Immergas Europe s.r.o.

 

Ako dosiahnuť maximálnu efektívnosť vykurovania?

Vymieňate starý tradičný kotol za nový kondenzačný? Je to správny krok, ktorý vám môže ušetriť 25-35% prevádzkových nákladov na vykurovanie, čo určite nie je zanedbateľnou položkou každého rodinného rozpočtu. Ešte výraznejšie úspory a hlavne optimalizovanie chodu vykurovania môžete docieliť vhodne zvoleným regulátorom. Vývoj ide veľmi rýchlo dopredu a dôležitou otázkou pri výbere regulátora je tiež kompatibilita jeho použitia s kotlom, nakoľko najnovšie typy regulátorov nemusia spolupracovať so staršími typmi kotlov.

 

Akú funkciu plnia regulátory pri vykurovaní domácností?

Poznáte to, počasie sa mení ako na hojdačke a vy neviete, ako sa čo najvhodnejšie obliecť, či si zobrať slnečné okuliare alebo skôr dáždnik. Počasie však ovplyvňuje nielen nás, ale i naše domácnosti. Bez možnosti flexibilného regulovania teploty sa moderné domácnosti nezaobídu. Správne zvolený regulátor a vonkajšia sonda priebežne vyhodnocujú situáciu a optimálne jej prispôsobujú teplotu vody vo vykurovaní. Tým automaticky zabezpečia požadovanú teplotu vykurovaných priestorov a príjemný komfort. Správna regulácia a jej nastavenie šetrí nielen financie, ale aj techniku kotla optimalizovaním jeho prevádzky, minimalizujúc jeho časté zapínanie a vypínanie.

Optimálnou voľbou typu regulácie sú regulátory vyvinuté priamo pre danú radu kotlov, nie univerzálne typy princípu On/Off, hoci ich nižšia cena je lákavejšia. Mierne vyššia investícia za regulátor, ktorý obojstranne komunikuje s kotlom a plynule riadi jeho výkon, sa za krátku dobu vráti a následne prispieva k úsporám nákladov na vykurovaní, plus poskytuje aj ďalšie výhody.

 

Modulačný regulátor CARV2 je dlhoročne osvedčený a obľúbený regulátor. Poskytuje maximálny komfort, udržovaním presnej teploty priestoru podľa vašich požiadaviek. Ten má možnosť používať jej dve úrovne, komfortnú počas aktívneho času a útlmovú v noci, alebo počas neprítomnosti. Pravidelné zmeny teplôt je možné ľubovoľne naprogramovať a prebiehajú automaticky. Prípadnú neplánovanú dočasnú zmenu teploty je možné kedykoľvek urobiť jednoduchým úkonom a neskôr prejsť opäť k automatickému režimu. Rovnako ľahko je možné nastaviť praktickú funkciu „dovolenkový režim“, ktorý zabezpečí úsporu dlhodobým temperovaním priestorov na určenú teplotu a následne vopred vyhreje obytné priestory na komfortnú teplotu pred vašim príchodom z dovolenky.

Regulátor CARV2 môže spolupracovať s vonkajšou sondou, ktorá je voliteľným príslušenstvom, a prispôsobovať tak prevádzkovú teplotu aktuálnemu počasiu alebo ročnému obdobiu. Plne automaticky optimalizuje vykurovací systém tak, aby bol zabezpečený príjemný pocit tepla s minimálnymi nákladmi a plynulý chod kotla, čím šetrí aj techniku. Popri hlavnej funkcii regulácie teploty, CARV2 poskytuje aj vzdialené ovládanie všetkých funkcií kotla (s výnimkou možnosti systém úplne vypnúť) a všetky nastavenia sa vykonávajú priamo z izby, kde je umiestnený, bez nutnosti ísť ku kotlu.

Regulátor CARV2 je kompatibilný so všetkými kotlami, s výnimkou vyššej rady kotlov Superior a Hercules, pre ktoré je špeciálne prispôsobený regulátor Super CAR. Ten disponuje rovnakými funkciami ako CARV2 plus má niektoré funkcie naviac.

 

interior

 

V neposlednom rade je možné u všetkých termostatov a regulátorov vyzdvihnúť jednoduchosť pripojenia, ale zároveň dôležité upozorniť na vhodné umiestnenie regulátora. Optimálne je ho umiestniť v mieste so stabilnou teplotou, tzn. bez ovplyvnenia prievanom, či dopadom priamych slnečných lúčov. Obvykle sa jedná o priestor, kde trávime najviac času (obývačka, pracovňa a pod.). Za nevhodné miestnosti môžeme označiť priestory s nestabilnou teplotou, napr. chodby s prievanom, alebo priestory aj s inými zdrojmi tepla, hoci aj keď len občasnými, akým je kuchyňa. So správnou inštaláciou a detailmi umiestnením si však nemusíte lámať hlavu, všetko vám navrhnú a zabezpečia odborne zaškolení partneri spoločnosti IMMERGAS.

Kliknite na: PREHĽAD TERMOSTATOV A REGULÁTOROV IMMERGAS

 

regularot

 

Trendy a požiadavky dnešnej doby si žiadajú aj možnosť pristupovať a ovládať vykurovací systém na diaľku, bez osobnej prítomnosti. Možnosti sú rôzne, umožňuje to telefonická linka, či mobilná sieť. Najpraktickejší a najkomplexnejší prístup umožňuje však internet. V takom prípade je podmienkou prítomnosť wifi signálu. Internetová verzia je možná iba pre vybrané typy najmodernejších kotlov uvedených na trh v posledných rokoch. Tie disponujú najnovšou generáciou elektronických modulov, k tomu prispôsobených.

Využitie tejto možnosti je možné pripojením špeciálneho wifi-modulu ku kotlu a inštalovaním príslušnej aplikácie s názvom DOMINUS do smartfónu či tabletu. Táto poskytuje možnosť zmeny teplotného komfortu, nastavenia množstva parametrov a mať prevádzku vykurovania pod kontrolou. Výhodné sa to javí najmä pri občasne obývaných objektoch, napr. rekreačných, kde je možné v časovom predstihu upraviť temperovanie objektu na obvyklú komfortnú teplotu. Kompatibilné platformy sú Android 4.0 či Apple iOS 8 a ich vyššie verzie.

 

imergasweb

 

Značka IMMERGAS vám prináša komfort a teplo do vašich domácností nie len vďaka širokej ponuke kondenzačných kotlov, ale tiež solárnych systémov, tepelných čerpadiel a širokého sortimentu príslušenstva. Celú ponuku nájdete na www.immergas.sk.