Wolf Slovenská republika, s.r.o.

Gabotherm® je ucelené riešenie plošného vykurovania a súčasne aj chladenia, poskytujúce zdravé vnútorné prostredie a tepelný komfort v akomkoľvek interiéri. Optimálne vnútorné prostredie v interiéri je viac ako len správne nastavenie teploty a vlhkosti vzduchu – je to predovšetkým kvalita nášho života. Vďaka efektívnym systémom plošného vykurovania a chladenia je možné dosiahnuť zdravé bývanie s výnimočným komfortom pre koncových užívateľov.

Podlahové vykurovanie je dnes najbežnejším spôsobom plošného vykurovania. A právom – chráni zdravie, rovnomerne prehrieva miestnosť a dokáže znížiť prevádzkové náklady na vykurovanie až o 30 %.

Zrejme najvýznamnejšou výhodou sálavých systémov je vytvorenie homogénneho tepelného poľa v interiéri s výborným horizontálnym a vertikálnym teplotným priebehom. To je základným predpokladom úspory energie.

Plošné sálavé systémy sú veľmi flexibilné vo vzťahu k priestorovému a časovému regulovanie tepelného výkonu a umožňujú takmer individuálne dodávku tepla do zvoleného priestoru.

Okrem podlahového vykurovania a chladenia ponúka značka Gabotherm® tiež stenové a stropné vykurovanie a chladenie a, v neposlednom rade, aj priemyselné aplikácie. Tie sú vhodné predovšetkým pre veľké objekty – administratívne budovy, priemyselné haly, obchodné centrá, hotely alebo dokonca aj športoviská – napríklad futbalové trávniky.

Či už ide o podlahové, stenové alebo stropné vykurovanie a chladenie, Gabotherm® poskytuje rýchlu a jednoduchú montáž s minimom náradia, možnosť napojenia na rôzne zdroje tepla (napríklad: plynový kondenzačný kotol, tepelné čerpadlo) a kompletný systém so všetkými potrebnými komponentmi od jedného dodávateľa.

Gabotherm® je polybutén!

Polybutén je materiál špeciálne vyvinutý na plošné sálavé vykurovanie a chladenie, pretože má ideálne vlastnosti pre efektívne odovzdávanie tepla. Životnosť polybuténu je porovnateľná so životnosťou budovy. Navyše, jeho výborná ohybnosť umožňuje jednoduchú a rýchlu montáž aj pri nízkych teplotách (až do -5 °C)!

Polybuténové rúrky Gabotherm® Hetta majú kyslíkovú bariéru zabezpečujúcu dokonalú odolnosť proti prenikaniu kyslíka do systému a steny rúrky sú odolné voči usadzovaniu akýchkoľvek nečistôt alebo vodného kameňa. Sú certifikované a všetky ponúkané rozmery sú zhotovené z trojnásobne koextrudovaného polybuténu, zodpovedajúceho technickým podmienkam podľa noriem DIN 4726 a EN 15876. Na slovenskom trhu sú tieto rúrky v predaji už takmer 30 rokov bez reklamácií.

Aké rozmery rúrok Gabotherm® ponúka?

  • v oranžovej farbe sú k dispozícii štandardné priemery: 8, 10, 12, 15, 18 mm (3-vrstvové)
  • v červenej farbe sú k dispozícii novo ponúkané priemery rúrok: 17, 20 a 25 mm (5-vrstvové)

Aké sú najväčšie výhody systému Gabotherm®?

  1. Návrh a zakreslenie celého systému zdarma a na mieru pre každý projekt
  2. Rýchla a jednoduchá montáž s minimom náradia
  3. ucelený systém od jedného dodávateľa
  4. špeciálny a veľmi odolný materiál – polybutén
  5. 10-ročná záruka na tesnosť celého systému
  6. 30 rokov bez reklamácií

Systém Gabotherm® používa jednotnú reguláciu, ktorá slúži na ovládanie a nastavovanie vykurovania aj chladenia s intuitívnym ovládaním a signalizáciu funkcií. Regulácia Gabotherm® má zároveň veľmi jednoduchú montáž a v ponuke je aj bezdrôtová regulácia.

Gabotherm® – Systém skrytý pod povrchom

Značka Gabotherm® predstavuje najvyšší štandard v oblasti nízkoteplotných sálavých systémov. Jej produkty vytvárajú ucelený a praxou preverený systém, ktorý spolu dokonale funguje. Skladá sa z polybuténových rúrok, systémových dosiek s výstupkami a rozdeľovačov. Všetky komponenty systému Gabotherm® sú certifikované a bez akýchkoľvek kompromisov spĺňajú aj tie najnáročnejšie kritériá. Výhody tohto komplexného systému ocenia nielen projektant, ale aj montážna firma a používateľ. Na slovenskom trhu pôsobíme už takmer 30 rokov, zrealizovali sme stovky úspešných projektov a namontovali tisíce kilometrov polybuténových rúrok.

Všetky potrebné informácie o systéme Gabotherm® nájdete na: www.gabotherm.sk