Drevoplastové terasy sú vhodnou alternatívou predovšetkým pre tých, ktorí obdivujú drevo, ale pritom nemajú čas na jeho pravidelnú údržbu. Bez nej však drevo rýchlo stráca svoj pôvodný vzhľad a tiež sa významne skracuje jeho životnosť. Drevoplast je oproti tomu prakticky bezúdržbový materiál. A ten kvalitný vydrží bez zásahov (brúsenia či náterov) desiatky rokov.

Belgický výrobca Deceuninck dáva na svoje drevoplastové terasy Twinson záruku až 25 rokov. Položiť ich pritom môžete naozaj kamkoľvek. Hodia sa k tradičným vidieckym, ale aj moderným stavbám. Svojím vzhľadom a odolnosťou predstavujú alternatívu k terasám z tvrdého tropického dreva. Zároveň sú ekologickejšou  alternatívou, pretože na ich výrobu sa používa recyklované PVC a drevo z európskych borovicových lesov s udržateľným hospodárením (PEFC certifikáciou). V týchto lesoch sa nikdy nevyťaží viac dreva, než tam za rok vyrastie.

Široké možnosti využitia drevoplastových terás

Drevoplastové dosky Twinson majú všestranné použitie. Môžete ich pokojne kombinovať s fasádnym obkladom z prírodného dreva. Až drevo vybledne, bude krásne ladiť s terasou. Nechcete čakať? Potom ho môžete využiť aj ako prevetrávaný fasádny obklad Twinson Premium.

Dosky Charecter Massive na terase skombinované s drevostavbou.

Terasu môžete elegantne zladiť aj s fasádnym obkladom. Dosky Essential Terrace a fasádny obklad Twinson Premium sú skvelou kombináciou.

Twinson znesie aj vysokú záťaž. Nosnosť má z drevoplastov dostupných na trhu dokonca najvyššiu (1 400 kg/m2), ale je tým myslená i prevádzková záťaž. Preto sa hodí na verejné priestranstvá alebo do škôl, kde po doskách denne prejdú desiatky, možno stovky ľudí.

Drevoplastová terasa vynikne v parku (dosky Majestic Massive Pro), ale aj v škole (Character Massive).

Terasovým doskám Twinson nevadí ani stály kontakt so slanou alebo chlórovanou vodou. Môžete nimi teda obložiť bazén, záhradné jazierko alebo mólo. Vďaka drážkovaniu sa dosky nešmýkajú a majú tiež hygienický atest (pre materiály na výrobu detských hračiek). Dokonca  sa z nich nič neuvoľňuje ani do životného prostredia.

Na móle v meste Plock sa použili dosky Character Massive. (Michal Kalet Photography)      

Pri bazéne možno použiť dosky Essential Terrace. Sú protišmykové a nevadí im ani kontakt so slanou či chlórovanou vodou.

Masívne dosky Twinson sa dajú tiež tvarovať rovnako ako drevo. Na rozdiel od dreva sú však bezúdržbové. Aj preto môžu zdobiť terasy oblých balkónov vo veľkom rezidenčnom komplexe Hafencity v Hamburgu. Dosky Character Massive, ktoré tu boli použité, majú navyše i protipožiarnu certifikáciu BROOF (t1), preto ich možno klásť nielen na balkóny, ale i na strechy či schodiská. Pri strechách a balkónoch je samozrejmosťou plávajúca pokládka, ktorá nenaruší hydroizoláciu.

Majestic Massive Pro je rad terás Twinson s povrchovou úpravou proti mastným škvrnám od jedla alebo opaľovacích krémov. Celkom bezúdržbové terasy sú ideálne pre hotelové prevádzky a reštaurácie. Je jedno, či ich inštalujete pri morskej hladine alebo vysoko v povetrí. Tieto dosky odolajú vplyvom počasia i UV žiareniu a ich farba sa nezmení. Použiť ju môžete dokonca aj v Alpách. Keď nebudete upratovať sneh s kovovými hrabľami, vydrží drevoplastová terasa Twinson v perfektnom stave počas mnohých rokov i v takto náročných podmienkach.

Foto: Deceuninck, Manfred Sodia photography, Michal Kalet Photography