Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Pýtate sa, kam smerujú inovácie v oblasti technológii na vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody? Cieľom výrobcov je dosiahnuť najvyššiu energetickú účinnosť, čoraz väčšiu váhu však získava trvalá udržateľnosť.

Značka Vaillant je jednou z prvých spoločností, ktoré zavádzajú ekologické chladivo do tepelných čerpadiel – s cieľom chrániť klímu. Príkladom tejto snahy je inovované monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus typu vzduch/voda, naplnené prírodným chladivom R290 pre zníženie uhlíkovej stopy.

Novostavby i modernizácie

Prírodné chladivo R290 umožňuje zariadeniu podať nadpriemerný výkon a zároveň byť extrémne ohľaduplným k životnému prostrediu. Výsledkom je komfort, ktorý je udržateľný – spoľahlivé vykurovanie počas chladnejších mesiacov, teplá voda v domácnosti po celý rok i chladenie interiérov v lete. To všetko dokáže tepelné čerpadlo aroTHERM plus (3-12 kW, A+++), vhodné na inštaláciu v nových rodinných domoch, ako aj na výmenu vykurovacích systémov v starších nehnuteľnostiach. Môže sa kombinovať s podlahovým vykurovaním i s radiátormi – vďaka výstupnej teplote až 75 °C.

Monoblokové tepelné čerpadlá aroTHERM plus s výkonmi 3 až 12 kW

Inštalácia za jeden deň

U majiteľov rodinných domov i realizačných firiem určite zaváži fakt, že ho možno nainštalovať bez významných stavebných úprav už za jeden jediný deň. Aj vďaka tomu nie sú náklady na inštaláciu príliš vysoké. Systém pozostáva z vonkajšej jednotky, teda monoblokového tepelného čerpadla umiestneného v exteriéri – pri vonkajšej stene domu, na streche garáže či v záhrade. Druhú časť zvyčajne tvorí vnútorná, kompaktná jednotka uniTOWER plus (s integrovaným 185 l zásobníkom teplej vody) alebo závesný hydraulický modul bez zásobníka. Ak sú nároky domácnosti na teplú vodu vyššie (alebo je prítomný aj solárny ohrev teplej vody), vhodný je závesný hydraulický modul v kombinácii s externým stacionárnym zásobníkom uniSTOR (s objemom 300 až 2 000 l). Systém možno ovládať aj na diaľku prostredníctvom aplikácie v smartfóne či tablete, so systémovým regulátorom sensoCOMFORT, internetovým modulom sensoNET a aplikáciou sensoAPP.

Vnútorná jednotka uniTOWER plus, tepelné čerpadlo aroTHERM plus a systémový regulátor sensoCOMFORT

Závesný hydraulický modul, tepelné čerpadlo aroTHERM plus, externý zásobník teplej vody uniSTOR a systémový regulátor sensoCOMFORT

Ekologické chladivo R290

R290 je technický názov prírodného chladiva, táto látka sa bežne používa v mnohých oblastiach nášho každodenného života, napríklad v chladničkách, klimatizáciách či v sprejoch na vlasy. V porovnaní s inými používanými chladivami má jasné výhody. Umožňuje dosiahnuť už spomínaný nadpriemerný výkon, vysokú teplotu prívodu 75 °C a potrebné je o 75 % menej náplne. Zároveň má mimoriadne nízke číslo GWP 3 (Global Warming Potential), čo znamená, že má nízky potenciál spôsobovať globálne otepľovanie. Tepelné čerpadlo aroTHERM plus je pritom jedným z prvých produktov s týmto ekologickým chladivom – ďalšie budú nasledovať v budúcnosti. Výhodami tohto zariadenia sú aj jeho dizajnové prevedenie a minimálna hlučnosť. Vďaka systému SoundSafe patrí k najtichším tepelným čerpadlám na trhu. Je preto vhodné aj do husto zastavaných štvrtí. V tichom režime vo vzdialenosti 3 m dosahuje úroveň iba 28 dB (A), čo je porovnateľné so zvukom ventilátora v počítači. Elegantný dizajn zariadení aroTHERM nedávno získal prestížne ocenenie Red Dot Design Award.

www.vaillant.sk

Inovované tepelné čerpadlo aroTHERM plus vzduch/voda