Taconova Group

Jedno z najmenších mokrobežných obehových čerpadiel na trhu – ideálne na použitie ako OEM čerpadlo

Obehové čerpadlá Taconova sa vyznačujú najmä vysokou technickou úrovňou, presvedčivou účinnosťou a rozmanitými možnosťami použitia. Pre zákazníkov OEM, ktorí vo svojich riešeniach používajú riadené obehové čerpadlá, ponúka množstvo výhod najmä výkonné mokrobežné obehové čerpadlo TacoFlow3 GenS. Vďaka svojim veľmi kompaktným rozmerom patrí k najmenším na trhu, a je tak vhodné na inštaláciu do rôznych systémov. Súčasne presvedčí vynikajúcim výtlakom až 8,5 metra.

Malý, robustný a výkonný: výkonné obehové čerpadlo spoločnosti Taconova boduje kompaktnými rozmermi, ako aj presvedčivým výkonom. Inovatívne mokrobežné obehové čerpadlo TacoFlow3 GenS je vhodné na použitie v rôznych vykurovacích produktoch, ako sú plynové generátory tepla alebo stanice čerstvej teplej vody. Ako TacoFlow3 GenS Solar je k dispozícii aj v solárnej verzii. Mokrobežné obehové čerpadlá sú riadené externým signálom PWM. Na výber sú tiež rôzne formáty telesa s DN15 a DN25 a materiálové varianty liatina alebo kompozit pre kúrenárske aplikácie.

Jednoduchá integrácia do vlastných produktov

Integrácia nových čerpadiel TacoFlow3 GenS a TacoFlow3 GenS Solar do existujúcich systémových produktov je možná bez problémov. „Čerpadlá sme už integrovali do našich vlastných výrobkov, napríklad do primárneho okruhu stanice čerstvej teplej vody TacoTherm Fresh Mega3 a do solárnych staníc TacoSol Circ ER a TacoSol Circ ZR,“ potvrdzuje Ralph Seewald, konateľ spoločnosti Taconova. „Integrácia oboch čerpadiel bola rýchla a jednoduchá, čo je významná výhoda najmä pre našich OEM zákazníkov,“ dopĺňa Seewald.

Inovatívne mokrobežné obehové čerpadlo je k dispozícii ako TacoFlow3 GenS na použitie vo vykurovacích produktoch, ako sú plynové tepelné generátory alebo stanice čerstvej teplej vody, a ako TacoFlow3 GenS Solar v solárnom prevedení.

Flexibilná inštalácia, spoľahlivá prevádzka

Bez ohľadu na to, či sa nové mokrobežné obehové čerpadlá používajú v staniciach so sladkou vodou alebo v solárnych staniciach – špeciálne vyvinutý konektor TacoSmart s káblom a vysokým krytím IP umožňuje všetky smery inštalácie. Vďaka najnovšej technológii motorov sa TacoFlow3 GenS a TacoFlow3 GenS Solar vyznačujú nielen vysokou spoľahlivosťou a bezúdržbovosťou, ale aj bezpečnou a tichou prevádzkou. Obehové čerpadlo TacoFlow3 GenS je vybavené antiblokovacou skrutkou, ktorá umožňuje ručné odblokovanie, verzia Solar obsahuje integrovanú funkciu automatického odblokovania.

Integrácia nových čerpadiel TacoFlow3 GenS a TacoFlow3 GenS Solar do existujúcich produktov je možná bez problémov. Spoločnosť Taconova už čerpadlá integrovala do svojich vlastných výrobkov, napríklad do primárneho okruhu stanice na prípravu čerstvej teplej vody TacoTherm Fresh Mega3.

Taconova: Záväzok voči priemyslu a obchodu

Spoločnosť Taconova už mnoho rokov vyvíja produktové riešenia, ktoré sú špeciálne prispôsobené potrebám zákazníkov z OEM. V oblasti čerpadlovej techniky sa tak deje v úzkej spolupráci so sesterskou spoločnosťou TacoItalia. Výsledkom sú dlhoročné partnerstvá s renomovanými výrobcami, ktorí vo svojich výrobkoch používajú čerpadlá z tejto skupiny. „Sme hrdí na náš zoznam renomovaných zákazníkov z OEM, z ktorých mnohí používajú naše obehové čerpadlá vo svojich systémových riešeniach už od roku 2001. To nás znova a znova podnecuje k ďalšej optimalizácii našich vysoko kvalitných riešení s mimoriadnymi nápadmi. Koniec koncov sme predstavili prvé vysoko účinné čerpadlá pre plynové nástenné kotly a len v oblasti čerpadiel sa môžeme pochváliť 25 patentmi a viac ako 30 rokmi skúseností,“ hovorí Ralph Seewald a dodáva: „Vďaka spolupráci s OEM zákazníkmi sme expertmi v oblasti vysoko účinných čerpadiel, ktoré samozrejme využívame aj v našich vlastných systémových riešeniach. Tieto produkty, ktoré sa miliónkrát osvedčili, ponúkame aj ako samostatné výrobky.“

Nové čerpadlo TacoFlow3 GenS Solar je už nainštalované aj vo vlastnej solárnej stanici TacoSol Circ ZR. Integrácia bola rýchla a jednoduchá – čo je výhoda najmä pre OEM zákazníkov. Vďaka kompaktným rozmerom je možné čerpadlo optimálne inštalovať do mnohých ďalších systémov.