Wolf Slovenská republika, s.r.o.

Európska aj národná legislatíva definuje budovy s takmer nulovou spotrebou energií s cieľom minimalizácie spotreby energií a zvýšenia využívania obnoviteľných zdrojov. Zdrojom tepla, ktorého obľuba so znižovaním tepelnej straty nových objektov strmo stúpa, je tepelné čerpadlo.

Tepelné čerpadlá zaisťujú príjemnú tepelnú pohodu nielen v zime, ale aj v lete – s funkciou chladenia interiéru. Sú oveľa ohľaduplnejšie k životnému prostrediu ako iné zdroje tepla.

V každej piatej novostavbe je už v súčasnosti nainštalované tepelné čerpadlo. Spoločnosť Wolf pozorne sleduje tieto trendy a neustále zvyšuje efektivitu a výkonnosť svojich zariadení – najmä tepelných čerpadiel, ktoré dodáva hneď v niekoľkých alternatívach (zem/voda, voda/voda, vzduch/voda) i variantoch výkonov (od 5 kW do 16 kW). V súvislosti s meniacimi sa požiadavkami používateľov tepelných čerpadiel, vyvinula spoločnosť WOLF monoblokové tepelné čerpadlo CHA vzduch/voda, robustný prémiový produkt, ktorý je navrhnutý pre jednoduchú inštaláciu a obzvlášť spoľahlivú dlhodobú prevádzku.

Tepelné čerpadlo Wolf CHA-Monoblock

Ekologické, efektívne ale aj štýlové: CHA-Monoblock je jedinečnou kombináciou harmonického dizajnu, vysoko kvalitných materiálov, precíznej výroby a jemných farebných schém. Je moderné, spoľahlivé a energeticky úsporné, má dlhú životnosť, nízku spotrebu, ľahkú údržbu a tichú prevádzku.

Použitím invertorovej technológie tepelné čerpadlo vykuruje a chladí s ideálnou moduláciou. Tepelné čerpadlo CHA-Monoblok vzduch/voda je k dispozícii v dvoch verziách: CHA-07/400V (rozsah výkonu 1,6 – 6,8 kW pri A-7/W35) a CHA-10/400V (rozsah výkonu 2,2 – 9,8 kW pri A-7/W35). Výsledkom je príjemné teplo v zime a jemné chladenie v lete prostredníctvom využitia systémov podlahového, stenového alebo stropného vykurovania a chladenia.

Najtichšie tepelné čerpadlo na trhu – neruší vás ani vašich susedov

Umožňuje to niekoľko technických detailov: pomaly sa otáčajúce ventilátor s dizajnom krídla sovy a sledovacou geometriou v kombinácii s komponentmi vloženými do zvukotesného jadra EPP. To robí z CHA-Monoblock najtichšie tepelné čerpadlo na trhu.

Mimoriadne ekologické – šetrné k životnému prostrediu

Použitie chladiacej kvapaliny R290 bolo inovatívnym rozhodnutím. R290 nepoškodzuje ozónovú vrstvu a nemá takmer žiadny vplyv na skleníkový efekt. Vďaka svojej vysokej dostupnosti je dlhodobo perspektívne a ekonomické.

Odolnosť a spoľahlivá dlhodobá prevádzka

Vďaka robustnému krytu a práškovému náteru odolnému voči UV žiareniu si tepelné čerpadlo poradí aj s najnáročnejšími podmienkami prostredia. Zvýšená základňa a držiak na stenu zaisťujú bezproblémovú prevádzku aj v oblastiach s veľkým snežením. Elektricky vykurované teleso s reguláciou spotreby 9 kW, slúži aj ako spoľahlivá rezerva výkonu pre dlhé obdobie chladného počasia. CHA-Monoblock je ozajstná jednotka tiež rozmerovo – v zostave so zásobníkom na ohrev vody sa celá vnútorná jednotka vojde na 1 m2!

Vzdialená správa

Vďaka modulu domáceho rozhraniu Wolf Link a portálu Smartset je možné pristupovať k ovládaciemu systému prostredníctvom internetu, a tým rýchlo a pohodlne monitorovať tepelné čerpadlo CHA cez aplikáciu v mobilnom telefóne alebo v počítači. Celý systém vykurovania a chladenia je možné optimalizovať aj na diaľku. Kedykoľvek a odkiaľkoľvek – bez nutnosti návštevy servisného technika v domácnosti.

WOLF je expert na vnútorné prostredie!

WOLF je komplexný dodávateľ vykurovacej a vetracej techniky a vzduchotechniky. Navrhujeme efektívne riešenie na mieru pre zdravé a komfortné vnútorné prostredie.

Viac informácií: www.slovensko.wolf.eu.