Uponor, s.r.o.

Kompaktné, ekologické a zvyšujúce komfort užívateľom – to sú bytové stanice Uponor Combi Port M na prípravu teplej vody a zabezpečenie vykurovania. Dostupné v niekoľkých pripravených konfiguráciách, okrem iného vynikajú svojím kratším časom inštalácie a hygienickou prípravou teplej vody.

Úspora času

Bytové stanice Combi Port M boli navrhnuté s ohľadom na zvýšený komfort užívateľov. V staniciach je využité riešenie plug&play, aby bola inštalácia rýchla a zariadenia boli takmer okamžite pripravené na použitie. Sú k dispozícii až v piatich konfiguráciách, čo uľahčuje ich prispôsobenie rôznym požiadavkám a vďaka tomu trvá ich montáž priemerne o 30% kratšie v porovnaní s inými bytovými výmenníkovými stanicami. Okrem toho Uponor ponúka možnosť úpravy na objednávku dodatočných variantov a každé zariadenie je odskúšané pred dodaním zákazníkovi.

Energetická účinnosť

Avšak voľba Combi Port M nie je len úspora času. Bytová výmenníková stanica ponúka jednoduché a presné meranie spotreby tepla vďaka zabudovému meraču tepla. V porovnaní s podobnými zariadeniami spotrebuje až o 40% menej energie. Je to najmä vďaka nízkym tepelným stratám pri prevádzke bytovej stanice použitím tepelne izolovaných kotviacich objímok a tepelne izolovaných potrubí.

Prepínanie medzi prípravou teplej vody a vykurovaním v bytovej stanici je riešené samočinne bez použitia prídavnej energie pomocou veľmi presného, proporcionálneho PM ventilu s trojitým tesnením a silikónovým vnútorným náterom.

Reguláciu vykurovacieho systému zabezpečuje zónový ventil, na ktorý je možné osadiť termopohon.

Navyše, vďaka vysoko účinnému nerezovému doskovému výmenníku tepla pitná voda nie je akumulovaná v zásobníku, ale príprava teplej vody je realizovaná podľa potreby. Toto riešenie zabezpečí hygienickú prípravu teplej vody bez výskytu baktérie legionela v rozvodoch teplej vody.

Pohodlie používania

Energetickú účinnosť, ako aj pohodlie používania, je možné ďalej zvýšiť integrovaním riadenia Uponor Smatrix s možnosťou autovyváženia. V bytových výmenníkových staniciach je tiež priestor pre osadenie merača tepla a vodomera na meranie služieb poskytovaných zariadením bytu.

Combi Port M nie sú svojimi parametrami len bytovými stanicami, ktoré sa pohodlne inštalujú a používajú. Zariadenia tiež zodpovedajú trendu energeticky efektívnej konštrukcie a znižovania uhlíkovej stopy.