Protherm (Vaillant Group Slovakia, s.r.o.)

Spomedzi všetkých typov tepelných čerpadiel sa jednoduchou inštaláciou vyznačujú najmä zariadenia typu vzduch/voda. Pozostávajú z vnútornej, interiérovej jednotky s integrovaným zásobníkom teplej vody a vonkajšej jednotky s ventilátorom. V novostavbách v energetickej triede A0 sa odporúča kombinovať ich s kozubom, fotovoltikou či centrálne riadeným vetraním s rekuperáciou. Sú však vhodné aj do starších domov.

Monoblokové riešenie

Rýchlym a udržateľným riešením pre novostavby i staršie rodinné domy je monoblokové tepelné čerpadlo GeniaAir Mono vzduch/voda (3 – 12 kW, A+++). Zabezpečí tepelnú pohodu v interiéri, dostatok teplej vody aj chladenie. Zároveň dokáže znížiť účty za energiu v priemere o 10 %, v porovnaní s podobnými tepelnými čerpadlami typu vzduch/voda. A to aj vďaka inovácii, ktorou je prírodné chladivo R290, maximálne ohľaduplné k životnému prostrediu.

Montáž tejto technológie je jednoduchá, rýchla a flexibilná. Tím dvoch montážnikov ju zvládne za jeden deň. V interiéri domu umiestnia vnútornú jednotku GeniaSet Mono, jej súčasťou je 185 l zásobník teplej vody, ktorý bohato vystačí pre päťčlennú rodinu. V exteriéri sa nainštaluje mimoriadne tiché tepelné čerpadlo.

Splitová technológia

Šetrnosť k životnému prostrediu, spoľahlivá prevádzka, cenová dostupnosť a minimálne emisie hluku. Tým sa vyznačuje tepelné čerpadlo GeniaAir Split (3 – 12 kW, A+++) s oddeleným chladivovým okruhom. Nevyčerpateľnú energiu zo vzduchu vie využívať veľmi efektívne. S prehľadom zabezpečí vykurovanie v chladných mesiacoch roka, chladenie v lete aj prípravu teplej vody po celý rok.

Osvedčilo sa u novostavieb i rekonštrukcií, v systémoch s podlahovým vykurovaním, ale aj s radiátormi. Svojim dizajnom a praktickými rozmermi nezaberie veľa miesta a nenaruší ani vzhľad exteriéru. Patrí k najtichším zariadeniam typu vzduch/voda na trhu. Vo vzdialenosti pár metrov od neho je jeho zvuk takmer nebadateľný, je preto vhodné aj pre domy v hustej radovej zástavbe. Systém pozostáva z tepelného čerpadla a vnútornej jednotky GeniaSet Split. Vonkajšia jednotka sa dá flexibilne umiestniť na podstavci v záhrade, na strechu garáže či zavesiť na stenu domu. Dokáže spoľahlivo fungovať pri vonkajšej teplote až do -20°C. Montáž uľahčuje fakt, že je od výroby predplnená dostatočným množstvom chladiva pre pripojenie vo vzdialenosti od 3 až do 15 m od vnútornej jednotky (s možnosťou rozšírenia po doplnení chladiva až do 40 m). Vnútornú jednotku tvorí hydraulický modul GeniaSet Split so zabudovaným zásobníkom teplej vody s objemom 188 l.

www.protherm.sk

Vnútorná jednotka GeniaSet

 

Tepelné čerpadlo GeniaAir Split, regulátor MiPro Sense a modul GeniaSet