Protherm (Vaillant Group Slovakia, s.r.o.)

 

Inteligentný regulátor bude šetriť za vás a prináša aj ďalšie výhody. V dome či byte vám uľahčí fungovanie takmer počas celého roka. Bez flexibilného regulovania teploty v interiéri a prípravy teplej vody sa totiž žiadna domácnosť nezaobíde.

Aj kondenzačné kotly Protherm môžete skombinovať s inteligentnými regulátormi. Viete, čo dokážu najmodernejšie z nich?

 

mipro

1. Komfort maximálne pod kontrolou

Regulátor môže byť vašim osobným asistentom, inteligentným pomocníkom a zároveň manažérom vášho pohodlia. Okrem vykurovania si s ním môžete ľahko nastaviť aj prípravu teplej vody. V domácnostiach sa osvedčili napríklad univerzálne systémové regulátory. Bez ohľadu na to, ako zložitý je vykurovací systém, fungujú ako nervové centrum domu či bytu. Jedným z nich je MiPro, vyvinutý pre spoluprácu s kotlami značky Protherm. Umožňuje samostatné a veľmi efektívne riadenie až troch vykurovacích okruhov (napr. okruhy s radiátormi a okruh s podlahovým vykurovaním), ako aj solárnych systémov bez vlastnej regulácie. Vďaka inteligentnému ovládaniu systému dosiahne váš kotol vyššiu účinnosť a väčšie úspory energie. Podstatou je ekvitermické riadenie a funkcia adaptívnej vykurovacej krivky.

 

migo

 Smart regulátor Protherm MiGo.

 

2.Otvoria sa vám nové možnosti

S novým regulátorom sa vám bude bývať oveľa lepšie. Niektoré z nich totiž umožňujú jednoduché ovládanie vykurovania cez smartfón a aplikáciu, inteligentné nastavenie vykurovania podľa vašich zvyklostí či flexibilnejšiu reakciu vykurovacieho systému na zmeny počasia. Na pohodlné diaľkové ovládanie vykurovania a prípravy teplej vody s kondenzačným kotlom Protherm je ideálny smart regulátor MiGo. Jednou aplikáciou budete môcť riadiť viacero systémov v tej istej domácnosti alebo aj vo viacerých domácnostiach naraz.

 

smartfon

Ovládanie vykurovania cez smartfón.

 

3. Energetický poradca a šetrenie

A čo je dôležité – zabránite plytvaniu energiami. Vďaka regulátoru totiž môžete v domácnosti oveľa efektívnejšie šetriť. Niektoré z nich vám dokonca umožnia porovnávať spotrebu energií i veľkosť úspory. Napríklad ekvitermický regulátor MiGo dokáže v domácnosti docieliť viac úspor, než iné regulátory. Deje sa tak v dôsledku efektívneho riadenia systému presne podľa aktuálneho počasia a vašich zvyklostí v domácnosti. Ak sa zmení vonkajšia teplota, regulátor MiGo okamžite kompenzuje rozdiel medzi ňou a vnútornou teplotou na základe online údajov o počasí. Spotrebuje menej energie na vykurovanie pri ochladení a tiež zbytočne neprekuruje, ak sa zvýši vonkajšia teplota. Zároveň vám ponúkne prehľadné grafické vyhodnotenie spotreby energie i priebehu požadovanej a skutočnej teploty v miestnosti. Tieto grafické vyhodnotenia za vybrané obdobie (napr. za mesiac, za dva roky) umožňujú porovnávať spotrebu energií aj veľkosť ich úspory.

www.protherm.sk