Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Ekologickejší a udržateľnejší životný štýl – presne o to sa pred 150 rokmi usiloval Johann Vaillant. Bol tvorcom trendov a jeho nápady položili základy dnes už celosvetovo pôsobiacej rodinnej spoločnosti.

Ide o zakladateľa značky Vaillant, ktorá oslavuje 150 rokov pod heslom „Budúcnosť vykurovania“. Je lídrom v oblasti zelených technológií a podieľa sa na formovaní trendov vo vykurovaní. V súčasnosti ponúka energeticky účinné a ekologické tepelné čerpadlá.

História plná inovácií

Prinášať komfort do každej domácnosti – to je poslaním značky už 150 rokov. Jej história začala v roku 1874 inzerátom Johanna Vaillanta v novinách v nemeckom Remscheide o založení vlastnej remeselníckej firmy. O dve desaťročia neskôr získal patent na plynový ohrievač s uzavretým systémom. Vďaka nemu sa voda prvýkrát ohrievala hygienicky, bez kontaktu so škodlivými spalinami. A ľudia v domácnostiach si mohli vychutnať horúcu a najmä čistú vodu. Na jar 1899 našiel Vaillant v časopise obrázok zajaca vo veľkonočnom vajíčku, rozhodol sa pre ochrannú známku a vytvoril logo, ktoré sa používa dodnes. Za 150 rokov existencie má značka Vaillant na konte mnohé inovácie.

V roku 2006 uviedla na trh prvé tepelné čerpadlo vyvinuté vo vlastnej réžii. Míľnikom je tepelné čerpadlo aroTHERM plus vzduch/voda (s výkonmi od 3 do 12 kW), jedno z prvých na trhu s klimaticky najšetrnejším ekologickým chladivom R290. Umožňuje dosiahnuť výstupnú teplotu až do 75 °C, vďaka čomu je toto tepelné čerpadlo vhodné aj na modernizáciu starších domov s radiátormi.

Budúcnosťou sú tepelné čerpadlá ako aroTHERM plus.

Obzvlášť šetrné ku klíme

Tepelné čerpadlo aroTHERM plus.

Tepelné čerpadlá získavajú energiu zo vzduchu, zeme alebo vody – na vykurovanie, prípravu teplej vody i chladenie. Až 75 % energie dokážu využiť priamo z obnoviteľných zdrojov, ktoré sú všade okolo a sú zadarmo. Vďaka týmto ekologickejším technológiám môžete už dnes zásadne ovplyvniť budúcnosť. Napríklad menšou uhlíkovou stopou. Nižšia bude najmä v prípade prechodu z plynového nekondenzačného kotla na aroTHERM plus, čím podľa expertov ušetríte až 3 500 kg emisií ročne. Toto tepelné čerpadlo bolo vyvinuté v Nemecku s dôrazom na kvalitu a dlhú životnosť. Zároveň ide o jedno z najtichších zariadení vo svojej triede. Dobrou správou je, že vstupnú investíciu si môžete výrazne znížiť, ak využijete štátnu dotáciu v programe Zelená domácnostiam.

www.vaillant.sk