Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Nízke prevádzkové náklady, minimálna hlučnosť a zjednodušená inštalácia – bez potreby vonkajšej jednotky. Tým sa vyznačujú nové vnútorné tepelné čerpadlá typu vzduch/voda. Nepotrebujú vonkajšiu jednotku, čím sa výrazne uľahčil proces montáže.

Inštalujú sa dovnútra budovy, s prieduchmi cez obvodovú stenu. Vďaka vysokej účinnosti a hermeticky uzavretému chladivovému okruhu dosahujú nízke prevádzkové náklady. Patria medzi najtichšie vnútorné tepelné čerpadlá na trhu, ich hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou.

Novostavby i rekonštrukcie

Tepelné čerpadlo Vaillant versoTHERM plus

Zaujímavým riešením pre novostavby i rekonštrukcie je novinka, vnútorné tepelné čerpadlo Vaillant versoTHERM plus vzduch/voda (3, 5 a 7 kW, A++/ A+++). V rodinnom dome sa postará o vykurovanie, chladenie a (v kombinácii s externým zásobníkom) aj o prípravu teplej vody. Inštaluje sa jednoducho, iba dovnútra rodinného domu. Prekvapia vás jeho nízke prevádzkové náklady a je pripravené aj na spoluprácu s fotovoltickými či vetracími systémami.

Riešenie typu all inclusive

Druhou novinkou je Vaillant recoCOMPACT exclusive (3, 5 a 7 kW). Ide o vnútorné tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, zásobník teplej vody a centrálnu vetraciu jednotku – v jedinom, kompaktnom zariadení. Zabezpečí komfortné vykurovanie (A++/ A+++), chladenie, prípravu teplej vody a tiež riadené vetranie s rekuperáciou tepla. Toto zariadenie sa inštaluje výlučne dovnútra rodinného domu, s prieduchmi cez obvodovú stenu. Zvykne sa umiestniť do pivnice či do práčovne, uprostred steny alebo v rohu. Jeho veľkosť je porovnateľná s veľkosťou šatníkovej skrine. V mieste inštalácie pritom ušetrí až jeden štvorcový meter priestoru (v porovnaní so samostatne inštalovaným tepelným čerpadlom, zásobníkom teplej vody, centrálnou vetracou jednotkou a všetkými potrebnými komponentmi). Nízke prevádzkové náklady dosahuje vďaka vysokej účinnosti a hermeticky uzavretému chladivovému okruhu. Zabudovaná centrálna vetracia jednotka disponuje dvojstupňovou rekuperáciou tepla, čím taktiež vznikajú úspory. Zároveň úzko spolupracuje so systémom tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo je pripravené aj na spoluprácu s fotovoltickými systémami a inteligentnými elektrickými sieťami.

Obidve vnútorné tepelné čerpadlá Vaillant sa ovládajú pomocou inteligentného regulátora multiMATIC 700, s možnosťou ovládania cez internet a aplikáciu v smartfóne.

Vnútorné tepelné čerpadlo recoCOMPACT exclusive
Prieduchy tepelného čerpadla cez obvodovú stenu