Uponor, s.r.o.

Budovy sú zodpovedné za najmenej 40 % celosvetovej spotreby energie a za viac ako 1/3 emisií zo skleníkových plynov. Preto sú v boji proti zmene klímy spôsobené človekom životne dôležité nové spôsoby zvyšovania energetickej účinnosti budov.

Bytové stanice Uponor Combi Port a Aqua Port sú kľúčovým prvkom hygienickej prípravy teplej vody, pretože dodávajú energeticky účinné teplovodné vykurovanie a chladenie, ale tiež hygienickú teplú vodu podľa potreby.

Nový spôsob zaistenia hygieny: Zvládnutie kritického problému

V roku 2019 bolo v Európe nahlásených približne 330 000 prípadov ochorení spojených s vodou, napr. ochorenie Legionella s úmrtnosťou 10-15 %. Ako jeden z popredných svetových dodávateľov systémov pitnej vody sa spoločnosť Uponor zaviazala poskytovať riešenia týkajúce sa dodávky hygienickej pitnej vody, pričom naše stanice Combi Port a Aqua Port sú neoddeliteľnou súčasťou systému Uponor Hygiene Logic.

Do každej bytovej stanice tepla je dodávaná studená pitná voda a ohrievaná podľa potreby na požadovanú teplotu pomocou vysoko výkonného tepelného výmenníka. Preto nie je potrebné skladovať žiadnu teplú vodu v centralizovaných zásobníkoch. Cirkulácia vody v budove sa zlepší a riziko kontaminácie Legionellou je minimalizované.

Pokročilá technológia PM ventilu naviac zaisťuje, že tepelný výmenník zostáva studený, aj keď sa  nepoužíva a takto sa zamedzí kritickým teplotám a prípadnému rastu baktérie Legionella v systéme.

Pozrite sa na video a zistite, ako systém funguje

Uponor Combi Port a Aqua Port vyžadujú iba pripojenie na vykurovanie a pitnú vodu. Na rozdiel od tradičných centralizovaných systémov, decentralizované riešenia nepotrebujú zásobníkové ohrievače alebo systém cirkulácie teplej vody.

Spoľahnite sa na tím technickej podpory Uponor

Chcete sa dozvedieť viac o energetických úsporách, ktoré dosiahnete pri výbere decentralizovanej prípravy teplej vody a distribúcie tepla? Kliknite nižšie a zistite viac.