Taconova Group

Spoločnosť Taconova patrí medzi popredných výrobcov hydraulických riešení pre oblasti vykurovania, sanitárnej techniky a solárnej energie v bytových i komerčných priestoroch. Obehové čerpadlá dodáva do systémových riešení už od roku 2001. Aktuálne výrobky ponúkajú novú úroveň inteligencie, jednoduchú montáž/výmenu pomocou konektorov Plug&Play aj užívateľsky prívetivú dômyselnosť.

Riešenie pre rôzne aplikácie

Inovované modely obehových čerpadiel pre kúrenie TacoFlow2 [dátový list], TacoFlow2 ADAPT a TacoFlow2 eLink sú vybavené všestrannými možnosťami a funkciami nastavenia. Pomocou novej aplikácie Taconova eLink (dostupná pre Android a iOS) sa čerpadlo cez Bluetooth spojí s graficky sympatickou a intuitívne ovládateľnou aplikáciou a tým urobí inštalatérovi prácu obzvlášť komfortnou. Riadenie, načítanie, rozčlenenie, protokolovanie, ukladanie histórie prevádzkových dát, e-mailovanie a mnoho ďalších pracovných krokov môže byť pohodlne vykonané odborníkom úplne bezdrôtovo.

Vedľa chytrej prevádzky s aplikáciou môže byť čerpadlo TacoFlow2 eLink použité taktiež v analógovom móde. Aj potom presvedčí svojimi možnosťami nastavenia: rýchlosť možno regulovať bez stupňovo, okrem toho existuje voľba medzi dvoma krivkami konštantného tlaku a proporcionálneho tlaku. Ako všetky obehové čerpadlá sa aj TacoFlow2 eLink vyznačuje bezpečnou, spoľahlivou a energeticky efektívnou prevádzkou. Vďaka dvojitej izolácii nie je potreba uzemnenie, funkcia „Auto-unlock“ a automatická funkcia odvzdušnenia sa postarajú o dodatočnú bezpečnosť. S dopravnými výškami 6 a 7 m, maximálnym objemovým prietokom 4,4 m³/h a teplotami od 2 °C do 110 °C sa TacoFlow2 eLink používa v jedno alebo dvojpotrubných vykurovacích inštaláciách, v podlahovom vykurovaní a tiež v solárnych zariadeniach.

TacoFlow2 eLink sa používa v jedno alebo dvojpotrubných vykurovacích inštaláciách, v podlahovom – plošnom vykurovaní a tiež v solárnych zariadeniach. Možno ho komfortne riadiť cez aplikáciu eLink-App.

V prehľadnej aplikácii eLink-App môže byť priamo na dotykovej obrazovke nastavených deväť kriviek proporcionálneho tlaku a konštantného tlaku pre TacoFlow2 eLink.

TacoFlow2 SOLAR [dátový list] sú špecialistami na tepelné solárne zariadenia. Séria cirkulačných čerpadiel so špičkovou technológiou umožňuje efektívne využitie solárnej energie na podporu vykurovania a ohrevu teplej vody.

Cirkulačné čerpadlá TacoFlow2 PURE [dátový list] zaručujú prípravu vždy ohriatej a hygienicky nezávadnej pitnej vody. Na jednej strane zabraňujú tvorbe nebezpečnej baktérie Legionella v stagnujúcich inštaláciách a na druhej strane zabraňujú zbytočnému plytvaniu vodou a energiou, pretože teplá voda je v prípade potreby ihneď k dispozícii.

TacoFlow3 MAX [dátový list] sú čerpadlá šitá na mieru pre stredne vysoké výkonové spektrá, najmä v komerčnom použití. TacoFlow3 MAX a TacoFlow3 MAX PRE disponujú mnohými funkciami, vďaka ktorým je nastavenie a odčítanie veľmi jednoduché a pohodlné.

Šikovné funkcie a detaily

Mnoho faktorov, jeden základ. Jedinečnosť cirkulačných čerpadiel spoločnosti Taconova je založená na vlastných vysokých nárokoch na kvalitu a odráža sa v najrôznejších vlastnostiach, vývojových trendoch a technológiách vrátane niekoľkých desiatok vlastných patentov. Tak vznikajú rozlišovacie znaky, ktoré zákazníkom poskytujú jasné výhody.

Všetky cirkulačné čerpadlá TacoFlow sú poháňané osvedčenými synchrónnymi motormi s permanentnými magnetmi, ktoré zaisťujú veľmi tichú a bezpečnú prevádzku. Keďže spoločnosť Taconova ponúka vysoký výkon už u čerpadiel TacoFlow2 s rotormi vyrobenými z kompozitu s keramickým hriadeľom a ložiskami z grafitu a axiálnymi ložiskami z keramiky, vedome upúšťa od používania vzácnych kovov a tým prispieva k udržateľnému rozvoju. Štandardné ferit i kvadratické rotorové komory sa totiž ukazujú byť necitlivé na magnetit. Navyše kvadratická konštrukcia podporuje automatické zistenie vzduchu v zariadení, zatiaľ čo automatickou proti blokovacou funkciou AutoUnlock sa za pomoci vibrácií uvoľňujú častice nečistôt, ktoré sú v čerpadlách usadené. Pomocou funkcie activeADAPT sa raz za 30 minút ukladá príslušné vyťaženie čerpadiel a ich otáčky sa automaticky prispôsobia okolitým podmienkam. Dobre čitateľné LED displeje poskytujú jasné informácie o príslušnom prevádzkovom stave čerpadiel, ktoré sú mimochodom najmenšie a najkompaktnejšie na trhu. TacoFlow2, TacoFlow2 a TacoFlow2 ADAPT sa navyše vyznačujú 5-ročnou zárukou.

Všetky obehové čerpadlá Taconova sú tiež vybavené konektorom Plug&Play, ktorý umožňuje ešte jednoduchšiu a rýchlejšiu prvotnú montáž a výmenu čerpadiel. S týmto konektorovým riešením odpadá nielen potreba koordinácie medzi elektrikárom a inštalatérom, ale tiež sa znižuje chybovosť pri montáži. Plug&Play – najnovšie komfortné riešenie – je už teraz veľmi žiadanou funkciou, ktorá zákazníkom ponúka významnú pridanú hodnotu.

Vášeň pre techniku budov

Pre použitie cirkulačných čerpadiel Taconova hovorí mnohé. Je to zrejmé z ich mnohonásobného použitia u početných prvovýrobcov po celom svete, ktorí už niekoľko rokov integrujú tieto výrobky do svojich systémových riešení. Spoločnosť Taconova sa však etablovala ako vlastná značka kvality aj u kúrenárov a je symbolom moderného, inteligentného hospodárenia, ekológie a ergonómie. Cieľom je zostať prostredníctvom vysokej kompatibility a flexibility výrobkov, ich neustáleho inovovania a vynikajúceho zákazníckeho servisu vždy o krok vpred pred potrebami zákazníka.

Obehové čerpadlá TacoFlow možno samozrejme nájsť aj vo vlastných výrobkoch systémovej techniky, ako sú bytové odovzdávacie stanice TacoTherm Dual alebo zmiešavacie stanice TacoSys Universal. Inštalatérov však poteší najviac, že vysoko účinné čerpadlá možno vďaka ich kompaktnej a malej konštrukcii inštalovať všade a celkom ľahko a že teraz sú k dostaniu aj samostatne v špecializovaných a veľkoobchodných predajniach. Viac informácií nájdete na www.taconova.com.