Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Novinky do domácností dostávajú novú podobu, už dnes sú maximálne orientované na budúcnosť. Čo by ste povedali na zariadenie s najmodernejším dizajnom, novou technológiou pre najvyšší komfort i sofistikované šetrenie? Ovládať sa môže aj na diaľku cez smartfón.

To sú vlastnosti vlajkovej lode značky Vaillant, ktorou je inovovaný závesný plynový kotol ecoTEC exclusive s označením Green iQ. Je mimoriadne energeticky úsporný (energetická trieda A), teplo a teplú vodu zabezpečí v rodinných domoch, bytoch i iných nehnuteľnostiach. Spĺňa najvyššie nároky na smart pripojenie a trvalo udržateľné technológie.

Myslí na budúcnosť

Bez ohľadu na to, či chcete vymeniť starý kotol alebo hľadáte riešenie do novostavby, toto zariadenie je investíciou do budúcnosti a ekologickejšieho vykurovania. Už teraz spĺňa požiadavky, ktoré budú v nadchádzajúcich rokoch kladené na kondenzačné plynové kotly. Ide o prémiový produkt, ktorý pozostáva z 85 % recyklovateľných materiálov, významne znižuje emisie a prispieva k ochrane životného prostredia. Najnovšia kondenzačná technológia zároveň umožňuje dosiahnuť väčšiu úsporu než u iných kotlov tohto druhu, pri ohreve teplej vody je dokonca o desať percent efektívnejší než predchádzajúci model.

Viaceré vylepšenia

Okrem moderného, plochého dizajnu ponúka kotol ecoTEC exclusive úplne novú elektroniku i viaceré vylepšenia. Jedinečná technológia spaľovania zaisťuje, že energia sa vždy využíva s maximálnou účinnosťou. Jeho srdcom je inteligentné riadenie spaľovania IoniDetect, s ktorým automaticky detekuje rôzne druhy či vlastnosti plynu. Na základe toho sa spaľovací systém kotla sám optimalizuje s cieľom dosiahnuť maximálny energetický výnos. To mu umožňuje pracovať za každých okolností čo najefektívnejšie. Táto technológia myslí na budúcnosť, kedy môže dochádzať k zmenám zloženia dodávaného plynu. Pre dosiahnutie vyššieho komfortu sa dá kotol skombinovať s externým zásobníkom teplej vody, prípadne môžete systém rozšíriť o tepelné čerpadlo, solárnu zostavu či centrálne riadené vetranie.

Maximálne pohodlie

Smart Home a inteligentné domáce zariadenia sa stávajú novým štandardom, preto aj tento kotol kráča s dobou. Vykurovanie môžete ovládať odkiaľkoľvek, či už z vašej pohovky, práce či z obľúbenej kaviarne. Umožní vám to bezplatná aplikácia pre smartfón či tablet, ak ku kotlu doplníte systémový regulátor s internetovým modulom. Nový, čistý a plochý dizajn kotla je prijateľný pre jeho inštaláciu kdekoľvek v dome, dokonca aj v kuchyni či na chodbe. Vývojári si zároveň dali záležať na jeho jednoduchšej montáži, uvedení do prevádzky a servise. Vylepšenia vás čakajú aj v oblasti ovládania. Pre rýchle nastavenie majú displej kotla, regulátor a aplikácia v smartfóne rovnaký dizajn i koncepciu. Ak spoznáte štruktúru ponuky jedného z nich, s ostatnými to bude doslova hračka.

www.vaillant.sk