Wolf Slovenská republika, s.r.o.

 

Tepelné čerpadlo je alternatívou k vykurovaniu fosílnymi palivami. Využívanie tohto zdroja tepla má stúpajúci trend. V novopostavených domoch ale tiež už aj vo väčších budovách je tepelné čerpadlo čoraz obľúbenejší vykurovací systém. V oblasti ekológie a energetickej efektívnosti sa dá tepelné čerpadlo sotva poraziť. A ďalšou výhodou je, že pracuje veľmi spoľahlivo a má nízku hladinu emisií.

 

Bežné vykurovacie systémy získavajú teplo spaľovaním fosílnych nosičov energie ako olej alebo plyn. Tepelné čerpadlo funguje úplne inak. Je poháňané elektrickým prúdom a využíva teplo, ktoré je v prírode uložené vo vzduchu, v zemi a v podzemnej vode. Podľa toho, ktorý zdroj tepla sa využíva, rozlišujeme tepelné čerpadlá vzduch-voda, soľanka-voda a voda-voda.

splitove

V našom produktovom portfóliu má splitové tepelné čerpadlo Wolf BWL – 1S(B) vzduch-voda čoraz pevnejšie a významnejšie postavenie. Nie je to nič prekvapujúce: obľúbené kompaktné zariadenie je vďaka invertorovej technológií multitalent a svoje silné stránky uplatňuje hlavne tam, kde je potrebné nielen efektívne vykurovať, ale aj chladiť – napríklad počas letných dní. S rozsahom modulácie až 22 % sa Wolf BWL-1S(B) optimálne prispôsobí potrebnej prevádzke. Od minulého roka je tepelné čerpadlo Wolf BWL-1S(B) dostupné v piatich výkonoch: 5, 7, 10, 14 a 16 kW, čím sa rozširujú jeho možnosti flexibilnejšieho prispôsobenia sa potrebám rôznych projektov a stavieb.

Tepelné čerpadlo s výkonom 5 kW zaujme v režime vykurovania s hodnotou COP 3,7 (podľa ST EN1451) a svoje využitie nájde hlavne v nízkoenergetických rodinných domoch. Dostupné je vo variante 230 V, takže si nevyžaduje žiadne špeciálne prípojky, čím sa šetria náklady. Prevedenie s výkonom 16 kW so 400 V a s hodnotou COP od 3,3 (pri A2/W35) je určené na pokrytie vyššej potreby tepla alebo ohrevu vody. Odporúča sa pri rekonštrukcii starších domov, alebo pre väčšie novostavby či vily. Všetky modely BWL-1S(B) sú veľmi výkonné, a v nočnom režime veľmi tiché vďaka kvalitnej izolácii. Zariadenie sa skladá z úsporného vnútorného závesného modulu a kompaktného vonkajšieho modulu, ktorý je možný nainštalovať až do vzdialenosti 25 m. Verzia B s vnútornou jednotkou bez elektrického dohrevu je určená pre bivalentnú prevádzku s externým tepelným zdrojom (plyn, biomasa, solár). Okrem toho je možné splitové tepelné čerpadlo kombinovať so zásobníkovým ohrievačom vody CEW-2-200. Zásobník s objemom 180 l tvorí spolu s vnútorným modulom kompaktnú ucelenú efektívnu zostavu. Ďalšou výhodou je, že tento zásobník sa priamo umiestni pod vnútorný modul, čím ušetríte miesto a zostava aj po dizajnovej stránke vyzerá veľmi zaujímavo.

V roku 2016 získala táto produktová rada ocenenie Plus X Award hneď v štyroch kategóriách: vysoká kvalita, dizajn, funkčnosť a ekológia. Tepelné čerpadlá WOLF majú pečať EPHA, ktorá garantuje, že produkty sú na vysokej kvalitatívnej úrovni. Splitové tepelné čerpadlá sú aj súčasťou programu Zelená domácnostiam II. a je možné na ne čerpať štátnu podporu.

showroom

Hlavné výhody splitového tepelného čerpadla Wolf:

 • Vysoká efektívnosť s hodnotou COP do 3,8 (EN 14 511). Takto získate veľmi dobrý pomer vloženej energie (prúd) a poskytnutého tepla, viac než trikrát sa v ňom premení prúd na teplo.
 • Jednoduché a intuitívne ovládanie ovládacím modulom WOLF BM-2 alebo aplikáciou WOLF v smarfóne (spolu s modulom rozhrania ISM7).
 • Veľmi nízka spotreba prúdu vďaka integrovanému vysoko efektívnemu čerpadlu.
 • Pozostáva z dvoch modulov: z vnútorného modulu nenáročného na priestor a z kompaktného vonkajšieho modulu, ktorý sa dá individuálne umiestniť.
 • Rýchla a čistá montáž vďaka jednoduchej inštalačnej súprave.
 • V ponuke je ako kompaktná zostava s priestorovo nenáročným ohrievačom vody WOLF CEW-2-200 s objemom 180 litrov.
 • Veľmi tichá prevádzka (Night Silent Mode)
 • S funkciou Smart Grid Ready, t. j. ak máte fotovoltické zariadenie, môžete prúd z neho využívať priamo na prevádzku tepelného čerpadla.
 • Produkt je registrovaný v dotačnom programe „Zelená domácnostiam II.“
 • 5-ročná záruka na všetky WOLF zdroje tepla – aj tepelné čerpadlá, platí aj pre všetky WOLF systémové komponenty (príslušenstvo), ktoré patria k uvedeným produktom a boli súčasne uvedené do prevádzky.

 

Možné nevýhody:

 • Inštalácia je závislá od miestnych podmienok (napr. od kvality podzemnej vody alebo kvality pôdy).
 • Vstupné náklady sú relatívne vysoké, ale neskôr je veľký potenciál úspor a je možné na ne čerpať štátnu dotáciu prostredníctvom projektu Zelená domácnostiam II.
 • Pri tepelných čerpadlách vzduch-voda môže ventilátor spôsobovať hluk a ochladenie vonkajšej pôdy. Vonkajšiu jednotku nášho tepelného čerpadla môžete umiestniť až 25 metrov od vášho domu.

 

Wolf je expert na vnútorné prostredie, preto vieme vždy výborne poradiť a pripraviť ponuku s riešením na mieru alebo komplexne zastrešiť všetky požiadavky vašej stavby a rekonštrukcie, od vykurovania až po vetranie.

Viac zaujímavostí a kompletné informácie o našej produktovej ponuke nájdete na web stránke www.slovensko.wolf.eu.