NRG flex, s.r.o.

 

Spoločnosť NRG flex, s. r. o., pripravila návštevníkom výstavy Aquatherm Nitra opäť prekvapenie. Ako zástupcovia rakúskeho výrobcu Radius-Kelit infrastructure predstavili na výstave novinku – škálu flexibilných predizolovaných potrubí, ktoré je možné použiť na realizáciu množstva rôznych projektov. Paleta potrubí od štandardných 95 °C/6 bar cez 95 °C/10 bar po prémiové 115 °C/10 – 16 bar, dokáže nahradiť oceľové potrubia v časti tepelných sietí, čo je zaujímavé pre všetkých, ktorí s predizolovaným potrubím pracujú. Na súčasnú ponuku spoločnosti NGR flex s. r. o. a novinky, ktoré spoločnosť v Nitre predstavila, sme sa v nasledovných riadkoch opýtali konateľa spoločnosti, Ing. Roberta Štefanca.

 

Pán Štefanec, skúsme v krátkosti niekoľko slov o vašej spoločnosti?

Spoločnosť NRG flex je na trhu Slovenska a v Českej republike aktívna od roku 2010 a v tomto roku sa jej podarilo výrazne rozšíriť svoju ponuku flexibilných predizolovaných potrubí. Za toto obdobie sa jej podarilo zrealizovať stovky úspešných projektov a výmien rozvodov tepla v mestách. Aktuálne je možné dodať predizolované potrubia na realizáciu celej škály projektov.

 

Novinkou tohtoročnej výstavy je vaše zastúpenie spoločnosti Radius-Kelit infrastructure pre Slovensko. Čo všetko ste predstavili vašim klientom na výstave?

Výstavu Aquatherm Nitra pokladáme za správne miesto, kde môžeme našim klientom ukázať našu širokú škálu predizolovaných potrubí. Na výstave sme mali celý overený sortiment, ktorý výrazne rozširuje novinka, ktorou je celá škála flexibilných predizolovaných potrubí od rakúskeho výrobcu Radius-Kelit Infra­structure.

 

nrg obr-1.jpg

 

NRG HeatFlex           max. 95 °C/6, resp. 10 bar, s rúrkou pre mé­dium PE-Xa

NRG FibreFlex     max. 95 °C/10 bar, s rúrkou pre médium PE-Xa so sieťkou z aramidového vlákna

NRG FibreFlex Pro    max. 115 °C/10, resp. 16 bar, s rúrkou pre mé­dium PE-Xa so sieťkou z aramidového vlákna

 

O aké potrubia ide?

Základná skladba potrubí je médiová rúrka PE-Xa alebo PE-Xa doplnená o sieťku z aramidového vlákna, polyuretanová izolácia s lamdou 0,0210 W/mK a jemne zvlnený LDPE plášť.

 

NRG HeatFlex do 95 °C/6 bar a 10 bar pre teplú vodu je rokmi overené potrubie, ktoré spĺňa požiadavku na realizáciu bežných projektov.

 

NRG FibreFlex a NRG FibreFlex Pro sú prémiové potrubia, ktoré majú rúrku pre médium z PE-Xa doplnenú o sieťku z aramidového vlákna, ktorá dodáva potrubiam pri nižšej hrúbke steny výrazne lepšie parametre a je ich možné použiť na teplú vodu (spájanie lisovanými nerezovými spojkami) do teploty 95 °C/ 10 bar alebo na vykurovanie a iné aplikácie až do 115 °C/10, resp. 16 bar.

 

nrg obr-2.jpg

 

Pri týchto potrubiach sú vďaka menšej hrúbke steny rúrky pre médium nižšie tepelné straty pri rovnakom plášti, vďaka väčšej hrúbke izolácie. Taktiež má tenšia stena rúrky pre médium pozitívny vplyv na ohybnosť potrubia, a tým aj minimalizáciu potreby použitia kolien.

 

Potrubia NRG FibreFlex a NRG FibreFlex Pro dokážu v dimenziách pod DN150 nahradiť oceľové predizolované potrubia, a tým výrazne zefektívniť výstavbu alebo rekonštrukcie tepelných sietí. Dĺžky potrubí sú 80 až 400 m podľa dimenzií, minimalizujú počet spojov, a tým zrýchľujú a zefektívňujú výstavbu. Keďže nie je nutné robiť spoje každých 12 m a osádzať toľko kolien ako pri oceľových potrubiach, je možné minimalizovať aj šírku výkopu, a tým opäť zrýchliť a zlacniť výkopové práce. Pre väčšie dimenzie je možné dodávať potrubia na špeciálnom prívese na bubnoch priamo z výroby.

 

nrg obr-3.jpg

 

Aké technické vlastnosti majú tieto potrubia?

Namiesto mnohých rečí ponúkneme čitateľom technický list prémiového potrubia NRG FibreFlex Pro. V ňom si odborník – projektant, či realizačná firma – nájde údaje, ktoré potrebuje. Taktiež ponúkame pre odborníkov prierez potrubím, kde každý nájde a vidí skladbu týchto potrubí tak, ako sa vyrábajú. Takže nech sa páči:

 

Technický list

nrg tech list.jpg