Protherm (Vaillant Group Slovakia, s.r.o.)

Užite si pohodlie s ohľadom na budúcnosť. Znížte svoje prevádzkové náklady a vykurujte ekologickejšie – s udržateľnou a inovatívnou technológiou tepelných čerpadiel. Pre lepšiu klímu vo vašich domovoch i všade okolo. Dnes, aj v budúcnosti.

O väčšine tepelných čerpadiel a zásobníkov teplej vody sa dá trochu zveličene povedať, že sú to len také „biele krabice“. Vytvárajú však dôležitú príjemnú atmosféru u vás doma. Spoľahlivé, vysoko efektívne a cenovo dostupné riešenia pre vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody od značky Protherm sú #viacnezbielekrabice. Ide o najmodernejšie technológie pre váš domov, ktoré myslia na udržateľnosť aj na vaše budúce každodenné pohodlie.

Novostavby i rekonštrukcie

Spoznajte technológie budúcnosti, ktoré sú pre všetkých, nielen pre ekologických nadšencov. Ušetria vaše náklady na vykurovanie a znížia uhlíkovú stopu. Presne také sú tepelné čerpadlá značky Protherm. Bez ohľadu na to, či ide o novostavby alebo rekonštrukcie, je to správne rozhodnutie pre životné prostredie aj vašu peňaženku. Výsledkom bude maximálne pohodlie u vás doma. Dokážu totiž zabezpečiť vykurovanie v zime, chladenie v lete a prípravu teplej vody po celý rok. Sú šetrné k prírode, využívajú až 75 % energie z obnoviteľných zdrojov, teda z energie zo vzduchu. Prinášajú úsporu hneď z viacerých strán. Nízke prevádzkové náklady dosahujú vďaka zníženej spotrebe energií a vďaka dlhej životnosti i kvalite majú aj nižšie náklady na servis.

S jednoduchou inštaláciou

Jedným z najmodernejších, cenovo prijateľných riešení je tepelné čerpadlo GeniaAir Split typu vzduch/voda (3 – 12 kW, A+++/A++). To, čo presvedčí mnohých majiteľov rodinných domov pre tento druh vykurovania, je najmä rýchla, jednoduchá inštalácia a skutočne nízke náklady na prevádzku. Systém pozostáva z tepelného čerpadla, ktoré sa môže nachádzať na podstavci v záhrade, na streche garáže alebo sa zavesí na stenu domu. Vnútorná jednotka zvykne byť umiestnená v interiéri domu, najčastejšie v pivnici, na chodbe či v technickej miestnosti. Jej súčasťou je 190 l zásobník, ktorý dokáže pokryť bežné nároky štvorčlennej rodiny na teplú vodu.

Tepelné čerpadlo dokáže spoľahlivo fungovať pri vonkajšej teplote do -20°C. Je nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj prekvapivo tiché. Patrí k najtichším tepelným čerpadlám vzduch/voda na trhu. Už vo vzdialenosti pár metrov od zariadenia je jeho zvuk takmer nebadateľný. Je preto vhodné aj pre rodinné domy v hustej radovej zástavbe. Systém môžete ovládať z pohodlia gauča alebo aj na diaľku, cez internet a aplikáciu v smartfóne či tablete. Kedykoľvek a kdekoľvek, jednoducho a prehľadne. A to v prípade, že tepelné čerpadlo skombinujete so systémovým regulátorom.

www.protherm.sk