Mnohí správcovia sa obracajú na nás s požiadavkami o referencie na realizačné firmy, ktoré by im pomohli v prípadoch núdze, havárie, či potrebnej opravy. V našom časopise sme už predstavili viaceré zatepľovacie firmy, ktoré sa zaoberajú komplexnou obnovou bytových domov. Predstavili sme aj firmy, ktoré sa zaoberajú výmenami stúpačiek. Prvýkrát môžeme ale predstaviť firmu, ktorá sa zaoberá riešeniami pri upchatej kanalizácii či vám poskytne pomoc napríklad pri prasknutom vodovodnom potrubí. Predstavujeme vám partnera, ktorý je tu pre vás vždy, keď to najviac potrebujete. Rozhovor nám poskytol Stanislav Korčinský, konateľ spoločnosti VT-KANAL s.r.o.

Čím všetkým sa zapodieva vaša spoločnosť?

Firma VT-KANAL s.r.o. ponúka komplexné kanalizačné a vodárenské služby. Od čistenia kanalizácií vysokým tlakom vody, v predmete činnosti máme aj monitoring a lokalizáciu, vývoz odpadových a žumpových vôd, frézovanie potrubí, opravu a montáž kanalizácie a odpadových potrubí. Ponúkame teda komplexné služby od plánovaných až po riešenia havarijných stavov.

Môžete povedať našim čitateľom niekoľko slov o histórii vašej spoločnosti?

Spoločnosť VT-KANAL s.r.o. vznikla v roku 2012 so sídlom vo Vranove nad Topľou. V súčasnosti mimo sídla spoločnosti máme svoje pobočky v Košiciach a Prešove. Od svojho vzniku patrí naša spoločnosť k lídrom v odbore kanalizačných služieb v regiónoch prešovského a košického kraja. Naša spoločnosť si vybudovala dobrú materiálno-technickú základňu, slušné sídlo firmy vo vlastných priestoroch a získala vo svojom re­gió­ne svojich stálych klientov. Zárukou úspešnej realizácie tohto zámeru sú bohaté skúsenosti riadiacich pracovníkov, ktorí majú dlhoročnú prax v kanalizačných službách, ale i skúsenosti, ktoré získali v priebehu obdobia existencie firmy.

Komplexné služby v oblasti kanalizácie? V čom spočívajú?

V prvom rade je treba pri poruchách diagnostikovať stav. Monitoring kanalizácie prináša možnosť overiť a presne diagnostikovať havarijné miesto v potrubí, čo v mnohých prípadoch šetrí náklady. Nasledujú riešenia a opravy. Najčastejšie postačuje prečistenie kanalizácie vysokým tlakom vody. Pre čistenie kanalizácie používame najmodernejšie vysokotlakové čistenie – čistenie tlakom vody, ktoré je najpoužívanejším spôsobom čistenia kanalizácie vo svete. V prípade potreby pristupujeme aj k frézovaniu potrubia, ktoré sa používa k odstraňovaniu koreňov a iných zatvrdnutých usadenín v potrubí, aby sa mohla obnoviť prevádzky schopnosť potrubia. Pri nadmernom porušení, upchaní či prevalení kanalizačného potrubia vykonávame výkopové opravy kanalizačných prípojok. Môžeme preto povedať, že sa zaoberáme kompletným odstránením porúch od výkopových prác až po výmenu nových potrubí. Realizujeme montáže kanalizačného potrubia, kanalizačných prípojok. Podľa potrieb a želaní našich zákazníkov, ktorými sú aj správcovia bytových domov a nebytových priestorov.

Aké ďalšie doplnkové služby ponúkate?

Poskytujeme svoje služby v oblasti montáže odpadových potrubí pre byty, rodinné domy, bytové domy, ale aj rôzne firemné prevádzky. Na vašu požiadavku vypracujeme cenovú ponuku a v prípade realizácie vieme poradiť jednotlivcom aj správcom. V prípade potreby vykonávame taktiež aj komplexné jadrové vŕtanie od 50 do 500 mm. Pracujeme s profesionálnym a kvalitným náradím od značky HILTI. Realizujeme aj pneumatické pretláčanie ciest, chodníkov, trávnikov a pod. Pneumatický krtko (raketa) vytvorí tunel o priemere 80 alebo 130 cm. Pre tých, ktorí nie sú napojení na kanalizáciu, zabezpečujeme vývozy odpadu fekálnymi vozmi s rozsahom od 1 m3 do 12 m3 zo žúmp, septikov, čistenie lapačov tukov.

Prečo by sa mali správcovia či vlastníci rozhodnúť pre vašu firmu?

Dlhoročná prax v oblasti vodovodných aj kanalizačných služieb, ale i skúsenosti, ktoré sme získali v priebehu obdobia existencie firmy, sú zárukou úspešnej realizácie mnohých akcií. Patria sem nielen práce, ktoré sme už zrealizovali, ale aj tie, ktoré práve realizujeme. V prešovskom a košickom regióne sme lídrami, o čom svedčí množstvo zrealizovaných stavieb. Práve referencie sú našou reklamou, ktorá nás posúva neustále vpred.

Aké máte plány do budúcna?

O naše služby je v súčasnosti dopyt nielen v hlavnom meste, ale aj na ostatnom území Slovenska. Je na správcoch, či sa na nás v prípade potreby obrátia. Určite im môžeme sľúbiť kvalitne prevedené práce a spokojnosť. Ide nám o to, aby boli objednávatelia s našimi službami spokojní. To by mohlo byť dostatočným dôvodom na to, aby sme vďaka našej kvalitnej práci a referenciám napredovali dopredu. V neposlednom rade práve náš včasný zásah ušetrí množstvo finančných prostriedkov bytovému domu aj jeho vlastníkom.

VT-KANAL s.r.o., Juh 1063/24, Vranov nad Topľou

tel.: +421 918 520 333, e-mail: vtkanal@vtkanal.sk, www.vtkanal.sk