Protherm (Vaillant Group Slovakia, s.r.o.)

Novostavby, staršie rodinné domy i bytové jednotky – ich spoločným menovateľom je požiadavka na komfortné bývanie a v chladnejších obdobiach roka aj na teplo v interiéri. Spoľahlivým riešením sú plynové kondenzačné kotly. Značka Protherm vám prináša hneď niekoľko tipov na najmodernejšie z nich a tiež spôsobov, ako spolu s nimi efektívnejšie šetriť.

Kotol Gepard Condens

1. Klasické domy i byty

V klasických rodinných domoch a v bytových jednotkách sa osvedčili najmä závesné kondenzačné kotly, ktoré sa dajú šikovne ukryť za dvere, do výklenku na chodbe či v kúpeľni. Jedným z takýchto zariadení je Panther Condens (s energetickou triedou A). S vysokým stupňom využitia až 109 % a osvedčenou technológiou nerezového kondenzačného výmenníka sa tento kotol zaraďuje k najefektívnejším produktom na trhu.

Na rekonštrukcie či pre novostavby sú vhodné aj ďalšie závesné plynové kotly praktických rozmerov. Zariadenia Gepard Condens (s energetickou triedou A) okamžite dodajú teplú vodu, či už prietokovým spôsobom alebo s pomocou externého zásobníka (v závislosti od verzie kotla). Srdcom týchto kotlov je odolný výmenník tepla inšpirovaný automobilovým priemyslom a tiež hydraulický blok novej generácie. Tieto kotly zároveň ponúkajú takú úroveň bezpečnosti, ktorá je absolútne bezkonkurenčná.

2. Aj pre väčšie domy

Dokáže zabezpečiť vykurovanie i prípravu teplej vody nielen v byte, v klasickom rodinnom dome, ale aj vo viacgeneračných domoch, dvojdomoch či dvoch bytových jednotkách súčasne. Ide o závesný kondenzačný kotol Tiger Condens (s energetickou triedou A), ktorý zabezpečí teplo v interiéri a zároveň umožňuje čerpať teplú vodu so stabilnou teplotou z viacerých miest domácnosti naraz bez straty komfortu. Opätovne nahriať vodu dokáže v rekordne krátkom čase vďaka patentovanej technológii Isodyn 2. Tá kombinuje prípravu teplej vody prietokovým spôsobom a z jedného alebo dvoch vstavaných 21 l nerezových vrstvených zásobníkov. Aj s minimálnym objemom zásobníkov dokáže zabezpečiť také množstvo teplej vody, ako zariadenie so samostatným veľkým zásobníkom. Oplatí sa preto aj rodinám, ktoré žijú vo veľkom dome s dvomi kúpeľňami či obyvateľom bytu, ktorí majú radi dostatok teplej vody na kúpanie, sprchovanie a zároveň v kuchyni.

Kotol Tiger Condens

Smart regulátor MiGo

3. Šetrenie vďaka regulátoru

Najmodernejšie kotly v praxi prinášajú úspory. Ak napríklad v domácnosti vymeníte kotol starý 20 rokov – za nový kondenzačný – môžete ušetriť až 30 % plynu, čím sa vám znížia prevádzkové náklady na vykurovanie. Úspory v domácnosti dosiahnete aj výberom vhodného inteligentného regulátora, ktorý bude šetriť za vás. Napríklad so smart regulátorom MiGo môžete docieliť viac úspor, než s iným regulátorom tohto druhu. A to vďaka efektívnemu riadeniu systému presne podľa vašich zvykov a potrieb. Vykurovanie a ohrev vody si s ním nastavíte dokonca aj na diaľku cez internet – prostredníctvom online aplikácie v smartfóne či tablete. Teplo doma a prípravu teplej vody budete mať úplne pod kontrolou. Regulátor dokonca prehľadne graficky vyhodnocuje spotrebu energie v domácnosti.

www.protherm.sk