Sto Slovensko, s.r.o.

StoDeco prvky môžete použiť na vytvorenie línií alebo ohnísk pozornosti, výborne sa hodia aj pre návrhy ríms, dekoratívnych šambrán alebo k navrhovaniu celých povrchov. Dostupné sú vo forme sériových výrobkov alebo na mieru vyrobených dielov, ktoré sa ľahko aplikujú na fasádu.
Spektrum siaha od jemných reliéfov cez nápisy až po plastické povrchy, rovnako tak sa s nimi dajú zvýrazniť okenné otvory alebo geometrické štruktúry. Špecialitou sú historické dekoratívne prvky, ktoré spoľahlivo obstáli pri ochrane historických budov a pamiatok.

Plastická fasáda hotelu v nemeckej Jene prepája okná zvlnenými závesmi

Hostinec s reštauráciou „Zur Noll“, ktorý tu existoval od roku 1864, spájal reštauráciu a ubytovacie služby. V roku 2016 bolo rozhodnuté rozšíriť kapacitu hotela o novú budovu. Návrhom novej budovy bola poverená architektka z Jeny Sabine Walther, ktorá k existujúcim 22 hotelovým izbám pridala v novej rohovej budove ďalších 23 nových izieb.

Na začiatku projektu pred ňou stálo päť hlavných výziev. Musela integrovať architektúru novostavby do historického starého mesta Jena a zapracovať požiadavky na protipožiarnu stenu na južnej strane fasády, nutné bolo zabezpečiť aj prístup hasičským vozidlám na nádvorí hotela. Orieškom bola tiež veľká plocha fasády, u ktorej bolo potrebné napriek veľkej dĺžke vytvoriť jedinečný dizajnový jazyk.

Nová rohová budova mala byť dobre integrovaná do existujúceho súboru pamiatok a mala zodpovedať celkovému charakteru štvrti

Oblasť na okraji historického mesta sa vyznačuje pôvodnými domami niekdajších mešťanov a remeselníkov. Poradná komisia pre architektúru, urbanizmus a pamiatkovú starostlivosť mesta Jena preto ovplyvnila plánovanie hneď od začiatku. Vďaka odvahe klienta a inštinktu architektky sa podarilo prejsť úskalím predpisov, požiadaviek a potrieb a vytvoriť architektúru, ktorá prepája minulosť so súčasnosťou.

Architektúra Novej objektivity v spojení s možnosťami fasádnych plastických prvkov StoDeco

„Vlnky vzišli z nápadu vziať okenné záclony ako vstupný tvar a spojiť ich s okennými pásmi.“ hovorí Sabine Walther k možnostiam, ktoré moderné stavebné materiály ponúkajú. „Záclonové vlnky“ boli vytvorené z nehorľavého minerálneho materiálu Verolith® podľa vzoru, ktorý navrhla sama architektka. Takto vyrobené plastické fasádne prvky StoDeco potom už len stačilo upevniť na povrch tepelnoizolačného fasádneho systému StoTherm Classic a natrieť fasádnou farbou.

Vyžiadajte si zadarmo vzorky StoDeco prvkov z Verolithu

Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť – zaregistruje sa na www.sto.sk/fasady a my vám zadarmo pošleme ukážku StoDeco prvkov z minerálneho granulátu Verolith.