Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

 

Ak domácnosti uvažujú o tepelnom čerpadle (v rámci rekonštrukcie či pre novostavbu), hľadajú väčšinou zariadenie s jednoduchou inštaláciou. S tepelným čerpadlom môžu znížiť svoje účty za vykurovanie, ohrev vody či chladenie až o 75 % a vyprodukovať o tretinu menej emisií.

To všetko dokáže nové tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split vzduch/voda. Veľmi efektívne využíva energiu obsiahnutú vo vzduchu a premieňa ju na komfort v domácnosti. A aké sú jeho ďalšie výhody?

 

arotherm

aroTHERM Split a uniTOWER.

 

1.Veľmi jednoduchá inštalácia

Ide o tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, ktorého inštalácia býva rýchla a prebieha s minimálnym úsilím. Novinka aroTHERM Split (s energetickou triedou A++) pozostáva z dvoch častí. Prvou je tepelné čerpadlo umiestnené vonku, pri bočnej stene domu, na streche garáže či inde v záhrade. Druhou je modul uniTOWER, ktorý patrí do interiéru a veľa miesta nezaberie, veľkosťou je totiž podobný bežnej chladničke. Vďaka novej technológii môžu byť tieto dve časti tepelného čerpadla nainštalované flexibilne, do vzdialenosti 25 m od seba.

 

2.Tri funkcie v jednom zariadení

Teplo v zime, chladenie v lete a teplá voda po celý rok – to všetko domácnostiam prináša aroTHERM Split a jeho nová technológia oddeleného chladivového okruhu. Výsledkom je vysoká účinnosť a dlhá životnosť tepelného čerpadla. To je dostupné vo viacerých výkonoch (3 až 12 kW) a pracuje spoľahlivo vo všetkých zemepisných šírkach. Komfort teplej vody v domácnosti zabezpečí interiérový modul uniTOWER, ktorý vo svojom vnútri ukrýva 190 l zásobník.

 

3.Výnimočne tichá prevádzka

Toto tepelné čerpadlo sa osvedčilo aj v susedstvách, kde je hustejšia zástavba. Ide totiž o jedno z najtichších tepelných čerpadiel typu vzduch/voda na trhu. Výhodou je, že už vo vzdialenosti niekoľkých metrov od zariadenia sa emisie jeho hluku znižujú na úroveň zvuku počítača. Výnimočne tichú prevádzku má aj vnútorný modul, ktorý sa umiestňuje najčastejšie do technickej miestnosti alebo pivnice. Zariadenie aroTHERM Split vyvinuli vývojári v Nemecku a dbali nielen na jeho praktickosť a spoľahlivosť, ale aj na nový technický dizajn a optimalizované detaily. Aj vďaka tomu získalo prestížne ocenenie Red Dot Design Award 2018 a nedávno tiež 3. miesto v kategórii najlepší exponát veľtrhu Aquatherm Nitra 2019.

 

arothermsplit

Vonkajšia jednotka – tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split.

 

4.Neustále šetrenie či dotácia

Novinka aroTHERM Split predstavuje najmodernejšiu technológiu s vynikajúcim pomerom ceny a výkonu. Domácnosti zároveň potešia príjemne nízke prevádzkové náklady. A ušetriť môžu aj v budúcnosti. Nemusia sa totiž starať o údržbu komína, ani sa obávať prísnych kontrol emisií. Tepelné čerpadlo je mimoriadne úsporné, veľmi šetrné k životnému prostrediu a môžu naň získať atraktívnu dotáciu z programu Zelená domácnostiam.

 

5.Flexibilné systémové riešenia

V novostavbách sa môže aroTHERM použiť ako jediný zdroj tepla. Ak ide o rekonštrukciu, môže sa zapojiť do už existujúceho vykurovacieho systému s plynovým kotlom. Inteligentné ovládanie (s hybridným riadením) následne zabezpečí optimálne fungovanie. Možností je mnoho, aroTHERM Split je totiž tímový hráč, ktorý dokonale spolupracuje s ďalšími produktami značky Vaillant. V hre je aj solárna, fotovoltaická zostava či riadené vetranie s rekuperáciou tepla. Ak je požiadavka domácnosti na teplú vodu vyššia, riešením môže byť tepelné čerpadlo v kombinácii so závesným hydraulickým modulom a zásobníkom uniSTOR.

 

unitower

Modul uniTOWER v interiéri.

 

6.Pohodlné ovládanie cez smartfón

Pozitívnou správou je, že domácnosti dokážu svoj systém vykurovania ovládať z ktoréhokoľvek miesta na svete – pomocou internetu, aplikácie multiMATIC a internetového komunikačného modulu VRC 920 (ten si môžu zakúpiť ako balík mobilDIALOG). Jednoduchým kliknutím na smartfón či tablet si upravia teplotu doma, načasujú si jednotlivé programy vykurovania, nastavia špeciálne funkcie alebo jednoducho skontrolujú, či je všetko v poriadku. Ovládanie aplikácie prostredníctvom jednoduchého menu je jednoduché a prehľadné.

 

7.Návrh inštalácie zadarmo

Pre tých majiteľov rodinných domov, ktorí uvažujú o tepelnom čerpadle (aroTHERM Split alebo aj o inom) rozbehla značka Vaillant na svojej webovej stránke novú službu. Ide o vypracovanie odborného návrhu na inštaláciu tepelného čerpadla – nezáväzne a zadarmo. V online formulári majiteľ domu uvedie, o akom type tepelného čerpadla uvažuje. Mal by tiež uviesť tepelnú stratu rodinného domu alebo aspoň vykurovanú plochu domu (v m2). Vďaka návrhu odborníkov značky Vaillant získa jasnejšiu predstavu o tom, aké má možnosti.

www.vaillant.sk, www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk