Protherm (Vaillant Group Slovakia, s.r.o.)

 

Neváhajte vymeniť svoj starý kotol za nový. Najmodernejšie plynové kondenzačné kotly so sebou prinášajú nové výhody a najmodernejšie funkcie. Ak napríklad v domácnosti vymeníte plynový kotol starý 20 rokov – za nový kondenzačný – môžete ušetriť až 30 % plynu. Tým sa vám znížia prevádzkové náklady na vykurovanie. A aké máte v súčasnosti možnosti?

Stacionárny alebo závesný?

Dobrou správou je, že technológie pokročili a v súčasnosti je možná rýchla výmena starých kotlov za nové kondenzačné. Tie sa delia na stacionárne alebo závesné. Výnimočne jednoduchou inštaláciou vynikajú napríklad stacionárne kondenzačné kotly Medveď Condens (s energetickou triedou A). Svojou robustnosťou a funkčnými vlastnosťami pripomínajú liatinové kotly. Vhodné sú pritom aj do starších rodinných domov so systémami s veľkým objemom vykurovacej vody.

 

smartfon

Ovládanie vykurovania cez smartfón – so smart regulátorom MiGo.

 

S praktickými rozmermi

V rodinných domoch a bytoch sa osvedčili závesné kondenzačné kotly, ktoré nezaberú veľa miesta. Medzi takéto zariadenia patria kotly Panther Condens, ktoré sa zaraďujú k najefektívnejším produktom na trhu. Praktické rozmery majú aj zariadenia Gepard Condens (s energ. triedou A). Okamžite dodajú aj teplú vodu, či už prietokovým spôsobom alebo s pomocou externého zásobníka (v závislosti od verzie kotla). Srdcom týchto kotlov je výmenník tepla z odolnej hliníkovej zliatiny inšpirovaný automobilovým priemyslom. Zároveň ponúkajú takú úroveň bezpečnosti, ktorá je absolútne bezkonkurenčná.

 

tiger condens

Kotol Tiger Condens.

 

Teplo a teplá voda v jednom

Ak máte dve kúpeľne, alebo chcete dostatok teplej vody na kúpanie, sprchovanie, aj v kuchyni, máme pre vás riešenie. Ide o závesné kondenzačné kotly Tiger Condens. Majú kompaktné rozmery a dokážu hravo zabezpečiť vykurovanie a dostatok teplej vody – aj pri súčasnom odbere z viacerých miest v domácnosti. Veľké množstvo teplej vody pripravujú vďaka kombinácii dodávky vody prietokovým spôsobom a zo vstavaného zásobníka. Opätovne nahriať zásobník dokážu v rekordne krátkom čase (vďaka patentovanej technológii ISODYN2).

 

panther

Kotol Panther Condens.

 

Tri praktické rady k výberu nového kotla:

1. Kúpte ho cez internet

Nové vykurovacie zariadenie si môžete kúpiť už aj cez internet, za zvýhodnenú cenu a bez rizika nesprávneho výberu. Po vyplnení jednoduchej objednávky na webe www.protherm-online.sk sa vám ozve odborník z dodávateľskej firmy a skonzultuje s vami vhodnosť vybraného kotla. Až potom sa objednávka stane záväznou. Následne s vami dohodne termín prednostnej montáže. Vďaka nákupu online môžete ušetriť až 239 eur. Ušetríte zároveň čas, lebo nemusíte chodiť do kamenného obchodu.

2. Ovládanie cez smartfón

Viac úspor, nižšie prevádzkové náklady a oveľa flexibilnejšie ovládanie kotla dosiahnete s inteligentným smart regulátorom MiGo. Vykurovanie i ohrev vody si s ním nastavíte aj na diaľku, cez internet – prostredníctvom internetu a aplikácie v smartfóne či tablete. Teplo doma i prípravu teplej vody budete mať na 100 % pod kontrolou, regulátor totiž prehľadne graficky vyhodnocuje spotrebu energie v dome či bytovej jednotke.

3. Servisná kniha v smartfóne

Kedy bol kotol vo vašej domácnosti uvedený do prevádzky? Aký je dátum jeho poslednej servisnej kontroly? Tieto informácie budú ľahko dostupné na webe, aj priamo vo vašom smartfóne. A to vďaka Online servisnej knihe Protherm. Tá sprehľadní záručný i pozáručný servis vášho kotla. Umožní vám tiež prijímať notifikačné správy upozorňujúce na jeho ročné kontroly a zabezpečí vám priamy kontakt so servisným technikom.