ALUMISTR SE

Je vaša lodžia malá? Rozšírte si bývanie smerom von. Jedinečné riešenie spoločnosti ALUMISTR umožňuje až o meter zväčšiť hĺbku lodžie bez mokrých procesov, teda jednoduchšie a rýchlejšie.

Predsunutú oceľovú konštrukciu dopĺňa zasklenie, vďaka ktorému si novovytvorený priestor užijete po väčšinu roka. Vymeňte úzku lodžiu za luxus priestoru. Snívate o bývaní s krytým vonkajším posedením? Svojich snov sa nemusíte vzdať ani v bytovom dome s úzkymi lodžiami. Miesto, kam dnes sotva postavíte sušičku na prádlo, sa môže pomerne ľahko rozšíriť až o meter hĺbky a zmeniť sa na plne funkčný priestor. Významne sa tak zvýši ako užitočná, tak aj trhová hodnota vášho bytu, a hlavne získate úplne novú úroveň komfortu bývania. Možno sa obávate náročnej prestavby, ktorá vás na dlho uväzní pod lešením. Vďaka moderným technológiám to však nebude nutné. Celá premena môže prebehnúť relatívne rýchlo a tak, aby len minimálne zaťažila nosnú konštrukciu domu. S týmto inovatívnym spôsobom rozšírenia lodžií teraz prichádzajú dve popredné české firmy, ktoré chcú dať bývaniu v panelových a ďalších bytových domoch novú kvalitu. Bez mokrých procesov a v polovičnom čase. Výrobca balkónových zasklení a hliníkových systémov ALUMISTR sa spojil s výrobcom závesných balkónov PEKSTRA, aby spoločne vyriešili, ako rozšíriť podesty lodžií bez nutnosti betonovať. Výsledkom ich spolupráce je rozšírenie lodžií novým spôsobom, ktorý má oproti konkurenčným postupom radu výhod, a predovšetkým skracuje dobu realizácie na menej ako polovicu. Ako je to možné? V novom riešení sa podarilo vynechať všetky časovo náročné mokré procesy. Nezbúra sa súčasná dlažba, nič sa nebetoňuje ani nelepí. Podesta lodžie sa rozširuje výhradne suchým procesom. Na súčasnú podlahu a vyrovnávaciu dosku sa len natiahne hydroizolačná fólia a zvárajú sa po stranách. Priamo na ňu sa okamžite pokladá nová podlaha z hliníkových lamel. Ľahká montáž aj v náročných podmienkach.

Základom nového riešenia je závesná oceľová konštrukcia predsunutá pôvodným lodžiám. Kotví sa priamo do panelu, zatiaľ čo u tehlových domov je potrebný svorník. Najprv sa montujú diagonálne vzpery nosných stĺpov, nasledujú samotné stĺpy a rozšírené časti lodžií. Celé konštrukčné riešenie tak doslova rastie pred očami. Navyše sa zaobíde bez zložitej administratívy: Závesné konštrukcie totiž nepotrebujú zabratie pozemku okolo domu, čomu niekedy bránia prechádzajúce inžinierske siete. Ich montáž nevyžaduje špeciálne jezdce ani príjazdové cesty, preto ju možno uskutočniť aj na obmedzenom priestore. Aké veľké zväčšenie lodžií bude možné realizovať, vždy závisí od technického stavu domu a rozhodnutia statika. Napriek tomu výhodou rozširovania lodžií suchým procesom je aj to, že nové časti svojou hmotnosťou nadmieru nezaťažujú nosnú konštrukciu. Zároveň je realizácia menej závislá na rozmaroch počasia. Nie je potrebné čakať na vyschnutie betónu a montáž možno uskutočniť počas celého roka. Žiadny betón, len oceľ, hliník a sklo. Oproti betónovaným balkónom je riešenie spoločnosti ALUMISTR odľahčené, subtilné a dodáva domu moderný vzhľad. Pevná oceľová konštrukcia sa výborne rozumie s bezúdržbovým hliníkom, z ktorého nie sú len lamelové podlahy nových lodžií. Hliníkové sú tiež zábradlia s bezpečnostným sklom a lodžiu na najvyššom poschodí chráni pred dažďom strešná krytina zo skla a hliníka. K čistote výrazu prispieva zasklenie, jehož montáž celú realizáciu uzatvára. Toto elegantné a zároveň praktické riešenie lodžiám zabezpečí ochranu proti hluku, prachu, exhaláciám aj nepriaznivému počasiu. Zasklívací systém navyše znižuje tepelné straty, má dlhú životnosť a bezúdržbový prevádzku. Chcete jednoduchým stavebným zásahom výrazne zvýšiť užitočnú hodnotu svojho bytu? Doprajte si vyšší komfort a kontaktujte profesionálov, ktorí majú s rozširovaním lodžií a balkónov dlhoročné skúsenosti.

Viac na www.alumistr.sk