ROCKWOOL dosiahol v poslednom účtovom období najlepšie hospodárske výsledky za posledných päť rokov. Bohumínsky výrobca izolácií z kamennej vlny mal tržby vo výške takmer 1,5 mld. Kč a výsledok hospodárenia nad 100 mil. Kč. V posledných piatich rokoch investoval do ekologizácie, modernizácie a rozšírenia bohumínskeho závodu cez miliardu korún. V tomto roku realizuje ďalšiu investíciu do rozšírenia výroby. Svetový líder v oblasti výrobkov z kamennej vlny ROCKWOOL začal výrobu v Bohumíne roku 1998. Bohumínske izolácie sú napríklad súčasťou najvyššej budovy v Česku.

Roku 2017 ROCKWOOL, a.s., doložil najvyššie tržby v histórii – 1,455 mld. Kč, výsledok hospodárenia za účtovné obdobie bol 130 291 tis. Kč.  Za posledných 20 rokov ROCKWOOL vyrobil v Českej republike asi 19 458 km izolačných puzdier. Pre predstavu je to takmer polovina obvodu planéty Zeme. Okrem izolačných puzdier výrobné portfólio vytvárajú aj izolačné dosky a pásy z kamennej vlny. Počas dvoch desaťročí ich v Bohumíne vyrobili asi 136 000 000 m2 v rôznych hrúbkach.

ROCKWOOL investoval v Bohumíne v priebehu posledných piatich rokov viac ako miliardu korún. Investície prispeli k modernizácii výroby a k rozšíreniu výrobných kapacít technických izolácií, k obstaraniu nových technológií na zníženie hodnôt emisií a k zníženiu energetickej náročnosti výrobného procesu, k revitalizácii areálu alebo k vybudovaniu nových skladovacích plôch. Ďalšia investícia do rozšírenia výroby sa realizuje a mala by byť dokončená ešte v tomto roku.

 

Skupina ROCKWOOL pôsobí na českom trhu už od roku 1993. Izolácie z kamennej vlny sa začali v Bohumíne vyrábať  roku 1998.  Od roku 1998 má ROCKWOOL obchodné zastúpenie aj na slovenskom trhu. Dnes bohumínsky závod vyrába pokročilé stavebné a technické izolácie a tento závod sa tak stal európskym centrom technických izolácií celej skupiny ROCKWOOL. V súčasnosti tu robí asi 250 zamestnancov.

 

halahala

 

Bohumínsky ROCKWOOL dodal izolácie príkladne pre stavbu súčasnej najvyššej budovy v Českej republike. Brnenská administratívna budova AZ Tower meria 111 metrov. Výrobky z kamennej vlny boli použité aj na 148metrovú elektráreň Ledvice, čo je v súčasnosti najvyššia priemyselná budova u nás.

 

V Moravskosliezskom kraji boli bohumínske výrobky využité na projekt Forum Nová Karolina v Ostrave, rekonštrukciu vysokoškolského internátu VŠB-TU Ostrava v Porube alebo pre Sliezsku univerzitu v Karvinej. Nehorľavé, tepelne izolačné a akustické izolácie ROCKWOOL dodával rovnako na objekt Nový pavilón internej kliniky a geriatrie Fakultnej nemocnice Olomouc, prvej energeticky úspornej kliniky v Českej republike. Stavebné izolácie a systémové riešenia ROCKWOOL boli rovnako použité v rámci modernizácie, rekonštrukcie a rozšírenia výrobného závodu v Bohumíne.

 

vyrobnalinka

 

Izolácie z kamennej vlny sú dodávané aj na veľké projekty na Slovensku, ako sú napr. JAGUAR LAND ROVER v Nitre, VOLKSWAGEN v Bratislave, AMAZON v Seredi. Nehorľavé izolácie boli aplikované rovnako pri výstavbe veľkých logistických centier v Česku aj na Slovensku. Výrobky skupiny ROCKWOOL sa rovnako podieľali na renovácii Eiffelovej veže alebo na stavbe vtedajšej najväčšej výletnej lode na svete Harmony of the Seas.

 

izolace

 

Dánska skupina ROCKWOOL, do ktorej bohumínsky závod prináleží, zamestnáva v 39 krajinách cez 11 000 ľudí a roku 2017 dosiahla tržby 61 mld. Kč s medziročným nárastom 7,1 %.  Výrobné závody má v 45 krajinách sveta a svoje výrobky predáva na viac ako 100 trhoch. Skupina ROCKWOOL má sídlo v dánskom meste Hedehusene. Prvú izoláciu z kamennej vlny vyrobili v tamojšom závode roku 1937.