkmi na prípravu teplej vody i hydraulickými modulmi. Inteligentné riadenie systému zaručuje najnižšie náklady na vykurovanie.

 

geotherm

Tepelné čerpadlo geoTHERM 3 kW typu zem/voda.

 

www.vaillant.sk

www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk