Uponor, s.r.o.

Uponor ponúka inovatívne riešenia pre vykurovanie a chladenie. Systémy pre podlahové vykurovanie a chladenie ako aj stenové systémy vykurovania a chladenia a aktívne betónové jadro v budovách zabezpečujú dokonalú tepelnú pohodu a komfort pre prácu a bývanie a neznečisťujú životné prostredie. Vzhľadom na nízke prevádzkové teploty a vysoký komfort dosahujú sálavé systémy veľmi efektívnu prevádzku zdrojov energii v budove.

Sálavé systémy dokážu zabezpečiť požadovanú teplotu v miestnosti nielen bez vzniku prievanu a vírenia prachu, ale je ich možno veľmi účinne využiť aj na chladenie. Takto sa dajú aj v lete dosiahnuť veľmi príjemné teploty miestností  bez prievanu, čím sa ďalej zvyšuje využitie týchto systémov. Okrem toho je celková inštalácia neviditeľná, lebo je zabudovaná v konštrukciách jednotlivých miestností. Sálavé vykurovanie preto ponúka architektom a dizajnérom voľnosť pri návrhu budov a miestností.

S vyššími  prevádzkovými teplotami v režime chladenia, resp. nižšími prevádzkovými teplotami v režime vykurovania sú sálavé systémy ideálne v kombinácii s obnoviteľnými zdrojmi energií, čím sa výrazne znižuje spotrebu primárnej energie a CO2 v budovách.

Vykurovanie a chladenie podlahou

Ak sa v bytových domoch a priemyselných budovách kladie dôraz pri výbere vykurovacieho systému, hlavnou voľbou je podlahové vykurovanie. A keďže sa môžu vyskytnúť podstatne odlišné požiadavky na prevedenie a funkciu podlahového vykurovania, Uponor ponúka systémové riešenia navrhnuté na mieru nielen pre novostavby, ale aj pre rekonštrukcie budov a priestorov.

Tieto systémy zvyšujú komfort užívania priestorov, lebo sa môžu používať aj na chladenie.

https://www.uponor.com/sk-sk/produkty/podlahove-vykurovanie-a-chladenie

Systémy využívajúce steny pre sálavé vykurovanie a chladenie

Ak sa jedná o systém suchej inštalácie alebo systém mokrej inštalácie, Uponor systémy stenového vykurovania/chladenia zabezpečia príjemné teploty v interiéri po celý rok. Nainštalujú sa priamo do konštrukcie steny, v závislosti od systému na CD- profiloch steny alebo pri mokrej inštalácii priamo do vrstvy omietky.

https://www.uponor.com/sk-sk/produkty/stenove-vykurovanie-a-chladenie

Systémy stropného vykurovania/chladenia priestoru

Najmä v budovách, v ktorých je potrebné zabezpečiť zvýšený výkon chladenia, predstava využitia plochy stropu pre vykurovanie a chladenie veľmi zaujímavú alternatívu.

https://www.uponor.com/sk-sk/produkty/stropne-vykurovanie-a-chladenie

Viac informácií získate na: https://www.uponor.com