Všetky terasové systémy Twinson, teda Terrace, Terrace Massive i novinka Terrace Massive Pro, prešli skúškou pôsobenia vonkajšieho ohňa BROOF (t1).  Bez obáv ich tak možno použiť na plochých strechách rodinných domov i priemyselných budov. Ide o jediný kompozitný drevoplastový (WPC) materiál na strešné terasy a balkóny, ktorý v súčasnosti má túto certifikáciu.

Okrem dizajnu je práve odolnosť proti požiaru jedným z hlavných kritérií pri návrhu povrchov plochých striech. Terasy z materiálu Twinson odolávajú sálavému teplu aj odlietavajúcim iskrám a bránia tak šíreniu požiaru.

 

twinson

Skúška správania striech pri pôsobení vonkajšieho ohňa sa riadi podľa európskej normy STN EN 13501-5, ktorá stanovuje presný postup testovania. Pri testovaní je strecha vystavená kombinovanému pôsobeniu plameňa, tepelného toku (sálanie) a bočného vetra. Test prebieha tak, že v drôtenom koši položenom na streche sa zapáli 600 g drevenej vlny. Počas horenia i po spálení vlny sa následne podľa jasných kritérií hodnotí, k akému poškodeniu povrchu strechy prišlo (napr. nesmie horieť, tlieť ani z nej nesmú odpadávať žiadne jej časti). Ide o najnáročnejšiu skúšku, ktorú musia splniť materiály „spomaľujúce horenie“.

Ďalšou výhodou terasových systémov z materiálu Twinson je ich ľahká údržba, vysoká odolnosť proti pôsobeniu počasia, drevokazným hubám i hmyzu, pevnosť, odolnosť proti pošmyknutiu (R10/11) vďaka drsnejšiemu povrchu a samozrejme tiež vzhľad, ktorý je veľmi blízky prírodnému drevu.

Materiál Twinson obsahuje 50 % PVC (ide o stopercentne recyklovateľný plast) a 50 % borovicových pilín, toré pochádzajú z lesov s certifikáciou PEFC, teda udržateľným hospodárením.