Už po jedenástej sa 9. novembra v nemeckom meste Celle uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien ARCHITECTS DARLING® Awards. V rozsiahlom multimediálnom prieskume spoločnosti Heinze Marktforschung architekti a projektanti hodnotili rôzne produkty a riešenia v stavebníctve.

Tri ocenenia pre Rheinzink na Architects´ Darling Award

  • Zlato v kategórii Šikmá strecha
  • Zlaté umiestnenie obhájené v kategórii Opláštenie budov
  • Bronz pre rodinný dom 100DOLY v kategórii Najlepší referenčný objekt 

ZLATO V KATEGÓRII STREŠNÁ KRYTINA/ ŠIKMÁ STRECHA

Na čo je dobrý ten najlepší materiál, ak obmedzuje kreativitu? Na čo je najlepší nápad, ak sa nedá realizovať? Na individuálne riešenie sú potrebné materiály, ktoré podporujú kreativitu a nápadom prepožičiavajú formu. Sme preto hrdí, že takmer 1800 architektov rozhodlo: RHEINZINK je pre nich aj naďalej ideálnym partnerom, pokiaľ ide o opláštenie celej budovy.

Pri výbere tohtoročných favoritov zvolili opýtaní architekti a projektanti RHEINZINK na prvé miesto v oboch kategóriách, vonkajšie opláštenie budov a zastrešenie. Medzi najlepšími referenčnými objektmi presvedčil rodinný dom 100DOLY zo Slovenska, ocenený bronzom. Vďaka tomu je RHEINZINK obhajcom titulu v oblasti vonkajšieho opláštenia budov av kategórii strešných krytín sa vyšvihol zo striebornej pozície na zlatú.

Jasný signál: Premeňte s nami svoje kreatívne vízie na skutočnosť!

OBHAJOBA TITULU V KATEGÓRII OPLÁŠTENIE BUDOV

Fasáda nepochybne utvára charakter každej budovy. Fasádne systémy z titánzinku RHEINZINK sú obzvlášť vhodné na individuálne riešenie každej architektonickej vízie. Toto tvrdenie podporilo aj 1800 opýtaných architektov v rámci Ceny architektov a tento rok tak RHEINZINK opäť získal prvé miesto v kategórii „Opláštenie budov“.

BRONZ PRE RODINNÝ DOM 100DOLY

Po dvoch zlatých medailách sme s chuťou vystúpili na stupne víťazov aj tretíkrát. V podmienkach konkurencie sme hrdí na to, že sa rodinný dom pána architekta Mariána Minaroviča „100DOLY“ umiestnil na treťom mieste v kategórii „Najlepší referenčný objekt“. Architektonicky ponúka nevšedné riešenie: dva paralelné, vzájomne prepojené objekty archetypálneho prierezu sú posadené na umelo vytvorenom návrší. Kompletné opláštenie titánzinkom RHEINZINK-prePATINA blaugrau aj prePATINA schiefergrau kombinuje tri rôzne systémy pokládky: uhlovú stojatú drážku, dvojitú stojatú drážku a drážkový panel.

Neobvyklé je tiež použitie pásov rôznych šírok a priebeh ich línií od hrebeňa cez odkvap až k päte horného podlažia. Ďalšou technickou zaujímavosťou sú skryté žľaby a zvody dažďovej vody umiestnené v predsadenej fasáde. Extrémne hlboké a zužujúce sa podhľady na severe a juhu oboch častí budovy sú ďalšou špecialitou. Z vonkajšej strany sú integrované do konštrukcie a designu fasádneho obkladu, na okennej strane bol použitý systém drážkových panelov s neviditeľným upevnením.