Kontakt

Regulácia sálavého vykurovania / chladenia Uponor Smatrix je už niekoľko rokov spoľahlivým partnerom pre domácnosti, domovy dôchodcov, alebo menšie administratívne celky.  Uponor teraz predstavuje novú generáciou riadiaceho systému. Všetky termostaty a termopohony zostávajú plne kompatibilné so súčasným systémom zónovej regulácie. Táto kompatibilita prináša so sebou výhodu jednoduchej výmeny súčasného systému Uponor Smatrix za nový Uponor Smatrix PULSE.

Systémové možnosti zónovej regulácie Uponor Smatrix PULSE

Systém Uponor Smatrix PULSE ponúka okrem jednoduchej regulácie teploty v miestnosti oveľa viac inovatívnych funkcií. Komunikačný modul umožňuje prístup z mobilného zariadenia (smartphone alebo tablet), či už ste doma alebo mimo neho. Všetky termostaty neustále merajú a zaznamenávajú teplotu v miestnostiach, na dosiahnutie Vašej vopred stanovenej teploty, a tieto informácie odosielajú do zónového regulátora. Zónový regulátor potom príslušným spôsobom reguluje vykurovanie / chladenie, aby bolo zabezpečené Vaše pohodlie, pričom však skracuje reakčný čas na minimum a zaisťuje stabilnú teplotu v celej domácnosti.

Systém Uponor Smatrix PULSE umožňuje reguláciu nielen vykurovania, ale dokáže zabezpečiť aj zónovú reguláciu chladenia. Vzhľadom k tomu, že sa jedná najmä o zónovú reguláciu sálavého systému chladenia, je potrebné zabrániť kondenzácii vodných pár na povrchu aktívnych prvkov chladenia. Za týmto účelom sú vybrané termostaty vybavené snímačom relatívnej vlhkosti, ktorý zabezpečuje ochranu pred kondenzáciou vodných pár.

Intuitívny systém Uponor Smatrix PULSE je vybavený funkciou automatického vyvažovania, ktorá počíta skutočnú energiu potrebnú pre každú miestnosť a podľa tohto parametra upravuje prietoky pre každý okruh. Funkcia má za úlohu priebežné monitorovať podmienky v každej miestnosti, počas všetkých ročných období, a takisto reagovať na zmeny spotreby tepla v domácnosti. Takýmto spôsobom sa riadiaci systém od Uponor neustále učí a prispôsobuje Vášmu životnému štýlu. Budete neustále šetriť ako energiu, tak peniaze, a aj preto budete mať viac času na veci, ktoré sú v živote dôležité!

Káblová alebo bezkáblová inštalácia?

Uponor Smatrix PULSE ponúka možnosť pripojenia termostatov k zónovému regulátoru buď bezkáblovým pripojením (Wave) alebo pomocou káblového pripojenia (Base). Systém  Wave pre bezkáblové pripojenie ponúka navyše proti káblovej variante: Možnosť je pripojenia radiátorových termostatických hlavíc bezkáblovým spôsobom a ďalšou je možnosť ovládania chladenia pomocou fancoilov, ak sú v systéme zapojené.

Výhoda pre bezkáblové pripojenie je, že systém možno ľahko inštalovať aj do novostavieb aj do rekonštrukcií už existujúcich priestorov s takmer nulovým stavebným zásahom.

Novinky v systéme Uponor Smatrix PULSE

Hlavnou novinkou je možnosť ovládania vykurovania / chladenia pomocou vzdialeného prístupu cez smartphone alebo tablet.

Veľká pozornosť bola tiež venovaná možnostiam zónovej regulácie chladenia. V systéme je možné nastaviť kombinácie podlahového vykurovania a stropného chladenia v prevedení 4-rúrkového alebo 2-rúrkového systému. Novinkou je že systém dokáže regulovať tiež faincoily, ak sú v systéme inštalované. V prípade kombinácie stropného chladenia s fancoilami je použitý špeciálny algoritmus pre optimalizáciu prevádzky sálavého systému.  Postupné zapínanie  fancoilov sa realizuje iba v priebehu špičkových tepelných záťaží, kedy výkon sálavého systému nestačí.

Dôležitou novinkou je možnosť pripojenia regulácie Uponor Smatrix PULSE k nadradenému systému pomocou protokolu API. Regulácia tak môže byť použitá v systémoch s inteligentnou domácnosťou.

Posledná novinka je možnosť ovládania regulácie Uponor Smatrix PULSE pomocou hlasových asistentov Amazon Alexa a Google Assistant

Záver

Uponor Smatrix Pulse poskytuje moderný  spôsob pre ovládanie a dosiahnutie tepelnej pohody, ktorý navyše zaisťuje komfort a úsporu nákladov pod kontrolou nech už ste kdekoľvek. Kompletný sortiment ponúka užívateľsky jednoduchú možnosť presnej regulácie teploty miestností pre vykurovanie i chladenie. Systém vychádza z dlhoročných skúseností spoločnosti Uponor v oblasti vykurovania a chladenia.