Protherm (Vaillant Group Slovakia, s.r.o.)

Úspora spotreby plynu, nižšie emisie aj šetrenie s teplou vodou. Tieto výhody prinášajú najmodernejšie závesné kondenzačné kotly, ktoré na mnoho rokov zabezpečia komfortné bývanie. Sú efektívnejšie, počas svojej prevádzky môžu v domoch i bytoch ušetriť až tretinu plynu (v porovnaní so starým nekondenzačným kotlom).

Spoločným menovateľom dvoch noviniek značky Protherm je unikátna technológia s názvom FlameFit zaručujúca optimálne spaľovanie a aj funkcia SmartShower. Zatiaľ, čo sa človek vo vani či sprche namydlí, udržuje po dobu troch minút stabilnú teplotu (aj keď je voda vypnutá), čím pomáha domácnostiam šetriť s vodou.

Maximum pohodlia

Nové možnosti šetrenia ponúka závesný kondenzačný kotol Panther Condens (3 – 26 kW, A+/A) s prietokovým ohrevom teplej vody. Nezaberie veľa miesta a vďaka vykurovaniu i príprave teplej vody zabezpečí maximum pohodlia. Vhodný je pre byty i menšie domy s dvoma až tromi obyvateľmi. Vynikajúce výsledky dosahuje vďaka špičkovej kondenzačnej technológii pre optimálne spaľovanie. Automaticky prispôsobuje spaľovanie aktuálnemu zloženiu plynu, čím dosahuje väčší rozsah modulácie výkonu, úsporu plynu a tiež nižšie emisie. Panther Condens má vynikajúce výsledky aj pri odbere teplej vody. Na odber je pripravená ihneď a nie je potrebné nechať vodu dlho odtiecť. Výsledkom je významné skrátenie čakacej doby na teplú vodu a zníženie jej spotreby v priemere o dva litre pri jednom odbere. To pre trojčlennú rodinu predstavuje úsporu až 28 kubických metrov vody ročne.

Aj pre väčšie domy

Viac spoľahlivosti, efektívnosti aj inovatívnych funkcií prináša nový kotol Tiger Condens (20 kW alebo 30 kW, A). Vďaka dvom zabudovaným 21 l zásobníkom teplej vody zabezpečí prípravu teplej vody i vykurovanie v byte, ale aj vo väčších obytných priestoroch – viacgeneračných domoch, dvojdomoch či dvoch bytových jednotkách. Umožňuje súčasný odber teplej vody z viacerých miest domácnosti naraz, bez problémov či výkyvov jej teploty. Dokáže tak konkurovať zariadeniam so samostatným veľkým zásobníkom. Poskytuje až 200 l teplej vody s teplotou 40°C, a to už do desiatich minút po predchádzajúcom vyčerpaní teplej vody zo zásobníkov.

Kotol sa sám učí, umožňuje to jeho inteligentná technológia Isodyn3. Riadi sa podľa zvykov konkrétnej domácnosti a pamätá si, kedy a koľko horúcej vody sa využíva. Ukladá si totiž časové obdobia s vysokým a nízkym dopytom. Ak je požiadavka na teplú vodu malá alebo žiadna, zariadenie sa prepne do úsporného režimu, prípadne sa vypne. Prináša to novú úroveň pohodlia, maximalizáciu dodávky teplej vody a zároveň úsporu v spotrebe plynu. Ovládanie kotla uľahčuje nový dotykový displej a logická, jednoduchá štruktúra jeho menu.

V prípade, že sa nové kotly značky Protherm skombinujú so systémovým regulátorom MiPro Sense, prichádzajú do úvahy aj ďalšie najmodernejšie funkcie či kombinácie s tepelným čerpadlom a solárnou zostavou.

www.protherm.sk