Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Neváhajte a využite dotácie na tepelné čerpadlá – pre staršie domy aj pre novostavby v energetickej triede A0. Ak vás doteraz odrádzala byrokracia, máme pre vás jednoduchšiu možnosť. Ešte do konca septembra 2021 môžete získať novú dotáciu priamo od výrobcu – bez zdĺhavej registrácie.

S tepelným čerpadlom ušetríte. Tieto zariadenia využívajú najmä obnoviteľné energie z prírodných zdrojov – zo zeme, vody alebo vzduchu, ktoré sú zadarmo. Len zhruba štvrtinu energie je potrebné dodať vo forme elektrickej energie. O zvyšných 75 % sa postará príroda spolu s tepelným čerpadlom. Vstupnú investíciu si vďaka dotácii môžete výrazne znížiť. Aj pravidelné účty za energiu spotrebovanú na vykurovanie, ohrev vody a chladenie budú nižšie, než pri klasických spôsoboch vykurovania.

Dotácia bez registrácie

Už nemusíte čakať na dotácie z programu Zelená domácnostiam, značka Vaillant vám poskytne dotáciu už teraz. A akým spôsobom ju získate?

  1. Krok – ozvite sa. Táto ponuka platí pre všetky kraje na Slovensku, vrátane Bratislavského. Registrácia nie je nutná. Stačí, ak sa skontaktujete s autorizovanou montážnou firmou priamo vo vašom regióne. Kontakt nájdete v zozname partnerov na webovej stránke značky Vaillant. Autorizovaná montážna spoločnosť vám poskytne dotáciu formou zľavy z ceny výrobku.
  2. Krok – výber. Dotované sú zariadenia typu vzduch/voda s jednoduchou inštaláciou, s názvom aroTHERM plus alebo aroTHERM split. Tepelné čerpadlo získate za zvýhodnenú cenu, k tomu Vaillant dotáciu a môžete ušetriť až 3 250 eur. Dotáciu získate len v prípade, že bude zakúpené a nainštalované od 25. mája 2021 do 30. septembra 2021.
  3. Krok – inštalácia: Systém pozostáva z tepelného čerpadla, ktoré sa umiestni k vonkajšej stene domu, na strechu garáže či do záhrady. Druhú časť tvorí vnútorná (interiérová) jednotka so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody. Ovládanie bude možné aj na diaľku, cez aplikáciu v smartfóne či tablete, spolu s regulátorom a internetovým modulom.

Monoblokové riešenie

Využiť túto ponuku sa oplatí. Jednou z dotovaných možností je monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus vzduch/voda (3-12 kW, A+++). Toto zariadenie je naplnené prírodným chladivom extrémne ohľaduplným k životnému prostrediu. Vďaka vysokej výstupnej teplote sa môže kombinovať s podlahovým vykurovaním i s radiátormi. Dá sa nainštalovať bez významných stavebných úprav, už za jeden deň. Ďalšími výhodami sú jeho dizajnové prevedenie a minimálna hlučnosť.

Dotované tepelné čerpadlo aroTHERM plus

Získajte dotáciu na tepelné čerpadlo aroTHERM split

Splitová technológia

Postará sa o príjemnú teplotu v interiéri počas chladných mesiacov, o chladenie v lete a teplú vodu po celý rok. K tomu o 75 % nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Tieto vlastnosti má druhé dotované tepelné čerpadlo, aroTHERM split vzduch/voda (3-12 kW, A++/A+++) s technológiou oddeleného chladivového okruhu. Systém sa skladá zo splitového tepelného čerpadla a praktickej interiérovej jednotky uniTOWER. Aj toto zariadenie sa dá ovládať na diaľku cez smartfón a dokáže spolupracovať s ďalšími produktami značky Vaillant (fotovoltika, solárny ohrev vody i riadené vetranie). Takže: prečo čakať?

www.vaillant.sk