Prvá stavebná sporiteľňa, a. s.

Počas ostatných mesiacov sme mali čas spomaliť a viac uvažovať o tom, ako naplánovať rodinný rozpočet. Krátkodobé potreby dokážeme pokryť z bežných výdavkov. Prípadne, ak je horšie, tak aj zo železnej rezervy. Ale sú to práve úspory, ktoré nám umožnia realizovať dlhodobejšie zmeny, ktoré robia náš život o poznanie lepším. Pretože na rekonštrukciu, kúpu nového bytu alebo na stavbu domu sa treba pripraviť. A v tej správnej chvíli nasporené peniaze využiť a realizovať svoje sny o lepšom bývaní a o lepšom domove.

Prvá stavebná sporiteľňa pripravila počas leta viaceré novinky. Stavebné sporenie pre rodiny s deťmi je teraz ešte výhodnejšie. Novinka je pripravená aj pre tých, ktorí hľadajú nové bývanie a chceli by si zobrať úver na kúpu bytu alebo domu. S úverovým certifikátom môžu rýchlo zareagovať na tú správnu ponuku na realitnom trhu. Nové bývanie je tak skutočne na dosah.

Pravidelné sporenie pre deti a ich rodičov teraz ešte výhodnejšie

Vďaka stavebnému sporeniu môže každý rodič výhodne a bezpečne pripraviť deťom finančnú rezervu do budúcnosti. Uľahčí im tak štart do života. Pri uzatvorení zmluvy pre dieťa a pravidelnom sporení platí aktuálne 100 % zľava z poplatku za vedenie účtu. A to až do 18 rokov veku dieťaťa. Ak si rodič uzatvorí zmluvu aj pre seba, rovnako získava zľavu z poplatku za vedenie účtu, v tomto prípade 50 %. Pri zmluve pre dieťa do 1 roka veku PSS sa aj naďalej neúčtuje ani poplatok za uzatvorenie zmluvy.

Dobu sporenia a výšku vkladov si určuje rodič sám. Vklady na sporenie sú úročené úrokovou sadzbou 0,5 % ročne. Veľkou výhodou je aj to, že sporením v súčasnosti získa klient výhodnejšie úverové podmienky v budúcnosti – a to rovnako rodič a aj dieťa.

Úverový certifikát umožní rýchlo reagovať na dobrú ponuku

Kúpa nehnuteľnosti, ale aj jej modernizácia sú veľké zmeny. Najdôležitejšie je mať istotu, že na takúto zmenu máme v správnom čase dostatok finančných prostriedkov. Prvá stavebná sporiteľňa to uľahčí, pretože prichádza s ponukou Úverového certifikátu. Je to potvrdenie banky o tom, že klient spĺňa podmienky na získanie úveru v potrebnej výške. Jeho platnosť a garancia podmienok poskytnutia úveru je až 3 mesiace, počas ktorých je dostatok času na výber nehnuteľnosti. Na rýchlo sa vyvíjajúcom trhu realít tak získava klient výraznú výhodu. 

Vopred vie, s akou výškou finančných prostriedkov môže disponovať. Čoraz populárnejším sa stáva financovanie nehnuteľností z viacerých zdrojov, teda z úspor, hypotéky a stavebného úveru alebo medziúveru. Úver zo stavebného sporenia je preto možné poskytnúť aj na časť hodnoty nehnuteľnosti. Kombináciou viacerých zdrojov si potom možno vyskladať potrebnú sumu. To možnosti financovania ešte rozširuje.

Aj pri využití úverového certifikátu aktuálne platí, že splátky úveru zo stavebného sporenia zostanú pre klienta rovnaké počas celej doby splácania úveru a to môže byť až 20 rokov. Počas nich Prvá stavebná sporiteľňa garantuje, že sa výška splátky nezmení. 

Splácať takto získaný úver možno hneď alebo až o tri mesiace. Podľa toho, ako si klient vyberie. Nejde o štandardný odklad splátok, ale o ich posunutie, preto klient nemá negatívnu informáciu v úverovom registri. Posun splácania klientovi neovplyvní ani v budúcnosti ďalšie žiadosti o úver. Tento posun sa týka nielen celej splátky úveru, ale aj prípadnej splátky poistenia. Výhodou je, že aj počas tohto odkladu je úver poistený.

Jednoduchý postup

Pre obe novinky platí, že ich možno využiť veľmi jednoducho a hlavne pohodlne. O úverový certifikát možno dokonca požiadať online, prostredníctvom stránky www.pss.sk,. Po vyplnení krátkeho nezáväzného formulára bude záujemcu kontaktovať obchodný zástupca. Ten mu vysvetlí všetky podrobnosti a v prípade záujmu pomôže s kompletizovaním žiadosti o úver. Podrobnejšie informácie o ponukách Prvej stavebnej sporiteľne nájdete aj na www.pss.sk.