Kúpeľňa je miestom, kde sa chceme cítiť príjemne. Tomu zodpovedajú aj vysoké požiadavky na jej vzhľad. Túžime, aby naša kúpeľňa bola originálna, osobitá a aby sme do nej mohli zakomponovať aj svoje vlastné nápady. Týmto prianím vychádza v ústrety jednoduché a pritom elegantné riešenie v podobe nového sprchového žliabku Advantix Cleviva [http://bit.ly/38uC00i], ktorý ponúka špičkový kúpeľňový dizajn a súčasne vysoko variabilné použitie.

Stavebná skladba sprchového žliabku Advantix Cleviva. (foto: Viega)

Všetky sprchové žliabky Advantix Cleviva sú ľahko a rýchlo zmontovateľné a dajú sa skvele kombinovať s rôznymi štýlmi kúpeľňového vybavenia. Rošt pre sprchový žliabok je dodávaný v dvoch variantoch, a to s jedným alebo dvoma vtokovými otvormi s hranatými alebo oblými kontúrami. Najväčšou prednosťou žiabku Advantix Cleviva je materiál – 4 mm hrubá ušľachtilá oceľ 1.4301. Tá je odolná voči skrúteniu a ohýbaniu a nedá sa zdeformovať. Vďaka špeciálnej úprave povrchu je voda v žliabku optimálne vedená k jednobodovému odtoku. Výsledkom je plynulé odtekanie vody. Vedľa štandardného odtoku pre stavebnú výšku 95 mm a viac je k dispozícii taktiež plochý odtok pre rekonštrukcie so stavebnou výškou od 70 mm.

Mimoriadne vlastnosti

Rošty sprchových žliabkov Cleviva sú ľahko vymeniteľné, čo oceníte hlavne pri renovácii kúpeľne. Žliabky môžu byť umiestnené kdekoľvek v dlažbe: uprostred miestnosti, na strane alebo priamo pri stene. Pri montáži sa dá výška i dĺžka sprchovacieho profilu prispôsobiť konkrétnym montážnym podmienkam, rovnako ako umiestnenie odtokového potrubia.

Dĺžku sprchového žliabku je možné ľubovoľne upravovať v rozmedzí 300 – 1200 mm, napr. uhlovou brúskou s rezným kotúčom na ušľachtilú oceľ. Sprchovací profil je ukončený rovnou plôškou, takže možno za sebou bez obmedzenia inštalovať viac sprchových žliabkov naraz, pričom opticky pôsobia kompaktne, ako jeden celok. Advantix Cleviva skrátka umožňuje plánovať sprchu presne na mieru požiadavkám investora.

Rošt pre sprchový žliabok Advantix Cleviva je dodávaný v dvoch variantoch, a to s jedným alebo dvoma vtokovými otvormi s hranatými alebo oblými kontúrami. (foto: Viega)

Obkladači ocenia montážne finesy, ako je napríklad tvarovka pre výškové vyrovnanie alebo tesniaca manžeta. Tvarovka umožňuje vyrovnávať rozdiely až o 35 mm, čím umožňuje položenie veľmi tenkej dlažby alebo naopak aj robustného kameňa. Tesniaca manžeta je už z výroby pripevnená na držiaku, ktorý sa jednoducho zasunie do odtokovej príruby. Spoľahlivo tak možno jedným pohybom vyriešiť stopercentné utesnenie okolia celého odtoku.

Sprchové žliabky Advantix Cleviva ponúkajú špičkový kúpeľňový dizajn a súčasne vysoko variabilné použitie. (foto: Viega)

Hygiena spojená s pohodlím

Jednoduchá inštalácia znamená aj ľahkú údržbu. Priestor odtoku je koncipovaný tak, že pod otvoreným odtokovým profilom nevznikajú žiadne miesta, kde by sa mohli usadzovať nečistoty. Rošt preto nie je potrebné vyberať. Súčasne je však zápachový uzáver aj odtokový priestor v prípade potreby ľahko dostupný.

Hoci je sprchový žliabok Advantix Cleviva na trhu len krátko, môže sa už pochváliť významným ocenením – German Design Award 2020. Viac informácií o produkte nájdete TU [http://bit.ly/2LLUQGG].

Viega s.r.o.