Wolf Slovenská republika, s.r.o.

V moderných budovách sa stretávajú nové technológie, udržateľnosť a komfort. Stavebný trh sa neustále mení a zvyšujúce sa nároky na energetickú efektívnosť a environmentálnu udržateľnosť vedú k inováciám. V posledných rokoch sme svedkami posunu k zelenším a inteligentnejším budovám, ktoré šetria náklady na prevádzku a prispievajú aj k ochrane životného prostredia.

V komerčnom segmente hrá kľúčovú úlohu celková efektívnosť prevádzky, údržby a komfort zamestnancov alebo návštevníkov. Moderné budovy sa preto stávajú inteligentnejšími, využívajú riešenia pre správu energie, riadenie osvetlenia, vykurovania a vzduchotechniky, či monitorovanie kvality vnútorného prostredia. Trendom, ktorý je stále na vzostupe, je udržateľnosť. Investorov motivuje nielen krátkodobý zisk, ale aj dlhodobá hodnota a pozitívny dopad na životné prostredie.

V budúcnosti môžeme očakávať ešte väčší dôraz na udržateľnosť a digitalizáciu. Budovy budú čoraz viac integrované do svojho okolia, budú využívať obnoviteľné zdroje energie a optimalizovať svoju prevádzku prostredníctvom inteligentného riadenia. Menia sa aj požiadavky investorov. Okrem tradičných parametrov, ako sú cena a lokalita, je pre nich dôležitá energetická efektívnosť, flexibilita využitia priestorov a technologické riešenia pre zlepšenie atmosféry a celkového zážitku.

V tomto kontexte sa stávajú tepelné čerpadlá nevyhnutnou súčasťou moderných budov, a to nielen v oblasti rodinnej výstavby, ale aj v segmente bytových domov a komerčných budov. Sú ekologické, účinné a prispievajú k zníženiu nákladov na energiu. Ich implementácia v komerčných budovách je stále častejšia, čo svedčí o ich schopnosti prispievať k udržateľnému rozvoju a zároveň zabezpečiť komfortné prostredie pre užívateľov.

V spoločnosti WOLF pozorne sledujeme vývoj trhu a trendov. Vytvárame pre našich zákazníkov kompletné riešenia, prostredníctvom kombinácie produktov z oblasti vykurovania, chladenia, vetrania a vzduchotechniky, na mieru pre ich konkrétne projekty.

NOVINKA – Tepelné čerpadlo CHA Monoblok s výkonom 16/20 kW

V marci sme uviedli na trh, v rámci našej úspešnej rady tepelných čerpadiel vzduch-voda CHA Monoblok, nové zariadenie s výkonom 16 kW.

Účinné tepelné čerpadlo CHA Monoblok je vybavené prírodným chladivom R290. Je k dispozícii vo verziách CHA-07/400V (výkonový rozsah 1,6 – 6,8 kW pre A-7/W35) a CHA-10/400V (výkonový rozsah 2,2 – 9,8 kW pre A-7/W35). S novým, väčším modelom CHA-16/20 (výkonový rozsah 3,0-16,7 kW pre A-7/W35 a 5,9-20,0 kW pre A7/W35) je odteraz k dispozícii ďalší výkonový stupeň. Je ideálne na inštaláciu vo veľkých rodinných a bytových domoch, a je optimálnym riešením aj pre komerčné projekty. Kaskáda až piatich jednotiek ponúka rozsiahle možnosti použitia a zabezpečuje vysokú prevádzkovú spoľahlivosť.

Vďaka inovatívnemu chladivu a veľkému výparníku pracuje CHA Monoblok mimoriadne efektívne aj pri vyšších teplotách prúdenia. Je veľmi výkonné v generovaní tepla a môže sa používať aj s bežnými radiátormi. Tepelné čerpadlo CHA Monoblok pracuje veľmi ticho vďaka pomaly sa otáčajúcemu ventilátoru a osadeniu komponentov do zvukovo izolačného jadra z EPP. Môže tak stáť v blízkosti budovy alebo v husto obývaných oblastiach.

Tepelné čerpadlo CHA vykuruje a chladí s veľkým rozsahom modulácie, vďaka štandardnému použitiu invertorovej technológie. V lete sa chladenie pomocou systému podlahového vykurovania ukazuje ako mimoriadne efektívne. Kompaktné rozmery a riešenia pripojenia na zabudovanie do steny, pivnice a podlahovej dosky uľahčujú inštaláciu a šetria čas. Hydraulické pripojenie možno zriadiť na spodnej alebo zadnej strane bez ďalšieho príslušenstva a náradia.

Tepelné čerpadlo FHA-Monoblok. Jednoducho univerzálne

V polovici marca 2023 sme rozšírili sortiment tepelných čerpadiel vzduch-voda o nový model FHA Monoblok. Ide o inovatívne zariadenie vhodné pre novostavby a rekonštrukcie. Je navrhnuté na jednoduchú inštaláciu, dlhodobú spoľahlivú prevádzku a je k dispozícii v piatich verziách (230 V: FHA-05/06, 06/07, 08/10 a 400 V: FHA-11/14 a 14/17).

Nižšie výkony tepelného čerpadla FHA nachádzajú uplatnenie predovšetkým v rodinných domoch, zatiaľ čo kaskáda piatich tepelných čerpadiel s výkonom až 70 kW poskytuje riešenie vykurovania aj pre bytové domy a komerčné objekty. Toto tepelné čerpadlo ponúka výborný pomer ceny a kvality a je ideálnym riešením pre všetky projekty zamerané na úsporu energie.

Výhody tepelného čerpadla FHA Monoblok:

  • Široký rozsah výkonov od 5 do 14 kW (až 70 kW v kaskáde)
  • Nízke prevádzkové náklady vďaka vysokému COP
  • Moderné chladivo R32 šetrné k životnému prostrediu – GWP 675
  • Vhodné pri bivalentných a hybridných riešeniach s plynovým kotlom
  • Výnimočne tichý chod
  • Jednoduchá inštalácia a veľmi bezpečná dlhodobá prevádzka
  • Jednotný systém regulácie pre všetky zariadenia WOLF. Postačí jediný modul BM-2 s možnosťou ovládania na diaľku

WOLF Akadémia – odborné vzdelávanie našich partnerov počas celej doby spolupráce

Okrem produktov a riešení prináša WOLF aj rozsiahle služby pre svojich odborných partnerov. Koncept WOLF Akadémie, so vzdelávacími zariadeniami v Brne a v Prahe, je pre nás kľúčovou platformou na vzdelávanie a upevňovanie partnerských vzťahov. Široký program pravidelných a individuálnych školení v oblasti vykurovania a vetrania poskytuje nielen potrebné detailné znalosti o našich výrobkoch, ale predovšetkým sa zameriava na praktické zručnosti súvisiace s navrhovaním, montážou a servisom, ako aj predajné argumenty pre našich partnerov. Z tohoto konceptu vyplývajú významné výhody pre všetky strany. Spoločne sa zameriavame na odborné vzdelávanie, čím vytvárame komunitu odborníkov, ktorí dokážu efektívne reagovať na aktuálne potreby zákazníkov.

WOLF. Expert na vnútorné prostredie

Spoločnosť WOLF ponúka kompletné riešenie vykurovania, chladenia a vetrania na mieru, ktoré kombinuje viaceré zariadenia a jednotný riadiaci systém, aby používateľom poskytla maximálny komfort, zdravé vnútorné prostredie a bezpečie. Zariadenia WOLF navzájom efektívne komunikujú a vďaka aplikácii WOLF SmartSet ich možno nastavovať a regulovať aj na diaľku prostredníctvom smartfónu, tabletu alebo počítača. Kedykoľvek a kdekoľvek. Viac informácií: slovensko.wolf.eu.