Protherm (Vaillant Group Slovakia, s.r.o.)

Pre rodinné domy i bytové jednotky sú závesné kondenzačné kotly spoľahlivým riešením. Dajú sa šikovne ukryť za dvere, do výklenku na chodbe či v kúpeľni. Práve od nich závisí komfortné bývanie – príjemné teplo v interiéri a dostatok teplej vody pre celú rodinu. Značka Protherm vám prináša hneď niekoľko tipov na najmodernejšie zariadenia a tiež spôsobov, ako spolu s nimi efektívnejšie šetriť.

Šetrenie na prvom mieste

Najmodernejšie kotly v praxi prinášajú úspory. Ak napríklad v domácnosti vymeníte kotol starý 20 rokov za nový kondenzačný, môžete ušetriť až 30 % plynu, čím sa vám znížia prevádzkové náklady na vykurovanie. Jednou z takýchto možností je kondenzačný kotol Panther Condens (s energetickou triedou A) na vykurovanie a prípravu teplej vody prietokovým spôsobom. Ide o ideálne riešenie pre menšie domácnosti, pre domy alebo byty s jednou kúpeľňou. S vysokým stupňom využitia až 109 % a osvedčenou technológiou nerezového kondenzačného výmenníka sa tento kotol zaraďuje k najefektívnejším produktom na trhu.

Kotol Panther Condens

Kotol pre väčšie domy

Zabezpečí vykurovanie i prípravu teplej vody v byte, v klasickom rodinnom dome, ale aj vo viacgeneračných domoch, dvojdomoch či dvoch bytových jednotkách súčasne. Ide o závesný kondenzačný kotol Tiger Condens (s energetickou triedou A), ktorý zároveň umožňuje čerpať teplú vodu z viacerých miest domácnosti naraz bez straty komfortu. Opätovne nahriať vodu dokáže v rekordne krátkom čase vďaka patentovanej technológii Isodyn 2. Tá kombinuje prípravu teplej vody prietokovým a vrstvovým spôsobom z jedného alebo dvoch vstavaných 21 l nerezových zásobníkov. Aj s minimálnym objemom zásobníkov dokáže zabezpečiť také množstvo teplej vody, ako zariadenie so samostatným veľkým zásobníkom. Oplatí sa preto aj rodinám, ktoré žijú vo veľkom dome s dvomi kúpeľňami či obyvateľom bytu, ktorí majú radi dostatok teplej vody na kúpanie, sprchovanie a zároveň v kuchyni.

Kondenzačný kotol Tiger Condens

Novostavby i rekonštrukcie

Pri modernizáciách i v novostavbách sa osvedčili aj ďalšie plynové kotly praktických rozmerov. Napríklad zariadenia Gepard Condens (s energetickou triedou A) okamžite dodajú teplú vodu, či už prietokovým spôsobom alebo s využitím externého zásobníka (v závislosti od verzie kotla). Srdcom týchto kotlov je odolný výmenník tepla inšpirovaný automobilovým priemyslom a tiež hydraulický blok novej generácie. Tieto kotly ponúkajú takú úroveň bezpečnosti, ktorá je absolútne bezkonkurenčná. Zároveň sa môžu pochváliť minimálnymi požiadavkami na údržbu.

Ovládanie cez smartfón

Úspory v domácnosti dosiahnete aj výberom vhodného inteligentného regulátora, ktorý bude šetriť za vás. Napríklad so smart regulátorom MiGo môžete docieliť viac úspor, než s iným regulátorom tohto druhu. A to vďaka efektívnemu riadeniu systému presne podľa vašich zvykov a potrieb. Vykurovanie a ohrev vody si s ním nastavíte dokonca aj na diaľku cez internet – prostredníctvom aplikácie v smartfóne či tablete. Regulátor prehľadne graficky vyhodnocuje spotrebu energie v domácnosti. Teplo doma a prípravu teplej vody tak budete mať úplne pod kontrolou.

Aplikácia v smartfóne pre regulátor MiGo