Isotra a.s.

Pergoly predstavujú v záhrade či na terase malú oázu pokoja, ktorú občas potrebuje každý z nás. Vytvára elegantné prostredie a maximálne pohodlie takmer po celý rok. Svojim výnimočným dizajnom budú dotvárať Vaše nové zážitky v záhrade. A práve preto v posledných rokoch, popredný výrobca tieniacej techniky, spoločnosť ISOTRA uviedla na trh hneď tri rôzne druhy pergol.

Samonosná bioklimatická pergola ARTOSI je absolútnou novinkou prichádzajúca priamo z vývojového oddelenia spoločnosti ISOTRA.

Táto pergola svojim inovatívnym a čistým dizajnom spĺňa náročné požiadavky súčasného užívateľského komfortu nielen tým, že môže mať šírku až 4 metre, výsuv až 7 metrov a výšku až 3 metre, ale aj jej ďalšími prednosťami. Hliníkové lamely je možné orientovať od 0° do 130°, samozrejmosťou je dokonalé tesnenie a sklon lamiel pre riadený odtok vody stojkou. Nosnosť lamiel je od 116 kg/m2 pri 4 metrovej šírke pergoly. Do pergoly je možno integrovať tieniace prvky – screenové rolety alebo vonkajšie žalúzie a tiež LED osvetlenie.

Prednosťou pergoly ARTOSI je možnosť rozdelenia strechy na viac nezávislých sekcií ovládaných individuálne podľa pozície slnečných lúčov. Stojku pergoly možno umiestniť až jeden meter mimo roh pergoly. Jednotlivé pergoly možno k sebe spojiť, potom v spoji pergol zostáva iba jedna stojka. Pergolu ARTOSI možné zostaviť až piatimi spôsobmi a možno kombinovať voľne stojacu časť s časťou kotvenou do steny. Montáž je možné vykonať svojpomocne. Vzhľadom ku všetkým týmto parametrom pergoly je jej cena tiež jej významnou prednosťou.

Minulý rok spoločnosť ISOTRA uviedla na trh dva typy samonosných pergol s názvom MIRA 4 a MIRA 2.

Obe pergoly sú tvorené rafinovaným a inovatívnym dizajnom. Strecha je z hliníkových lamiel, ktoré možno orientovať od 0 ° do 140 ° s tesnením a bočným odtokom vody. Do pergoly možno integrovať LED bodové osvetlenie aj tieniace prvky – screenovú roletu či vonkajšiu žalúziu a tiež systém proti zasnežovaniu lamiel. Pergoly MIRA predstavujú syntézu pevnej, stabilnej konštrukcie a inovatívneho prevedenia lamiel, vrátane príslušných komponentov. Okrem dynamických testov spĺňajú pergoly MIRA tiež prísne nároky na statické skúšky rovnomerného zaťaženia lamiel v uzavretej polohe s hmotnosťou až 140 kg / m2. Pergoly spĺňajú požiadavky 6. triedy odolnosti proti vetru. MIRA 4 je samonosná pergola so 4 základnými stojkami. MIRA 2 je tiež samonosná pergola, ale iba s 2 základnými stojkami a kotvením do steny. Obe pergoly možno zpražit v modulovom systéme vedľa seba alebo za sebou. Pergola MIRA 4 teda nie je závislá na umiestnení pri budove a môže tak byť situovaná kamkoľvek. Ak Vám chýba pohodlie moderného odpočinku na záhrade, pri bazéne, jazierku či skalky, elegantné zastrešenie predzáhradky reštaurácie alebo bezpečné kryté státie pre automobil, sú pergoly MIRA tou správnou voľbou.

MIRA 2
MIRA 4

Hliníková látková pergola LUKA je estetickou ozdobou pre každú záhradu.

LUKA S (vľavo) LUKA M (vpravo)

Táto pergola je k dispozícii v dvoch variantoch, LUKA S a LUKA M, ktoré sa líšia iba limitnými rozmermi. Alternatívne možno zpražit dve pergoly vedľa seba, túto variantu je možné objednať pod názvom LUKA S / D alebo LUKA M / D. Sťahovacia strecha je vyrobená z jediného kusu nehorľavej PVC tkaniny. Látka vykazuje vynikajúcu pevnosť a rozmerovú stabilitu, samozrejmosťou je 100% ochrana proti dažďu a slnečným lúčom. Trakčný systém je vyrobený z vysoko odolného ozubeného remeňa, ktorý beží na guľkových ložiskách. Toto spojenie sa vyznačuje veľmi tichým a pravidelným chodom. Ovládanie pergoly je možné iba motorom. Čelný odtok vody je integrovanou súčasťou konštrukcie pergoly. Látku možno vybrať zo samostatného vzorkovníka, kde sú na výber viac ako dve desiatky farieb.

Pre každú pergolu je na výber z niekoľkých farebných prevedení lamiel a konštrukcií. Všetky pergoly majú svoje špecifické výhody a vlastnosti. Viac nielen o pergolách, ale aj ďalších výrobkoch z oblasti tienenia sa môžete dozvedieť na www.isotra.cz