Prichádza leto a s ním aj vrchol sezóny, počas ktorej výrazne stúpa záujem o kúpu klimatizácií. Väčšina ľudí túži po schladení počas horúcich dní a nocí, no neuvedomujú si, že moderné klimatizačné jednotky ponúkajú oveľa viac – dokážu totiž zároveň aj vykurovať alebo čistiť vzduch.

Najnovšie modely Etherea ZKE, zo špičkového radu rezidenčných klimatizačných jednotiek Panasonic Etherea, patria nielen medzi najúčinnejšie na trhu so SCOP až 9,5 a SEER až 5,2. Varianty s výkonom 2,5 a 3,5 kW spadajú vo vykurovaní aj chladení do najvyššej energetickej triedy A+++, pričom ponúkajú aj super tichú prevádzku na úrovni 19 dB(a). Vďaka technológii nanoeTM X Mark 3 poskytujú tiež čistý vzduch v domácnosti. NanoeTM X využíva na čistenie vzduchu miliardy takzvaných hydroxylových radikálov (OH radikály). Model Mark 3 ich produkuje neuveriteľných 48 biliónov za jedinú sekundu. Teda takmer 5x viac ako predchádzajúca generácia.

OH radikály sú molekuly vyhľadávajúce reakciu s inými prvkami, ako je napríklad vodík, ktorých sa zachytí. Tým potláčajú množenie škodlivín, ako sú baktérie, vírusy, plesne a pachy. Dokážu ich rozložiť, a tým neutralizovať ich nepríjemné účinky, čo môže presvedčiť aj domácnosti a alergikmi.

„NanoeTM X Mark 3 odstráni pri rýchlom a opakovanom prečistení nebezpečné látky nielen zo vzduchu, ale aj z vybavenia domácnosti – napríklad zo závesov, kobercov, nábytku alebo roliet. Navyše, nanoeTM X veľmi účinne redukuje zápach, poradí si dokonca aj s tabakovým dymom. Vďaka nanoeTM X má jednotka schopnosť samočistenia, čím znižuje nároky na údržbu zo strany používateľa.“ dodáva Marek Hvozdík, hlavný zástupca Panasonic Heating & Cooling Solutions na Slovensku.

Ďalším benefitom je schopnosť vykurovania pri vonkajšej teplote až do -20 °C. Funkcia Aerowings 2.0 navyše zaisťuje koncentrované prúdenie vzduchu. Dvojité lopatky funkcie Aerowings smerujú vzduch k stropu, čím vytvárajú efekt sprchového chladenia. To zaisťuje rovnomernú distribúciu chladného vzduchu po celej miestnosti a vytvára tak príjemnú chladnú atmosféru bez nutnosti neustáleho priameho chladenia.

Okrem iného prináša Etherea ZKE aj vysoký komfort obsluhy. Ponúka možnosť diaľkového ovládania pomocou vlastného dizajnového ovládača alebo inteligentnej mobilnej aplikácie. Umožňuje tiež hlasové ovládanie, ktoré je kompatibilné s väčšinou hlasových asistentov na trhu. Riešenie Comfort Cloud poskytuje možnosť sledovať a nastavovať celý systém aj vzdialene.

Etherea ZKE je dostupná v single a multi-split prevedení s výkonnostným rozsahom 1,6 kW–7,10 kW a v troch farebných prevedeniach – bielom, striebornom a grafitovom, z ktorých je možné vyberať podľa dizajnérskeho zámeru.

Kompaktné, dizajnové aj účinné pri vykurovaní

V ponuke Panasonic sú okrem vlajkového radu rezidenčných klimatizácií Etherea aj iné vysoko kvalitné klimatizácie. V prípade, že hľadáte nástennú jednotku, ktorá obstojí aj extrémnych podmienkach, určite vás zaujme rad Panasonic Heatcharge VZ. Ide o kompaktnú jednotku vyvinutú s dôrazom na funkciu vykurovania, ktorá sa môže pochváliť SEER 10,5 a SCOP 6,2. „Heatcharge VZ má prevádzkový rozsah vykurovania až do vonkajšej teploty -30°C. Počas testovania dokonca úspešne obstála až pri teplote -35°C. Rad ponúka tiež snímač slnečného svetla Econavi a systém čistenia vzduchu nanoeTM X, ktorý je účinný proti 99% plesní, vírusov, baktérií a peľových alergénov. Navyše má tichý chod s hlukom iba 18 dB(A), čo predstavuje menej ako pri tikajúce náramkové hodinky,“ objasňuje Hvozdík.

Rad Panasonic TZ so šírkou iba 779 mm je zase kompaktným riešením pre malé priestory. Má integrovanú WiFi, nanoeTM X aj Aerowings. Podobné parametre ponúka aj nástenná jednotka Panasonic BZ vybavená filtrom pevných častíc PM2.5 pre excelentnú kvalitu vzduchu v miestnosti. Ak nechcete mať jednotku zavesenú priamo na stene, k dispozícii je aj parapetová jednotka, taktiež vybavená technológiou nanoeTM X.

Pre viac informácií o produktoch a službách Panasonic v oblasti kúrenia a chladenia kliknite TU.