COMAP Praha s.r.o.

Comap Smart Home robí každý vykurovací systém inteligentným

Optimalizácia vykurovacieho systému ponúka majiteľom domov najväčší potenciál úspory energie. Comap Smart Home to dokáže. Základom riešenia je termostat a termostatické radiátorové hlavice, ktoré možno používať samostatne alebo v kombinácii.

Termostat je k dispozícii v dvoch verziách: autonómny a programovateľný. V prvom prípade funguje ako samostatné riešenie, ktoré si nevyžaduje žiadne programovanie. Používatelia jednoducho uvedú, či im je príliš teplo alebo príliš zima a samoučiaci sa systém určí príjemnú teplotu. Tá sa priebežne upravuje na základe profilu prítomnosti, zotrvačnosti budovy a informácií o predpovedi počasia. Keď termostat pozná tepelné charakteristiky budovy, predvída začiatok vykurovania, aby bol komfort zabezpečený vtedy, keď je to potrebné. Táto možnosť je k dispozícii aj pri programovateľnom termostate: „možnosť predvídania“ optimalizuje programy nastavené používateľom.

Termostat komunikuje s vykurovacím modulom, ktorý nielen zapína a vypína vykurovanie, ale je tiež pripojený k bráne. Tá je zasa pripojená k internetu a prevádzkové údaje odráža na používateľskom rozhraní. Comap Smart Home je preto ideálnou voľbou pre rodinné domy, ale svoje výhody uplatňuje aj vo viacpodlažných budovách. Tu možno nainštalovať rôzne brány, ktoré sú pripojené k systému riadenia budovy.

Dve samostatné riešenia, ktoré po spojení dosiahnu svoj plný potenciál

Comap Smart Home možno doplniť o pripojené termostatické hlavice pre radiátory. To poskytuje ďalšie funkcie, ako napríklad možnosť definovať rôzné teploty a časové plány pre každú konkrétnu miestnosť. Výsledkom sú ďalšie úspory.

Pri samostatnom používaní termostatické hlavice umožňujú používateľom ovládať radiátory a nastavovať teplotu v jednotlivých miestnostiach. Keď sú termostat a termostatické hlavice prepojené, pracujú spoločne: okrem termostatických hlavíc na každom radiátore je termostat nainštalovaný na centrálnom mieste, napríklad v obývacej izbe. Všetky ostatné miestnosti sa regulujú len ako sekundárne zóny prostredníctvom elektronických hlavíc. Každá termostatická hlavica vysiela signály pre príslušný radiátor, ktoré sa porovnávajú s informáciami z termostatu. Na základe týchto informácií sa upravuje energetický výkon radiátora.