Protherm (Vaillant Group Slovakia, s.r.o.)

 

Vykurovanie v chladných mesiacoch roka, príprava teplej vody po celý rok a chladenie v lete patria v súčasnosti medzi bežné požiadavky väčšiny moderných domácností. Výrobcovia sa preto snažia vyvíjať také technológie, ktoré kombinujú všetky tri funkcie v jednom zariadení, sú nákladovo efektívne a zároveň šetrné k životnému prostrediu.

Všetky tieto požiadavky spĺňa nové tepelné čerpadlo Protherm GeniaAir Split (s energetickou triedou A++) s oddeleným chladivovým okruhom. Efektívne dokáže využívať nevyčerpateľnú tepelnú energiu zo vzduchu.

 

prothermgenia

Tepelné čerpadlo GeniaAir Split a interiérový, hydraulický modul GeniaSet.

 

Bezproblémová inštalácia

Zariadenie GeniaAir sa osvedčilo u novostavieb i rekonštrukcii (vďaka výstupnej teplote vody až 62 °C). Vyhľadávané je aj kvôli nízkym nákladom na prevádzku, nakoľko systém tepelného čerpadla dokáže veľmi spoľahlivo fungovať v teplotnom rozsahu od -20°C až do 43 °C. Práve pre zabezpečenie spoľahlivej kvality sa GeniaAir Split vzduch/voda vyrába v Európe a každé tepelné čerpadlo je starostlivo testované už v procese výroby. To, čo presvedčí mnohých majiteľov domov pre tento druh vykurovania, je najmä rýchla a flexibilná inštalácia. Systém pozostáva z tepelného čerpadla GeniaAir Split a vnútornej jednotky GeniaSet Split. Vonkajšia jednotka sa dá flexibilne umiestniť na podstavci vonku v záhrade, na strechu garáže či zavesiť na stenu domu. Vo svojom vnútri ukrýva výparník, kompresor i expanzný ventil. Od výroby je predplnená dostatočným množstvom chladiva pre pripojenie vo vzdialenosti od 3 až do 15 m od vnútornej jednotky (s možnosťou rozšírenia až do 25 m). Vonkajšia jednotka svojim dizajnom a malými rozmermi nezaberie veľa miesta a nenaruší ani vzhľad exteriéru.

 

vonkajsie jednotky

Vonkajšie jednotky tepelného čerpadla Protherm GeniaAir Split (vo veľkosti podľa výkonu).

 

Prekvapivo tichá prevádzka

Vnútorná jednotka tepelného čerpadla zvykne byť inštalovaná v interiéri domu, najčastejšie v pivnici alebo technickej miestnosti. Tvorí ju hydraulický modul GeniaSet, v ktorom je zabudovaný kondenzátor a tiež systémové komponenty potrebné pre jednoduché uvedenie tepelného čerpadla do prevádzky. Jeho súčasťou je aj 190 l zásobník teplej vody, ktorý dokáže pokryť bežné nároky štvorčlennej rodiny na teplú vodu (konkrétne 250 l zmiešanej vody s teplotou 45 °C). Pri vyšších nárokoch sa inštaluje závesný hydraulický modul, ku ktorému je vďaka trojcestnému ventilu možné pripojiť externý zásobník s objemom podľa výberu (až do 500 l). A čo je dôležité, tepelné čerpadlo GeniaAir Split je nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj prekvapivo tiché. Patrí k najtichším tepelným čerpadlám vzduch/voda na trhu. Vo vzdialenosti pár metrov od čerpadla je jeho zvuk takmer nebadateľný, zariadenie je preto vhodné aj pre domy v hustej radovej zástavbe.

 

 

protherm genia

Infografika: Schéma zapojenia nového tepelného čerpadla značky Protherm.