Veľkoformátové okná efektne spájajú interiér s exteriérom.  Pozrite sa, aké máte možnosti.

 

Veľkoformátové okná prinášajú do interiéru dostatok denného svetla a čerstvého vzduchu. Zároveň vytvárajú elegantný prechod medzi interiérom a exteriérom. Vďaka veľkoformátovým oknám sa počas teplých dní dispozícia domu rozširuje smerom von, čo dáva majiteľom pocit otvoreného, vzdušného priestoru. V zimných mesiacoch napomáha presklený portál maximalizovať solárne zisky z dopadajúcich slnečných lúčov, čo má pozitívny vplyv na náklady na vykurovanie.

 

mirador1

Drevo-hliníkový profil bez kompromisov

V súčasnosti je trendom kombinovanie materiálov. V prípade okien je praktickou voľbou kombinácia dreveného portálu s hliníkovým opláštením. Snúbi v sebe atmosféru dreva v interiéri a odolnosť hliníka v exteriéri. Výhodou drevohliníkového profilu je jeho stabilita a nízka náročnosť na údržbu z vonkajšej strany. Drevo zas vytvára v interiéri príjemnú atmosféru.

Paralelne posuvné steny s drevohliníkovým profilom umožňujú realizovať veľkorysé presklené plochy až do výšky stropnej konštrukcie a šírky neuveriteľných 19 metrov! Maximálna šírka jednej časti môže byť 5 metrov bez použitia predeľovacej priečky. „Medzi veľké výhody panoramatického HS portálu patrí rovnaká línia interiérovej a exteriérovej podlahy s plynulým prechodom. Vytvára tak bezbariérový vstup na terasu alebo do interiéru,“ hovorí Ľubomír Svetlík zo spoločnosti Mirador.

 

mirador2

Nebojte sa drevených profilov

V prípade, že ste milovníkom prírodných materiálov, drevo vás určite nesklame. Ide o nadčasový materiál, ktorý zapadne do staršieho priestoru, aj do modernej novostavby. Pri správnej údržbe si vie udržať svoju funkčnosť a krásu minimálne pre dve až tri generácie. Medzi jeho plusy možno zaradiť estetiku a prírodný vzhľad. Vďaka súčasným technológiám sa zlepšujú jeho mechanické a aj tepelnoizolačné vlastnosti. Veľkou výhodou je aj jeho obnoviteľnosť. Negatívom je nižšia odolnosť proti vplyvom počasia. Tú možno posilniť práve pravidelnou údržbou. „Údržba drevených okien nie je veľmi náročná. Už vo výrobe dostanú základnú starostlivosť. Potom ich treba jeden až dvakrát do roka ošetriť špeciálnym prípravkom. Tento krok sa postará o to, aby si drevo zachovalo svoju trvanlivosť,“ vysvetľuje Ľubomír Svetlík.

 

Šírka HS portálu s dreveným profilom môže byť  3 metra bez použitia predeľovacej priečky. „Drevo sa osvedčilo pri takto veľkých rozmeroch. Udržiava si stály tvar a nedochádza k jeho deformovaniu. Pri správnej údržbe ho bez obáv možno použiť aj pri orientácii domu na juhozápad,“ dodáva Ľubomír Svetlík.

 

mirador3

 

Na tienenie myslite už dopredu

Veľkoformátové okná prinášajú do interiéru dostatok denného svetla. Netreba preto zabúdať na ich tienenie. Medzi najúčinnejšie tieniace prvky patria exteriérové hliníkové žalúzie, ktoré okrem tienenia poskytujú aj väčšiu bezpečnosť a chránia okná pred poveternostnými podmienkami. Paralelne posuvné steny možno na požiadavku klienta dodať priamo aj s namontovanými sieťkami proti hmyzu.