Firma PEKSTRA spol. s r.o. Třeboň realizuje svoju činnosť v oblasti poradenstva, dodávky a servisu spojeného s výrobou a inštaláciou závesných oceľových balkónov a samonosných lodžií v bytových domoch. Výhradným zástupcom firmy PEKSTRA na slovenskom trhu je spoločnosť KACZER s. r. o. zastúpená konateľom Miroslavom Fefkom, ktorého sme sa spýtali na pár otázok.

V poslednej dobe sa na slovenskom trhu objavuje stále viac firiem, ktoré sa zameriavajú na rekonštrukciu balkónov a lodžií. Zákazník sa preto môže ťažšie orientovať v množstve rozličných ponúk a informácií. Prečo by práve vaše balkóny mali byť pre zákazníka tou správnou voľbou?

Ako jediní na Slovensku ponúkame certifikované balkóny ako výrobok a s označením výrobku „CE“. Toto vám žiadna iná firma na Slovensku neponúka. Nami použité certifikáty platia v celej EÚ. Naše balkóny je možné vidieť v Česku, na Slovensku, v Rakúsku či v Nemecku. V Česku ich vyrábame a montujeme už 26 rokov a na slovenskom trhu sme už 8 rokov.

To, že vám firmy tvrdia a proklamujú, že majú balkóny vyrobené z certifikovaných materiálov je dnes už bežná a samozrejmá prax. Certifikovaný materiál kúpite u každého kvalitného dodávateľa či už ocele, hliníka alebo výplňových materiálov, ktorý vám takýto certifikát k tomu poskytne. Ale my z certifikovaných materiálov vyrábame balkóny, ktoré prešli ďalej certifikáciou na certifikovaný výrobok a stali sa certifikovaným výrobkom. Prešli tak certifikáciou kvality, kvality výroby.

Toto vám naozaj žiadny slovenský výrobca balkónov neponúkne, pretože nemá takúto certifikáciu.

 

 

Čo takáto certifikácia výrobku okrem záruky kvality ďalej zákazníkovi ponúka?

Tým, že my tieto certifikáty máme, tak naše výrobky − balkóny, akceptuje aj ŠFRB pri dotáciách na systémové poruchy domov. Takýmto spôsobom je teda možné získať dotáciu aj na výmenu starých balkónov − či už starých závesných, alebo starých balkónov s pôvodnou betónovou podestou, za naše nové certifikované balkóny.

Bohužiaľ, sa nám už stalo, že niektoré domy síce dostali takúto dotáciu na naše balkóny, ktoré boli dané a vybrané do projektu, ale tým, že po schválení tejto dotácie už nie je spätná kontrola, či boli pri obnove naozaj použité výrobky, ktoré tam mali byť a žiadosťou o dotáciu boli schválené, došlo k tomu, že realizačné firmy ako generálni zhotovitelia stavby namontovali iné, necertifikované balkóny na úkor nižšej podhodnotenej ceny a kvality. Áno, bohužiaľ, aj toto sa stáva! Na takéto praktiky a necertifikované balkóny sa snažíme upozorňovať našich zákazníkov z radov bytových družstiev, spoločenstiev vlastníkov, developerov ako aj obyvateľov bytových domov.

 

 

Na akých projektoch pracujete v súčasnosti?

Okrem obnovy už jestvujúcich balkónov na bytových domoch, pomáhame projektantom pri projektovaní rekonštrukcií bytových domov, pri projektovaní nových bytov a nových bytových domov. Spolupracujeme s developermi pri výstavbách bytových domov alebo teraz už aj apartmánových domov, kde sú naše balkóny často cenovo výhodnejšie než realizácia navrhnutých balkónov s betónovou alebo dobetónovanou konštrukciou, s ktorou bývajú často problémy.

Po odvysielaní krátkeho reklamného spotu v TV a po už úspešne zrealizovaných stavbách nielen v okolí, ale po celom Slovensku čím ďalej, tým častejšie realizujeme balkóny k bytom alebo celým bytovým domom, kde doteraz žiadne neboli, alebo kde boli balkóny malé a nevyhovujúce. Lebo povedzme si úprimne, kto chce dnes byt bez balkóna alebo lodžie? Nikto. My vieme zrea­lizovať montáž balkónov za prijateľné ceny a byt tým okrem trhovej hodnoty získa nepochybne aj na kvalite bývania.

Kam sa môže zákazník v prípade záujmu obrátiť?

Naše produkty si každý záujemca môže pozrieť na našich internetových stránkach www.pekstra.cz, www.kaczer.sk alebo nás môže osobne kontaktovať na telefónnom čísle 0903 924 153, poprípade mailom na balkony@kaczer.sk.