Protherm (Vaillant Group Slovakia, s.r.o.)

Zaujímajú vás novinky v podobe vykurovania riadeného cez smartfón? Ktoré kotly sú vhodné do bytu alebo do rodinného domu? Ako šikovne vyriešiť kúrenie aj prípravu teplej vody kúpou jediného zariadenia?

Značka Protherm vám prináša hneď niekoľko tipov na vykurovacie zariadenia a regulátory pre novostavby i renovácie.

Teplo aj teplá voda

Čo poradiť rodinám, ktoré žijú vo veľkom dome s dvomi kúpeľňami? Alebo obyvateľom bytu, ktorí majú radi dostatok teplej vody na kúpanie, sprchovanie či v kuchyni? Riešením môže byť závesný kondenzačný kotol Tiger Condens, ktorý umožňuje čerpať teplú vodu z viacerých miest naraz bez straty komfortu. Kotol dokáže zabezpečiť vykurovanie i prípravu teplej vody nielen byte, v klasickom rodinnom dome, ale aj vo viacgeneračných domoch, dvojdomoch či dvoch bytových jednotkách naraz. Veľké množstvo teplej vody pripravuje vďaka kombinácii dodávky vody prietokovým spôsobom a z jedného alebo dvoch vstavaných zásobníkov. Opätovne nahriať vodu dokáže v rekordne krátkom čase vďaka patentovanej technológii Isodyn 2.

Kotol Tiger Condens

Praktické rozmery

V klasických rodinných domoch a v bytoch sa osvedčili najmä závesné kondenzačné kotly, ktoré sa dajú šikovne ukryť za dvere, do výklenku v kúpeľni či na chodbe. Jedným z takýchto zariadení je závesný kotol Panther Condens. So svojím vysokým stupňom využitia až 109 % a  osvedčenou technológiou nerezového kondenzačného výmenníka sa tieto kotly zaraďujú k najefektívnejším produktom na trhu. Sú veľmi flexibilné pri voľbe umiestnenia vďaka malým rozmerom. Na výmenu starého nekondenzačného kotla za nový i pri výbere vykurovania do novostavby sú vhodné aj ďalšie závesné kotly praktických rozmerov. Zariadenia Gepard Condens okamžite dodajú teplú vodu, či už prietokovým spôsobom alebo s pomocou externého zásobníka (v závislosti od verzie kotla). Srdcom týchto kotlov je výmenník tepla z odolnej hliníkovej zliatiny inšpirovaný automobilovým priemyslom a tiež hydraulický blok novej generácie. Kotly zároveň ponúkajú takú úroveň bezpečnosti, ktorá je absolútne bezkonkurenčná.

Ako ušetriť?

Najmodernejšie kondenzačné kotly v praxi prinášajú nemalé úspory. Ak napríklad v domácnosti vymeníte kotol starý 20 rokov – za nový kondenzačný – môžete ušetriť až 30 % plynu, čím sa vám znížia celkové náklady na vykurovanie. A pokiaľ ide o prevádzkové náklady, úspory v domácnosti dosiahnete aj výberom vhodného inteligentného regulátora, ktorý bude šetriť za vás. Napríklad so smart regulátorom MiGo môžete docieliť viac úspor, než s iným regulátorom tohto druhu. A to vďaka efektívnemu riadeniu systému presne podľa vašich zvyklostí a potrieb. Vykurovanie a ohrev vody si s ním nastavíte dokonca aj na diaľku cez internet – prostredníctvom online aplikácie v smartfóne či tablete. Teplo doma a prípravu teplej vody budete mať úplne pod kontrolou, regulátor totiž prehľadne graficky vyhodnocuje spotrebu energie v domácnosti.

Smart regulátor MiGo