Lars Petersson nahradí Davida Briggsa, ktorý odchádza do dôchodku.

Skupina VELUX vymenovala Larsa Peterssona za nového generálneho riaditeľa. Funkciu preberie po Davidovi Briggsovi, ktorý odchádza do dôchodku. Lars Petersson je v súčasnosti prezidentom a generálnym riaditeľom spoločnosti Hempel. Na čelo spoločnosti VELUX sa postaví 1. novembra 2022. Dovtedy bude dočasne poverený vedením firmy Anders Götzsche, finančný riaditeľ spoločnosti VELUX.

Lars Petersson prichádza z pozície prezidenta a generálneho riaditeľa globálnej spoločnosti Hempel so sídlom v Dánsku pôsobiacej v odvetví výroby náterových hmôt. Pred zamestnaním sa v spoločnosti Hempel zastával vrcholové manažérske pozície v Inwido, švédskej spoločnosti na výrobu okien a dverí a u francúzskeho výrobcu podláh Tarkett. Od roku 2019 bol Lars Petersson členom predstavenstva Dovista, ktorá je súčasťou skupiny VKR.

„Lars Petersson so sebou prináša bohaté skúsenosti a dobré výsledky z pôsobenia v globálnych výrobných spoločnostiach z príbuzných odvetví. Spoločnosť Hempel pod jeho vedením úspešne odštartovala ambicióznu stratégiu rastu s jasným zameraním na zákazníka a súčasne sa zaviazala prevziať vedúce postavenie v oblasti udržateľnosti. Som presvedčený, že sme v Larsovi našli toho pravého kandidáta, ktorý povedie spoločnosť VELUX k ďalšiemu rozvoju,“ hovorí Jørgen Jensen, predseda predstavenstva spoločnosti VELUX Group.

Je mi cťou a som nadšený, že som dostal príležitosť skupinu VELUX viesť vpred. V odvetví stavebných materiálov pracujem už dve desaťročia a vždy som obdivoval spoločnosť VELUX pre jej silnú značku a kvalitu. Táto spoločnosť predstavuje významný odkaz, ktorý definoval celé odvetvie a zároveň si zachovala silný zmysel pre spoločenskú zodpovednosť. Úprimne sa teším na to, že sa stanem jej súčasťou a že budem môcť prispieť k uskutočneniu ambícií rastu spoločnosti, ktoré boli stanovené v nedávno predstavenej stratégii a súčasne zvyšovať latku udržateľného podnikania,“ konštatuje Lars Petersson.

Lars Petersson pochádza zo Švédska a má 53 rokov. Žije v Kodani so svojou manželkou Annicou, s ktorou má dve dospelé deti.

David Briggs odchádza zo spoločnosti VELUX

David Briggs po piatich rokoch na čele skupiny VELUX odstúpi v septembri z funkcie generálneho riaditeľa.

„David má za sebou takmer 30 rokov úspešnej kariéry v spoločnosti VELUX. Pod jeho päťročným vedením na pozícii generálneho riaditeľa sa príbeh úspechu spoločnosti VELUX rozvíjal a akceleroval. Je mi ľúto, že odchádza, ale plne rešpektujem jeho túžbu tráviť viac času s rodinou,“ dodáva predseda predstavenstva spoločnosti VELUX Group Jørgen Jensen.

„David spolu s predstavenstvom a silným manažérskym tímom zaviedli pôsobivú stratégiu, ktorej cieľom je dosiahnuť výrazný rast do roku 2030 a stať sa skutočným lídrom v oblasti udržateľnosti v stavebnom sektore. Naďalej sme plne oddaní pilierom tejto stratégie,“ pokračuje Jørgen Jensen.

„Bolo mi tou najväčšou životnou výsadou viesť spoločnosť VELUX, reprezentovať túto veľkolepú firmu a všetkých mojich výnimočných kolegov. Od roku 2018 sme dosiahli výsledky, na ktoré môžeme byť všetci hrdí – výsledky, ktoré ďaleko presahujú predstavy mnohých o tom, čo je možné. A to vďaka odhodlaniu mojich kolegov, ale aj našich partnerov, dodávateľov a, samozrejme, našich zákazníkov,“ dodáva generálny riaditeľ David Briggs.

„Pevne verím, že to najlepšie na spoločnosť VELUX ešte len čaká. Tak ako je stanovené v podnikovej stratégii, ktorou sa riadime od roku 2021 a ktorá už začína prinášať reálne výsledky. Je ťažké odísť od niečoho, čo mám tak rád a čomu verím. Domnievam sa však, že nastal správny čas pre mňa a moju rodinu. So silnou správnou radou, ktorú podporujú neuveriteľne ústretoví dlhodobí akcionári spoločnosti VELUX, nepochybujem o tom, že spoločnosť VELUX bude naďalej rásť a pravdepodobne bude na dlhé obdobie predstavovať najlepší podnik v oblasti stavebných materiálov na svete,“ uzatvára David Briggs.