Tork®, značka spoločnosti Essity, rozširuje svoju ponuku priemyselných čistiacich prostriedkov o nové produkty a ich balenie, najnovšie ide o novú Tork Heavy-Duty Biobased čistiacu utierku z prírodných materiálov. Nová utierka je z  99 % vyrobená z prírodných vlákien, na rastlinnej báze a v súlade s udržateľnosťou. Má tiež certifikát OK Biobased TÜV Austria. Aj vďaka vylepšeniam naprieč celým sortimentom sa Tork snaží pomôcť firmám zlepšiť výkonnosť aj udržateľnosť.

 

Zákazníci žiadajú produkty, ktoré im pomôžu dosiahnuť ich ciele v oblasti udržateľnosti a zároveň zvýšia produktivitu. Vďaka produktom ako je nová Tork Heavy-Duty Biobased čistiaca utierka môžu spoločnosti ťažiť z vylepšených vlastností, ako sú absorpcia, trvanlivosť, kvalita vlákien a spotreba čistiacich prostriedkov, a zároveň znížiť negatívny vplyv  na životné prostredie.

Tork vylepšuje svoj sortiment aj pomocou nových a lepších obalov. Obaly Tork teraz obsahujú 30 % recyklovaných plastov (čím pomáhajú znížiť spotrebu panenského plastu) a 100 % vlákien z recyklovaného kartónu.

Uhlíková stopa Tork exelCLEAN® utierok sa za poslednú dekádu znížila o 28 %*.

Okrem vylepšení v oblasti udržateľnosti Tork prichádza aj s efektívnejším spôsobom vydávania utierok. Čistiace utierky od Tork sú novo zložené tak, aby ich bolo možné jednoduchšie a rýchlejšie odoberať. Dávkovanie po jednom kuse znamená, že zákazník si vezme len toľko, koľko potrebuje, čo pomáha znížiť množstvo odpadu.

Udržateľnosť sa stáva dôležitým faktorom pri rozhodovaní zákazníkov. Naše produkty a balenia sú navrhnuté pre maximálny výkon s dôrazom na udržateľnosť pri zachovaní kvalitatívnych štandardov.

Viac sa dozviete na tomto odkaze.