Konvektory od českého výrobcu ISAN sa už niekoľko rokov s úspechom používajú v obytných domoch, kanceláriách, halách a ďalších priestoroch, kde je potreba efektívne vykurovať, prípadne odtieniť prúdy chladného vzduchu. Nové typy podlahových konvektorov pod obecným označením FRC, kde „C“ reprezentuje skratku pre „COOLING“ umožňujú i efektívne chladenie. Konvektory sú vybavené energeticky úspornými ventilátormi, prevádzkovanými pri bezpečnom napätí 24 V s plynulým riadením otáčok.

 

Podlahové konvektory TERMO

Podlahové konvektory sú vhodným doplnkom chladiacích zariadení a klimatizácií, ktorých účinok nedosahuje až ku okenným plochám. Priestory s tepelnými stratami v zimnom období a veľkými tepelnými ziskami v letnom období sú vďaka použitiu konvektorov efektívne regulované od zeme, bez toho, aby narušovali estetiku miestnosti s veľkoplošným zasklením. Funkcia konvektorov je jednoduchá. Pri vykurovaní sa vzduch ohrieva pomocou výmenníka a následne sa ohriaty mieša s chladným vzduchom stekajúcim po okennej ploche. Je tak zaistená cirkulácia vzduchu v miestnosti, pri ktorej sa taktiež odhmlieva okenná plocha. Naopak, pri potrebe chladenia sa vzduch ochladzuje prúdením cez výmenník a mieša sa s teplým vzduchom stúpajúcim okolo okennej plochy. Konvektor tak tvorí ideálny doplnok pre klimatizáciu, ktorá často nemá dosah až k okenným plochám. Dodávame, že konvektory je vhodné inštalovať výmenníkom k oknu, ideálna poloha je 100–200 mm od okennej plochy.

 

 

cirkulace

Cirkulácia vzduchu u okna, podlahový konvektor TERMO FRC 

 

Český výrobca ISAN ponúka podlahové konvektory tak ako s 2-rúrkovým tak i s 4-rúrkovým systémom, pre vykurovanie a chladenie. Podlahové konvektory pre vykurovanie a chladenie je možné osadiť taktiež čerpadlom kondenzátu s výtlakom 10-12 m, ktoré odvedie vyzrážanú kvapalinu vznikajúcu pri chladení. Prúdenie vzduchu zaisťujú moderné ventilátory s EC motormi a prevádzkovým napätím 24 V DC. Riadenie umožňuje plynulú reguláciu ich otáčok, a tým presné riadenie výkonu podlahového konvektora. Regulácia podlahových konvektorov ISAN prebieha za pomoci samostatného termostatu. Systém automaticky prepína vykurovanie/chladenie v závislosti na teplote okolia a teplote média prúdiaceho výmenníkom. Ak je dosiahnutá požadovaná teplota miestnosti, ventilátory a prúdenie média výmenníkom sú zastavené. Systém regulácie je možné doplniť napríklad aj o čidla otvorených okien, ktoré po dobu vetrania zastavia prevádzku konvektora. V ponuke je i ďalšie príslušenstvo, ako napríklad externé čidla teploty, filtre sania ventilátora, termostatické ventily a ďalšie.

 

konvektor

Podlahový konvektor TERMO FRC s 4-rúrkovým systémom

 

Podlahové konvektory pre vykurovanie a chladenie TERMO FRC ponúkame celkom v šiestich dĺžkach, podľa typu s inštalovaným zdrojom napätia, prípadne bez zdroja, kedy je riadené viacero telies obvykle v jedinej miestnosti. Výrobca ale ponúka možnosť dodať konvektor na mieru, pre konkrétne projekčné riešenie. Upravený môže byť napríklad systém pripojenia vzduchotechnického potrubia a ďalšie parametre konvektora. Súčasťou konvektora je i krycia nášľapná mriežka. Tá je vsadená do nosného obvodového rámu, ktorý tvorí optické rozhranie medzi konvektorom a podlahou. Mriežka môže byť tvorená lineárnymi, alebo priečnymi lamelami, vyberať je možné z niekoľkých materiálových aj farebných odtieňov, na objednávku je však možné dodať mriežku i v ľubovoľnom RAL odtieni, prípadne v nerezovom prevedení. V ponuke sú taktiež efektívne drevené mriežky z dubového a bukového dreva.

 

mriezka

Podlahový konvektor TERMO FRC s nerezovou mriežkou